
OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
Kamat
1 havi BUBOR + 3%
Futamidő
18 - 180 hó
- Egyszerűen igényelhető
- Igényléséhez nincs szükség üzleti tervre
- Szabad felhasználásra és hitelkiváltásra is fordítható

OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
Kamat
1 havi BUBOR + 3%
Futamidő
18 - 180 hó
OTP Ritmus Folyószámlahitel
Kamat
1 havi BUBOR + 2%
Futamidő
max. 12 hó
OTP Ritmus Forgóeszközhitel
Kamat
1 havi BUBOR + 4%
Futamidő
36 - 96 hó
Tartalomjegyzék
A szabad felhasználású vállalkozói hitelek természetesen nem személyi kölcsönök. Ez a hitelfajta azonban mind igénylésében, mind felhasználhatóságában szinte teljesen megegyezik a magánszemélyek kínált személyi kölcsönével. A szabad felhasználású vállalkozói hitelek szintén könnyen és viszonylag gyorsan igényelhetők, és a szabadon, bármire felhasználhatók. Rendkívül kedvező egy vállalkozás számára, ha a hitelt szabadon használhatja fel. Mivel nincs megkötés a felhasználásra, a vállalkozás arra költi el a kölcsön összegét, ami a legfontosabb számára.
Sokféle vállalkozói hitel van. Kaphatunk hitelt beruházáshoz, kaphatunk likviditási hitelt, folyószámlahitelt és projekthitelt is. Vannak olyan vállalkozói hitelek, amik egy-egy szektort céloznak meg. Kínálnak hiteleket turisztikai beruházásokhoz és agrár célra is. A szabad felhasználású vállalkozói hitelek hitelcélja nem kötött, azokat szabadon felhasználhatjuk. Amikor egy konkrét fejlesztéshez keresünk segítséget, igényelhetünk beruházási vagy forgóeszközhitelt. Akkor azonban, amikor általános segítségre van szükségünk, a szabadon felhasználható vállalkozói hitel lehet a megoldás számunkra.
Vállalkozói hitelhez jutni egyszerű. Persze az alapfeltételeknek meg kell felelnünk, és be kell majd nyújtanunk a bank által elvárt dokumentumokat. Feltétel lesz, hogy a vállalkozás nem állhat csődeljárás alatt, végelszámolás sem indulhat ellene, és nem lehet lejárt köztartozásunk sem. A vállalkozás nem szerepelhet a KHR-ben negatív adósként, és fontos, hogy ez a vállalkozás tulajdonosaira is igaz. Az üzletszerű működéshez szükséges jogerős hatósági engedélyekre is szükség lesz, és a bankok a pénzügyi eredményinkre is kíváncsiak lesznek. Általában két lezárt üzleti évet várnak el, és tartósan veszteségesek sem lehetünk. Mivel a pénzintézetek eltérő hitelezési gyakorlatot folytatnak, hiteligénylés előtt tájékozódnunk kell az aktuális feltételekről és a szükséges dokumentumokról.
A vállalkozások gyakran vesznek fel hitelt a vállalkozásuk fejlesztésére. Egy tőkebevonás erősítheti a piaci pozíciót, növelhetők vele a készletek, és ingatlan vagy eszközbeszerzésre is kérhetünk hitelt. A szabad felhasználású hitelek előnye, hogy minden célunkat megvalósíthatjuk belőle. Úgy hajthatjuk végre a vállalkozásunk fejlesztését, hogy közben a napi kiadásinkra is költhetünk a hitelből, ha az szükséges. Egy szabad felhasználású vállalkozói hitel nagy szabadságot ad, nem köti meg a kezünket, eldönthetjük, hogy aktuálisan mi a legfontosabb a vállalkozásunk optimális működéséhez.
Nem csak a piaci vállalkozói hitelt vehetünk fel, vannak az állam által támogatott konstrukciók is. Ezekhez a kamat és díjtámogatott konstrukciókhoz kedvezőbb feltételekkel juthatunk hozzá. A Covid járvány miatt megtépázott vállalkozásokat a kormány különböző díjtámogatott konstrukciókkal segíti a talpra állásban, mert az időleges bezárások, a megváltozott kereslet, több céget is nehéz helyzetbe hozott.
A támogatott konstrukciók között találhatunk szabadon felhasználható vállalkozói hiteleket is. Ilyen konstrukció a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO! is. Akár százmillió forintos folyószámlahitel-keretet is igényelhetünk, és mivel ez egy rulírozó hitel, ha visszafizettük a felhasznált hitelt, azt újra elkölthetjük majd, egészen a szerződés végéig. Egy szabad felhasználású vállalkozói hitel segítséget nyújthat a napi likviditási problémáink áthidalásában, és ha ezt állami díjtámogatással igényeljük, jelentő összeget takaríthatunk meg a kedvező kondíciók miatt.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Bármire. A szabad felhasználású vállalkozói hitel bármely célra elkölthető. A hitelcél nem kötött, napi kiadásokra, beszerzésre vagy beruházási céllal is felhasználható.
Van olyan vállalkozó szabad felhasználású hitel, amihez nem szükséges biztosíték. A vállalkozói folyószámlahitel fedezet nélkül igényelhető.
Igen. A szabad felhasználás miatt bármire, akár beruházásra is fordítható a hitel. Fontos azonban, hogy nagyobb összegű, hosszabb futamidejű hitel esetén kedvezőbb kondíciókkal is elérhetőek hitelek. Hitelfelvétel előtt érdemes tájékozódni, hiszen jelentős eltérés lehet a hitel árazásában.
Jelenleg elérhető a vállalkozások számára államilag támogatott szabad felhasználású hitel a Széchenyi Kártya programban.
A szabad felhasználás mellett azért jó a ez a hitel, mert kevesebb adminisztrációval jár, és kamatot csak a felhasznált hitelkeret után, utólag kell fizetni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Spórolási tippekre van szükséged? A legjobb helyen jársz, mert az alábbiakban a leghétköznapibbakat mutatjuk be!
Tovább olvasomA késedelmes törlesztés eddig is behajtható volt, és ezután is az lesz, csupán a folyamat változik szeptembertől.
Tovább olvasomHa bankkártyával fizetsz külföldön, megeshet, hogy átvernek, és ilyenkor futhatsz a pénzed után – tudd meg, hogyan védekezhetsz!
Tovább olvasomA reálkamat egy újabb misztikus kifejezés, amiről ideje lerántani a leplet – az alábbi cikkben meg is tesszük!
Tovább olvasom