
Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel
- Akár ingatlanfedezet nélkül
- Gyors és egyszerűsített hitelbírálat
- Az ország több mint 200 pontján igényelhető

Széchenyi önerő kiegészítő hitel arra szolgál, hogy az elnyert, vissza nem térítendő támogatással teljesülő beruházások megvalósítását, pályázati források sikeres felhasználását segítse. A szükséges és előírt önrészt ezzel a hitellel ki lehet egészíteni.
A Széchényi Kártya Program – amely nemrég újult meg és számos elemből áll – célja az, hogy a feltételeknek megfelelő hazai vállalkozások működését, fejlődését támogassa. A támogatást olyan kölcsönökkel biztosítja, amelyek kedvező feltételekkel vehetőek fel különböző célokra. Ennek a része a Széchenyi önerő kiegészítő hitel is. A Széchenyi Kártya Program a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásával jött létre.
A Széchenyi hitelprogram legújabb konstrukcióinak a feladata az, hogy a koronavírus-járvány okozta megváltozott gazdasági helyzet figyelembevételével segítsék a vállalkozásokat. Az idén létrehozott hiteltermékeket úgy alakították ki, hogy a lehető legjobban megfeleljenek ennek az elvnek.
A Széchenyi önerő kiegészítő hitel egy olyan kölcsön, amely elnyert, vissza nem térítendő támogatással teljesülő beruházásoknál lehet nagy segítség azon cégek számára, amelyeknek szükségük van az előírt önrész kiegészítésére. A hitel az ilyen beruházások megvalósítását, pályázati források sikeres felhasználását igyekszik elősegíteni.
A Széchenyi önerő kiegészítő hitel előnyei közé tartozik, hogy akár ingatlanfedezet nélkül is igényelhető, gyors és egyszerűsített a hitelbírálata, valamint az ország több mint 200 pontján igényelhető. A kölcsönt minden olyan kkv igényelheti, amely legalább egy lezárt, teljes naptári évre vonatkozó működési múlttal rendelkezik (ahol az adott pályázat nem ír elő elvárt gazdálkodási múltat, ott kezdő vállalkozások finanszírozása is lehetséges), nem tartósan veszteséges, nem rendelkezik lejárt köztartozással, sem lejárt hiteltartozással, és megfelel a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek.
A konstrukcióban maximum 100 millió forintot lehet igényelni, illetve a tervezett beruházás összköltsége minimum 20 százalékának megfelelő saját erővel szükséges rendelkezni. A hitel futamideje legalább 13, legfeljebb 120 hónap, ezen belül a rendelkezésre tartási idő maximum 18 hónapos.
Érdemes megtekinteni további Széchenyi Hitel termékeket, mert további kedvező konstrukciók is elérhetők kínálatunkban, teljes palettát itt tudod megnézni.
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Elsősorban azért mert segíthet az olyan elnyert, vissza nem térítendő támogatással teljesülő beruházásoknál, amelyeknél az adott vállalkozás nem tudja finanszírozni az teljes önrészt. Előny, hogy ingatlanfedezet nélkül is igényelhető, gyors és egyszerűsített a hitelbírálata, valamint az ország több mint 200 pontján igényelhető.
Legfeljebb 100 millió forintot lehet, illetve a tervezett beruházás összköltsége minimum 20 százalékának megfelelő saját erővel szükséges rendelkezni. Fontos tudni, hogy a hitel futamideje legalább 13, legfeljebb 120 hónap, ezen belül a rendelkezésre tartási idő maximum 18 hónapos.
A kölcsönt minden olyan kkv igényelheti, amely legalább egy lezárt, teljes naptári évre vonatkozó működési múlttal rendelkezik (ahol az adott pályázat nem ír elő elvárt gazdálkodási múltat, ott kezdő vállalkozások finanszírozása is lehetséges), nem tartósan veszteséges, nem rendelkezik lejárt köztartozással, sem lejárt hiteltartozással, és megfelel a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek.
A törlesztés havi vagy negyedéves gyakorisággal történik, ugyanakkor a vállalkozás a tőke törlesztésére akár 2 éves türelmi időt is kaphat.
Először is érdemes felkeresni a legközelebbi regisztráló irodát, ami lehet a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, valamint egy KAVOSZ-irodában is. Ha kiválasztottuk, melyik kölcsönt szeretnénk igényelni, össze kell gyűjteni az ahhoz szükséges dokumentumokat. Forgalmazó bankot is kell választani, majd ott időpontot egyeztetni és a kérelmet beadni.
A személyi kölcsönről tudni szeretnél mindent? A legjobb helyen jársz! E cikkben minden információt megtalálsz erről a hiteltípusról.
Tovább olvasomHa ellopták a bankkártyádat, esetleg elveszítetted, gyorsan kell cselekedned. Mutatjuk a részleteket!
Tovább olvasomSokszor érdemes jelzáloghitelt felvenni, ám az alábbiakban bemutatjuk azokat az eseteket, amikor nem csak érdemes, de szinte már kötelező is!
Tovább olvasomA csecsemőgondozási díjat július 1.-től megemelik, így könnyebbé válik a kismamák anyagi helyzete. Ennek apropóján összegyűjtöttük a részleteket alábbi cikkünkben.
Tovább olvasom