A hitelkalkulátorok közös tulajdonsága, hogy meg kell adni néhány adatot, ami alapján kiszámolják a felvenni kívánt hitel paramétereit. A legtöbb esetben a futamidő és az igényelt összeg beállítása az alap, de a jövedelmet is szokás kérni, hiszen ebből látható a havi törlesztőrészlet maximuma, ami a JTM szabályozás szempontjából fontos, és emellett egyéb beállítások is lehetségesek. Érdemes alaposan átnézni az összes beállítási lehetőséget, hiszen csak így lehet a legpontosabb kalkulációt elérni. Ingatlanfedezetű hitelek esetén például meg kell adni, hogy használt, vagy új lakás-e a felvett kölcsön célja, hitelkártyáknál a hitelkereten és a havi költésen felül a lehetséges kedvezmények közül is lehet választani, személyi kölcsönöknél viszont csak ritkán akad egyéb választási lehetőség.
Amikor minden adatmező kitöltésre került, és a választható lehetőségeknek is a végére értünk, a hitelkalkulátor kiszámolja, hogy mekkora lesz a havi törlesztőrészlet, a jövedelmi helyzet és az akciók figyelembevételével mennyi lesz a kamat és a THM, illetve mekkora lesz a teljes, visszafizetendő összeg. Ezen adatok alapján már könnyen eldönthető, hogy megfelelő-e az adott bank kölcsöne, vagy sem; utóbbi esetben további ajánlatok közül lehet válogatni.
A megfelelő hitelkalkulátor használata ráadásul nem csupán az adott bank hitelének kondícióit szabja az igénylőre, de több hitelkonstrukciót is listába szed, amiből lényegesen egyszerűbb a választás, mintha több bank weboldalát kellene felkeresni, és mindegyiknél ki kellene tölteni a szükséges adatokat. Érdemes is ilyet választani, hiszen így gyorsabbá válik a hitelfelvétel, és lerövidül a folyósításig hátralévő idő is.
Amennyiben hitelt szeretnél felvenni, használd oldalunkat és a hitelkalkulátorunkat, majd válaszd azt a hitelkonstrukciót, amelyik a leginkább megfelel az igényeidnek! Ha kérdésed lenne a hitelekről, vagy a kalkulátor használatáról, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!