CIB bannerCIB bannerHirdetés

Mit kell tudni a vállalati hitelekről?

2022.10.11. Szerző: Csongrádi Richárd Utoljára módosítva: 2023. július 17. 18:24

A vállalati hiteleket cégek, vállalkozók és vállalkozások igényelhetik, magánszemélyek számára nem elérhetőek – az alábbiakból ennél többet is megtudhatsz!

Vállalati hitelt abban az esetben érdemes igényelned, ha a vállalkozásodnak finanszírozásra van szüksége; ilyenkor számos konstrukció közül választhatsz, ráadásul szinte minden kereskedelmi banknál találhatsz valamilyen vállalati hitelt, ami megfelelhet a céljaidnak – és nem csak ott.

Fontos azonban tudnod, hogy egy vállalati hitel bírálati folyamata sokkal összetettebb, mint egy lakossági hitelkonstrukcióé, ráadásul vannak olyan megkötések is, amelyek a magánszemélyeket nem, vagy nem minden esetben érintenek; ilyen például, hogy a cégednek nem lehet köztartozása, és felszámolás alatt sem állhat, illetve a korábban nem törlesztett vállalati hitel is kizáró oknak minősül.

A vállalati hitelek típusai

Két fő típusról beszélhetünk: a mindennapi finanszírozáshoz felhasználható likviditási kölcsönök, illetve a fejlesztések, beruházások finanszírozását támogató vállalati hitelek. További csoportosítást jelent a rövid és a hosszú távú hitelek megkülönböztetése is.

A rövid távú hiteleket jellemzően átmeneti pénzügyi problémák finanszírozására lehet felhasználni, viszont fejlesztéseket nem, ugyanis ez utóbbiak megtérülése sokkal tovább tart, ráadásul a rövid távú, likviditási hiteleket rövid időtávon kell visszafizetni, ami pedig akár fizetésképtelenséget is okozhat.

Rövid távú hitelnek minősül a folyószámlahitel, a forgóeszközhitel, a lombard hitel és a faktoring, bár ez utóbbi nem nevezhető hitelnek, inkább áthidalásra szolgál, és nem az igénylő lesz az ügylet adósa. Mind a négy típus alkalmas az átmenetei anyagi problémák rendezésére, könnyedén elérhetőek, ráadásul a költségük is viszonylag alacsony.

Államilag támogatott vállalati hitelek

Az államilag támogatott vállalati hitelek főként a mikro-, kis- és középvállalkozások számára nyújtanak lehetőségeket, ami nem véletlen, hiszen ugyan nem ezek a cégek fizetik be az államkasszába a legmagasabb adókat, ám a foglalkoztatottság szempontjából a legfontosabbak. Ennek köszönhetően az olyan kedvezményes hitelkonstrukciók, mint a Széchenyi Program hiteltermékei, kiemelt fontossággal bírnak.

Az államilag támogatott vállalati hitelek többféle forrásból is „táplálkoznak”: nem csak az állam, de a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Fejlesztési Bank és az Európai Unió is kiveszi a részét a mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéséből, ami által akár 0%-os refinanszírozás is megoldható, azaz kamatmentes vállalati hitelek is elérhetőek.

Lényeges, hogy ezek hitelek, azaz nem támogatások, csak támogatottak – ennek kiemelésére azért van szükség, mert sokan keverik össze ezt a két fogalmat. A hiteleket vissza kell fizetni, a pályázatokon elnyert támogatásokat azonban nem. Azt is érdemes tudni, hogy míg az uniós támogatások esetében figyelembe veszik a cég székhelye szerinti régió fejlettségét, és ez alapján adnak, vagy épp nem adnak támogatást, addig a hazai forrásból finanszírozott, támogatott hitelek minden vállalkozás számára rendelkezésre állnak.

Az államilag támogatott vállalati hitelek a lehető legszélesebb körben elérhetőek, ráadásul a legtöbb konstrukció nem is csak egyetlen intézménynél igényelhető. A Széchenyi Kártya és az MNB Növekedési Hitelprogramja keretében nyújtott vállalati hitelek számos banknál, az MFB támogatott hitelei pedig az úgynevezett MFB-Pontoknál érhetőek el.

További fontos tudnivaló, hogy a beruházási hitelek és forgóeszköz- és folyószámlahitelek egyaránt igényelhetőek támogatott konstrukcióban is, ráadásul több támogatott hitel esetében nem előfeltétel, hogy a vállalkozásnak több lezárt üzleti éve legyen, és több támogatott hitelhez támogatott garanciatermék is igénybe vehető.

Céget vezetsz, és szükséged lenne finanszírozási lehetőségekre? A vállalati hitelek széles választékában biztosan megtalálod a számodra leginkább megfelelő konstrukciót! Hasonlítsd össze oldalunkon a jelenleg elérhető lehetőségeket, válassz, majd indítsd el az igénylési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

CIB bannerCIB bannerHirdetés

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM: 10,39% - 11,73%

Futamidő: 12 - 96 hó

Hitelösszeg: 300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM: 12,87%

Futamidő: 6 hó

Hitelösszeg: 450.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM: 13,2%

Futamidő: 19 hét

Hitelösszeg: 100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Legfrissebb pénzügyi cikkek

Érdekes és fontos hírek a pénzügyek világából.

2025-05-11

Revolut kártya használata Magyarországon – Amit 2025-ben tudni érdemes

A Revolut kártya egyre népszerűbb választás Magyarországon is, különösen a külföldi utazások, online vásárlások és kedvező árfolyamok miatt. Cikkben bemutatjuk,...

Tovább olvasom
2025-05-10

Unicredit netbank 2025 – funkciók, előnyök, tippek

Az Unicredit netbank modern és felhasználóbarát online banki felületet kínál magánszemélyeknek és vállalkozóknak egyaránt. Cikkünk bemutatja a legfontosabb funkciókat, az...

Tovább olvasom
2025-05-10

PIN kód: minden fontos tudnivaló egy helyen

A PIN kód biztonságod kulcsa: nélküle nem férsz hozzá a bankkártyádhoz, telefonodhoz vagy épp a SIM-kártyádhoz. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb...

Tovább olvasom
2025-05-10

Ingyenes készpénzfelvétel: így működik 2025-ben

2025-ben is elérhető az ingyenes készpénzfelvétel lehetősége Magyarországon, de érdemes tisztában lenni a feltételekkel, a legfrissebb szabályozásokkal és a gyakori...

Tovább olvasom
2025-05-09

Hogyan válassz bankszámlát diákként? – 5 érv a speciális ifjúsági csomagok mellett

Egy jól megválasztott diákszámla rengeteg pénzt, időt és kényelmet spórolhat meg. Megmutatjuk, miért érdemes a speciális ifjúsági csomagokat választani, és...

Tovább olvasom
2025-05-09

Munkáshitel vagy személyi kölcsön – mi a különbség és mikor melyiket?

A munkáshitel és a személyi kölcsön is gyors pénzügyi megoldást kínál, ám jelentős különbségek lehetnek a célcsoport, feltételek és költségek...

Tovább olvasom
2025-05-09

Nyílt bankolás (open banking) 2025-ben – Mit jelent és hogyan profitálhatsz belőle?

A nyílt bankolás 2025-re már nem csupán technológiai újdonság, hanem egyre több ember pénzügyi életének aktív része. Cikkünkben bemutatjuk, mit...

Tovább olvasom
2025-05-08

Befektetési számla banknál vagy brókercégnél? – Előnyök és hátrányok összehasonlítva

Nem tudod, hol érdemes megnyitni a befektetési számládat? Cikkünkben részletesen bemutatjuk a banki és brókercéges megoldások közötti különbségeket, előnyöket és...

Tovább olvasom
Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával