Hitelek vállalkozóknak 2024 – Részletek és feltételek

Vállalkozói

Vállalkozói bankszámla

Fedezd fel a vállalkozói bankszámla világát oldaunk segítségével! Összehasonlíthatjuk a legnépszerűbb magyar bankok vállalkozói bankszámla ajánlatait, hogy megtaláld a legjobb megoldást. Kattints, és találd meg a vállalkozásod számára legmegfelelőbb bankszámlát!

Széchenyi hitel

Az új Széchenyi hitelek egy kedvezményes kialakítású konstrukciók, mely állami támogatásban részesített hitelkonstrukció. Az igénylők több féle hiteltípusok közül választhatnak. Segítséget nyújtanak a vállalkozásoknak, hogy mielőbb visszatérjenek a megfelelő üzletmenethez.

Kezdő vállalkozásoknak

Kezdő vállalkozá-
soknak

Szabad felhasználású hitelek, frissen alapított cégeknek, akik nem rendelkeznek legalább 1 lezárt üzleti évvel. Több hitelkonstrukcióból is válogathatsz és egyszerűen igényelheted.

Autólízing

Ha autóvásárlás előtt állunk és finanszírozási formát keresünk, érdemes megnézni az autólízinggel foglalkozó cégek kínálatát. Különösen, ha cégünk, vállalkozásunk van.

Szabad felhasználásra

Szabad felhasználásra

Számos vállalkozói hitel elérhető kínálatunkban, legyen szó folyószámlahitelről, beruházásiról, forgóeszközről vagy szabad felhasználású kölcsönről. Azoknak a vállalkozásoknak ajánljuk, akik legalább 1 lezárt üzleti évvel rendelkeznek.

Államilag támogatott programok és a hitelintézetek ajánlatai közül választhatnak azok, akik cégüket szeretnék kölcsönből működtetni, vagy fejleszteni. A vállalkozóknak nincs könnyű dolguk, sok mindentől függ mire és miként tudnak hitelt kapni, ugyanakkor több lehetőség is a rendelkezésükre áll ezen az úton.

A cégüket fejleszteni, bővíteni kívánó, vagy csak a működtetésben segítséget igénylő vállalkozóknak széles lehetőséget kínálnak az olyan állami programok, mint a Széchenyi hitel, vagy Növekedési Hitelprogram.

A Széchenyi hitel, teljes nevén Széchenyi Kártya Program több részből áll. Ebben az évben – reagálva a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségekre – négy új konstrukció indult el. A Széchenyi munkahelymegtartó hitel, a kártya folyószámlahitel plusz, a likviditási hitel, és beruházási hitel plusz mind azt célozza, hogy segítsék a vállalkozásokat a megváltozott helyzetben. A hitelek feltételrendszerét is ennek az érdekében alakították ki.

Ott van még a vállalkozóknak a megújult Növekedési Hitelprogram, az NHP Hajrá, amely a mikro-, kis-, és középvállalkozások működésének, valamint beruházásainak finanszírozását igyekszik segíteni, szintúgy a jelenlegi gazdasági helyzethez igazodva. A nemrég életre hívott konstrukció úgy működik, hogy a bankok legfeljebb 2,5 százalékos kamatú hitelajánlatokkal élhetnek, és gyorsan, az esetek többségében két hét alatt el kell bírálniuk a vállalkozások kérelmeit. A programban igényelhető és felvehető összeg legalább egy millió, maximum 20 milliárd forint. A kölcsön futamideje is rugalmas, három és 20 év között mozoghat, a kamat viszont végig fix.

A bankok vállalkozói hitelei szintén megoldást jelenthetnek abban a helyzetben, amikor egy cég beindításához, vagy továbbfejlesztéséhez nincs elegendő saját tőke.

Vállalkozói hitelt rengetegféle céllal lehet igényelni. Többek között igényelhetünk kölcsönt a működési költségekre, alapanyag-, és készletvásárlásra, beruházásra, esetleg különböző pályázatokhoz. Más a helyzet, ha új a vállalkozásunk, és más, ha már egy régebb óta (legalább egy-két lezárt üzleti évvel rendelkező) cégről van szó. A célok meghatározása is nagyon fontos, és érdemes számolni azzal, hogy a vállalkozói hitelnél ugyanolyan fontos a körültekintő választás, mint a többi kölcsöntípusnál.

Gyakran Ismételt Kérdések

Több lehetőség is rendelkezésre áll. Érdemes szétnézni a kereskedelmi bankok ajánlatai között és ott vannak az olyan programok, mint a Széchenyi hitel, vagy az NHP Hajrá. Az állam igyekszik támogatni a mikro-, kis-, és középvállalkozásokat, az esetek nagy részében kamattámogatást nyújt számukra a különböző kölcsönöknél.

A Széchenyi Kártya Program idén megújult, jelenleg ezt értjük Széchenyi hitel alatt. Az újfajta hitelkonstrukciók kialakításánál az állam a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségekre is reagált. A Széchenyi hitelnek jelenleg a következő fajtái igényelhetőek: Széchenyi munkahelymegtartó hitel, kártya folyószámlahitel plusz, likviditási hitel, beruházási hitel plusz, önerő kiegészítő hitel, támogatást megelőlegező hitel, agrár hitel.

Ki kell választani a számunkra megfelelő hitelkonstrukciót, majd beszerezni és kitölteni az igényléshez szükséges dokumentumokat. Bankot is kell választani, majd ott időpontot egyeztetni. Tudni kell, hogy a Széchenyi hitel cégek vásárlására vagy tulajdonrész vásárlásra nem használható fel. A vállalkozásnak legalább egy éves lezárt múlttal kell rendelkeznie. A vállalkozásnak nem lehet lejárt tartozása, köztartozása, és nem lehet tartósan veszteséges, emellett más feltételek is akadnak.

Egy új típusú vállalati hitel, amelyet a Magyar Nemzeti Bank hirdetett meg. A célja az, hogy segítse a kkv-ék működését a koronavírus-járvány előidézte gazdasági helyzetben. A program keretösszege 1500 milliárd forint, minimum egy millió, maximum 20 milliárd forint igényelhető belőle.

Csak belföldi székhelyű cégek, amelyeknek emellett meg kell felelniük a mikro-, kis-, és középvállalkozások törvény által előírt feltételeinek. Egyéni vállalkozók, egyéni cégek, őstermelők, családi gazdálkodók és a szövetkezetek számára is elérhető a kölcsön.

Igen, kaphatnak, persze nem azokkal a feltételekkel, mint azok a vállalkozások, amely már régebb óta működnek. A bankok érthetően óvatosabbak az induló vállalkozásokkal, nekik kevesebb a lehetőségük a kölcsönök terén, de akadnak konstrukciók, amelyek számukra is megfelelő alternatívát kínálhatnak.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Legutóbbi blogbejegyzések

Néhány tipp, amit fogadj meg személyi kölcsön igénylése előtt!

Néhány tipp, amit fogadj meg személyi kölcsön igénylése előtt!

2024.04.25.

Mindenki életében jöhet egy olyan szakasz, hogy minél gyorsabban és egyszerűbben jusson kölcsönhöz. Habár ma már a banki ügyintézés – és így a hitelfevétel is – néhány kattintással megoldható, a megfelelő konstrukció kiválasztása nem egyszerű feladat.

Tovább olvasom
Ismerd meg a Cofidis kölcsönök előnyeit és feltételeit!

Ismerd meg a Cofidis kölcsönök előnyeit és feltételeit!

2024.04.22.

Személyi kölcsön igénylésekor gondoljunk a Cofidisre. Gyorsan, egyszerűen és rugalmasan juthatunk hitelhez. Megmutatjuk, hogy mennyire gyorsan, egyszerűen és rugalmasan. Ismerd meg a Cofidis kölcsönök előnyeit és feltételeit!

Tovább olvasom
Mennyi a törlesztője jelenleg 7 millió forint személyi kölcsönnek?

Mennyi a törlesztője jelenleg 7 millió forint személyi kölcsönnek?

2024.04.18.

A személyi kölcsön népszerű, akkor is, ha magasabb összegre van szükségünk. A szabad felhasználhatóság, és a fedezet nélküli igénylés lehetővé teszi, hogy gyorsan pénzhez jussunk, és azt bármire elköltsük. Igénylés előtt csak egy kérdést kell feltennünk: mennyi lesz a törlesztő? Segítünk megválaszolni a kérdést. Megmutatjuk, hogy mennyi a törlesztője jelenleg 7 millió forint személyi kölcsönnek.

Tovább olvasom
Ingatlanpiac 2024: folytatódik a csökkenés vagy fellélegezhet a piac?

Ingatlanpiac 2024: folytatódik a csökkenés vagy fellélegezhet a piac?

2024.04.12.

Még mindig a gazdasági válság hatásait nyögi a hazai ingatlanpiac – erre utalnak a számok a KSH friss lakáspiaci adatai. Azóta, hogy 2022 elején Magyarországon kitört a koronavírus-járvány, az ingatlanipar folyamatosan lefelé tartó tendenciát mutat. Ennek hátterében a belső kereslet csökkenése, a reálkeresetek visszaesése és a magas kamatszint szerepelnek, amelyeket a gazdasági válság csak tovább tetőzött.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával