Lakásbiztosítás kalkulátor 2024

Mi az a lakásbiztosítás?

Egy ingatlan egyrészt otthon, másrészt pedig komoly érték is, amire vigyáznunk kell a lehető legtöbb eszközzel. Balesetek esetén kár keletkezhet benne, és ha nem tudjuk ezt megakadályozni, az kiadást jelent – esetenként igen nagyot. A lakásbiztosítás abban segít, hogy tehermentesíti a családi vagyont az ilyen károk fedezésétől, és szinte azonnali segítséget jelent a bajban.

Kik köthetnek lakásbiztosítást?

Jó, ha tudjuk, hogy lakásbiztosítást nem csak tulajdonosként, hanem bérlőként is köthetünk. Meg is éri, hiszen a lakásban esett károkat ugyanúgy megtéríti, mint a vagyontárgyakban történteket. Mivel ma Magyarországon számos biztosítótársaság kínálja ezt a biztosítástípust, érdemes körültekintőnek lenni, mielőtt aláírjuk a szerződést, hiszen rengeteg ajánlat közül választhatunk. Át kell nézni a legfontosabb jellemzőket, és úgy dönteni, hogy az a leginkább megfeleljen az adott ingatlannak!

Lakásbiztosítás kalkulátor

A lakásbiztosítás kalkulátor segít kiválasztani a legmegfelelőbb lakásbiztosítást. A kalkulátor segítségével válaszolhatunk a feltett kérdésekre. Például, hogy mi az igénylés oka, vagy arra, hogy ingóságot is szeretnénk-e biztosítani. Miután válaszoltunk a kérdésekre, a kalkulátor ajánlatot ad, nekünk csak választanunk kell. Választhatjuk a legolcsóbbat. Vagy választhatunk biztosítótársaság alapján. És ha választottunk, meg is köthetjük a lakásbiztosítást. A lakásbiztosítás kalkulátor használata egyszerű, érdemes használni.

Milyen biztosítások vannak még?

Lakásbiztosításra az ingatlanunk védelmében van szükségünk, de ne feledkezzünk meg más értékeinkről sem. Az ingatlanunkat megvédhetjük lakásbiztosítással, és ha az ingatlant hitelre vettük, köthetünk hitelfedezeti biztosítást. Az autónkra köthetünk Cascót, és persze kell rá kötnünk Kötelező Gépjármű Felelősségbiztosítást is. Váratlan helyzetekre ott van az élet és balesetbiztosítás. Ha utazunk, köthetünk utasbiztosítást.

Ha mindezekkel rendelkezünk, nyugodtabban élhetünk.

Fogyasztóbarát lakásbiztosítás – Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás (MFO)

A Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás (MFO) megalkotásával a Magyar Nemzeti Bank (MNB) célja az volt, hogy egy körben elérhető, könnyen értelmezhető feltételeket tartalmazó biztosítások legyenek elérhetőek Magyarországon. Az ügyintézés és a kárrendezés gyorsan és egyszerűen történik, ha fogyasztóbarát lakásbiztosítás igénylése mellett döntünk. A fogyasztóbarát lakásbiztosítás magas szintű védelmet nyújt, és a biztosítótársaságok ajánlatait egyszerűen lehet összehasonlítani. A minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás jelzáloghitelhez is köthető. A biztosítótársaság a teljes folyamat alatt, a szerződéskötéstől a szerződés megszűnéséig lehetővé teszi az online ügyintézést. Online lehet biztosítási ajánlatot kérni, nyilatkozni, kárt bejelenteni, tájékoztatást kérni, szerződést módosítani vagy felmondani. A minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás végig online. A fogyasztóbarát lakáshitel egyszerű.

Lakásbiztosítás lakáshitel mellé

A lakásbiztosítás lakáshitel mellé kötelező, mert az ingatlan a hitel fedezete lesz, így annak az értékét meg kell óvni. A CSOK mellé is kötelező a lakásbiztosítás, mert bár a CSOK egy állami támogatás, a bankok mégis úgy nyújtják, mint egy hitelt. Csak az különbség, hogy szerződés feltételeinek teljesülése esetén a CSOK-ot nem kell visszafizetni. Az ingatlan biztosítás ilyenkor azért jó, mert az ingatlan biztosítás a fedezetet védi. És így az ingatlan biztosítás bennünket is véd. A lakásbiztosítás hitelhez szinte mindig kötelező. De probléma ez? Nem. Hitelhez azért jó, mert a hatása kettős: Nem csak az ingatlant védi, hanem az ingatlanra felvett hitelt is.

Mi az a káronszerzés?

Nincs akadálya annak, hogy több biztosításunk is legyen. Elvileg és technikailag. De egy káreseményre csak egy biztosítótól kaphatunk kártérítést. A törvény ugyanis tiltja az úgynevezett káronszerzést, vagyis azt, hogy egy káreseménynél a kártérítés összege meghaladja a kárösszeget. Lehet tehát több lakásbiztosítást is kötni, de igénybe venni csak egyet lehet. Így bár akadálya nincs, de értelme sincs több lakásbiztosítást kötni ugyanarra az ingatlanra.

Online lakásbiztosítás

Ha az online lakásbiztosítás igénylést választjuk, akkor innovatív módon lehet lakásbiztosításunk. Online igényléskor nem kell bemennünk egy biztosító irodájába, az otthonunk kényelméből vihetjük végig a folyamatot. A lakásbiztosítás kiválasztása, az adatok megadása és a dokumentumok benyújtása is online történik.

Az online igénylés előnyei

Természetes lett, hogy az ügyfelek otthonról igényelnek lakásbiztosítást, anélkül, hogy bemennének egy biztosítótársaság irodájába. Az online igénylés kényelmes és biztonságos. Mindössze egy megfelelő számítástechnikai eszközre van hozzá szükség, és minden, az igényléstől a szerződés aláírásáig, az interneten történik. Több érv is szól amellett, hogy valaki az online igénylést válassza. Nincs sorban állás, nincs várakozás. Nem kell parkolóhelyet keresni, nem kell órákat tölteni azzal, hogy lebonyolódjon egy igénylés beadása.

Más módon is lehet igényelni

Az online lakásbiztosítás igénylésnek vannak alternatívái, és ezeknek is lehetnek előnyei. A személyes ügyintézés sokak számára emberibb, közvetlenebb, és biztonságosabbnak is tűnik. Az ügyintéző ráadásul válaszolni tud a felmerülő kérdésekre, és adott esetben tanáccsal is elláthatja az érdeklődőt. A személyes kapcsolaton kívül, azok is a személyes ügyintézés mellett dönthetnek, akik nem rendelkeznek telefonnal vagy interneteléréssel, vagy azok, akik bár rendelkeznek ezekkel, de idegenkednek a használatuktól. Bár az online ügyintézés elterjedt, a személyes ügyintézés még jó ideig az ügyfelek rendelkezésére áll majd.

Online lakásbiztosítás az interneten

Az online lakásbiztosítás igénylésnél az igénylési folyamat részben, vagy teljes egészében az interneten történik. A legtöbb esetben az első lépés a megfelelő lakásbiztosítás kiválasztása, majd ezt követi a megfelelő dokumentumok beszerzése. Ha már az asztalon pihen minden iratunk, akkor a kiválasztott biztosító honlapján kell kérni a lakásbiztosítást. A dolog azonnali, nem kell rá várni, hiszen egy automata rendszer végzi. Meg kell adni a kért adatokat, és már készül is a biztosítási kötvény. Aztán már csak fizetni kell.

Online lakásbiztosítás – egyszerű igénylés

Ha minden rendben van, akkor jöhet a következő lépés. El kell indítani az igénylést, ami csak néhány kattintás. Esetleg a biztosító ügyintézőjével kell beszélni, ami történhet telefonon, vagy videós azonosítás segítségével. Be kell mutatni a személyazonosító iratot, illetve a beszerzett dokumentumokat. Elektronikus aláírással kell hitelesíteni a kérelmet, és ez után már csak a döntés van hátra. Ha ez is pozitív, akkor megtörténik az online lakásbiztosítás megkötése. Fontos megjegyeznünk, hogy vannak biztosítótársaságok, ahol az ügymenet eltérhet a fentiektől. Egyes esetekben kiküldik a szerződést, amit a beszerzett dokumentumokkal együtt vissza kell juttatni, de az is előfordul, hogy semmilyen dokumentumra nincs szükség, és a szerződés aláírása is elektronikusan történik.

Jó az online igénylés?

Az online lakásbiztosítás igénylés kényelmes és gyors megoldás. A modern technikai megoldásokat felhasználó online igénylés azért népszerűbb, mert nem szükséges az igényléshez a személyes találkozás az ügyintézővel. Az online igénylés feltételei ráadásul kedvezőbbek lehetnek. Az online igénylés nagyon gyors és kedvezőek a feltételei, ráadásul kényelmesebb megoldást is nyújt.

Online lakásbiztosítás – igénylés egyszerűen

Az online lakásbiztosítás igénylése egyszerű. A folyamat gyors, érthető és könnyen követhető. Az online igényléshez szükség lesz egy megfelelő elektronikai eszközre és internetkapcsolatra. Az online igénylés a biztosító weboldalán történik, és elképzelhető, hogy csak a megfelelő böngésző segítségével tudunk majd igényelni. Megfelelő technikai feltételekkel nincs akadálya az online igénylés benyújtásának.

Első lépésként ki kell választanunk a nekünk megfelelő lakásbiztosítást. Ehhez szakértő weboldalak kalkulátora nyújthat segítséget. A konstrukció kiválasztása után a weboldal gyakran átirányít bennünket a választott biztosító oldalára, ahol elkezdhetjük az igénylést. Az adatok egyeztetése után a biztosító rendelkezésére kell bocsátanunk a kért dokumentumokat. Ez is teljesen online, és azonnal történik. A dokumentumok beérkezése után következik a szerződéskötés, ami egy online lakásbiztosítás esetén gyorsan megtörténhet.

lakásbiztosítás kalkulátor

Miért kössünk lakásbiztosítást?

A lakásbiztosítás megkötése nem kötelező. Bár vannak olyan esetek, például lakáshitel igényléskor, amikor a hitelező pénzintézet előírja, hogy kössünk lakásbiztosítást. De mi van, ha nem kötelező? Kössünk, vagy ne kössünk lakásbiztosítást? 

Ha mindig biztosra mehetnénk, nem kellene aggódnunk, hogy megváltozik az életünk. A nem várt negatív változások szorongást okozhatnak, nyugtalanok lehetünk. Mit kezdhetünk ezzel a bizonytalansággal?

Kezeljük a Bizonytalanságot

A sikerek fontosak. A saját sikereink utat mutatnak. Életünk folyamán már megküzdöttünk jó néhány problémával. Ebből erőt meríthetünk, hiszen ha egyszer megoldottunk valamit, azt újra megtehetjük. Tanulhatunk a saját hibáinkból is, ha felismerjük, hogy eddig mit nem csináltunk jól, és azon változtatunk.

Kevesebb Információ, Több Nyugalom

És ha kevesebb az információ, akkor több lehet a nyugalom. A híreket olvasva ránk nehezedhet a világ. Földrengések, tragédiák, katasztrófák, gazdasági válság, infláció, háború. Ezekről olvasva bizonytalannak érezhetjük a jövőnket. A napi hírolvasás, főleg lefekvés előtt, az esti órákba, terhet rak ránk. Olvassuk kevesebbet, és őrizzük meg a nyugalmunkat.

Újdonságok és Önfejlesztés

És az újdonságok is fontosak az életünkben. Amikor elkezdünk egy új sportot vagy csatlakozunk egy addig nem ismert közösséghez, amihez már régóta szerettünk volna, ez mind jótékonyan hat az önbizalmunkra. Erősebb önbizalommal felvértezve jobban kezelhetjük a változásokat, csökkenthetjük a stresszt.

Amit Tudunk és Amit Nem

Persze van, ami rajtunk múlik, és van, ami nem. Régi bölcsesség, hogy ne akarjunk azon változtatni, amin nem tudunk. Vannak rajtunk kívülálló események, amikre nincs ráhatásunk. Ezek persze hatnak az életünkre, de ha elfogadjuk a tényt, hogy ezeken nem változtathatunk, az segíthet bennünket abban, hogy elfogadjuk a történéseket. Nem tudunk mindent irányítani. Amit viszont tudunk, azt irányítsuk úgy, hogy a számunkra a legjobb legyen.

Segítség Kérése

Segítség is kérhetünk másoktól és persze önmagunktól is. Segítséget, tanácsot bármikor kérhetünk. Gyakran vannak ötleteink, hogy másoknak mit kellene tenniük. De adhatunk tanácsot magunknak is. Ha ezt nem érezzük elegendőnek, fordulhatunk a barátainkhoz vagy szakemberhez is. Kérjünk segítséget, ha szükséges. A változások pedig elkerülhetetlenek. A kiszámíthatatlanság mindig velünk marad. Bár a változást megállítani nem tudjuk, önmagunkért azért sokat tehetünk.

Boldogság és Biztosítás

De a lakásbiztosítás szebbé teheti az életet? Talán igen. De hogyan kell átalakítani az életmódot, hogy boldogok legyünk? A boldogság általános témának tűnik, a róla szóló írások pedig tele vannak közhelyekkel. De mi van, ha ezeket megtöltjük tartalommal?

Boldogság és Tudomány

A tudományos pszichológia már a boldogság szolgálatába állt. Évszázadok óta önjelölt guruk, vallási és filozófiai irányzatok próbálják meg definiálni a boldogság fogalmát, és a hozzá vezető egyetlen üdvözítő utat. A tudomány is beállt ebbe a sorba, és konkrét, nem túl meglepő megállapításokat tett közzé a boldogságkutatás eredményiről. Azt mondja, hogy mindenki tudja, hogy lehetünk tartósan boldogok. A számtalan cikk, tanulmány, film, ami a boldogsággal foglalkozik, egy általános tudás érzetét hozta el a mindennapjainkba. Mindannyian tudjuk, hogy lehetünk boldogok, bár a tudásunk gyakran felületes, néhány esetben talán téves is.

A boldogságot befolyásoló tényezők

A pénz, a sport, a szociális kapcsolataink és a céljaink is befolyásolják a boldogságunkat. Életmód témában is fontos a tájékozottság. Minél mélyebb a tudásunk, annál többet tehetünk önmagunkért és a környezetünkért.

Mit tehetünk a boldogabb életért?

A tudományos kutatások szerint a boldogságunk negyven százalékát befolyásolhatjuk, a többi eleve adott. Ez kevésnek tűnhet, mégis ez az a rész, ahol mi is hozzátehetünk a boldogabb életünkhöz. A testmozgás, a sport, ha heti legalább kétszer egy órás, boldogabbá tesz minket. Ennek hormonális okai is vannak, de a rendszeres testmozgás szükségességével mindenki egyetért. Ha önkéntes munkát végzünk, annak ugyanilyen hatása van. Hasznosnak érezzük magunkat, és szerezhetünk új barátokat is. Mindenféle társas aktivitás, közösségi élet szintén pozitív változásokat hoz. Eljárunk egy klubba? Nagyon jó. A szociális kapcsolatinknak szintén nagy a szerepe, a munkahelyen vagy a focicsapatban szerzett barátok is boldogabbá tesznek bennünket. A család, a párkapcsolat pedig elképzelhetetlenül sokat tesz hozzá egy boldog élethez. A boldog emberek a kutatások szerint egészségesebbek és tovább is élnek. Mi is tehetünk a boldogságunkért. Tegyünk érte. Rendszeres testmozgás, önkéntes munka, társas aktivitás.

Lakásbiztosítás: Mérlegelés és döntés

És ott van a lakásbiztosítás is. Ezt is mérlegelni kell. Kössünk, vagy ne kössünk lakásbiztosítást? Nehéz eldönteni, hogy kössünk-e biztosítást? Nehéz tanácsot adni, ha valaki biztosítás megkötésén gondolkodik. Legyen szó bármilyen biztosításról. Biztosítással védhetjük az életünket, az életvitelünket, a vagyontárgyainkat és megtakarítási formaként is választhatunk biztosítást. A biztosító tanácsadói persze meg akarják győzni a leendő ügyfeleket, de a döntést egyedül kell meghozni. És ez nem egyszerű.

A biztosítás kiadással jár, mégpedig rendszeres, akár az életünk végig tartó kiadással. És mit kapunk cserébe? A megtakarítási célú életbiztosításnál egyszerű a válasz. Az életbiztosítási kötvény lejáratakor a biztosító kifizeti az addig felhalmozott összeget és a hozamait. Ez egyszerű. De mi a helyzet egy kockázati életbiztosítással vagy egy lakásbiztosítással? A válasz ilyenkor már jóval összetettebb. A nem megtakarítású célú biztosításokkal ugyanis az a helyzet, hogy csak fizetjük és fizetjük, és bizony könnyen lehet, hogy soha nem lesz rájuk szükség.

Érdemes lakásbiztosítást kötni

Vannak okok, amiért biztosan érdemes lakásbiztosítás kötni. Érv lehet a biztosítás megkötése mellett, hogy a biztosított a saját nyugalmát vásárolja meg. Egy érzést, hogy előrelátó módon gondoskodott magáról és a szeretteiről. Ha bekövetkezik egy előre nem látható, nem várt esemény, és emiatt kár éri, akkor számíthat arra, hogy a biztosító megtéríti a kárát.

Ez adhat egy olyan biztonságérzetet, ami miatt a gondolatai nem akörül forognak, hogy mi lesz, ha. Mi lesz, ha baleset éri? Mi lesz, ha elreped a vízvezeték? Ha a biztosított nem, vagy csak ritkán foglalkozik ezzel a kérdéssel vagy ezekkel a kérdésekkel, az nyugodtabb életet biztosíthat számára. Nyugodt és kiegyensúlyozott lesz, nem fog aggódni és aggodalmaskodni, nem fog szorongani. Egy teljes, boldog élethez pedig szükség van arra, hogy biztonságban érezzük magunkat.

És ezt az érzést erősítheti bennünk egy megkötött lakásbiztosítás.

Miért kössünk lakásbiztosítást?

Fontos lehet az anyagi biztonságra való törekvés. De hogy adhat anyagi biztonságot egy lakásbiztosítás? A biztosítások lényege, hogy egy káresemény esetén megtérítik a biztosított kárát vagy annak egy részét. Könnyű elképzelni azt, hogy mi történik akkor, ha valakit nagy anyagi veszteség ér. Ha egy családnak nincs elegendő megtakarítása ahhoz, hogy a kárt saját forrásból kifizesse, akkor a lakás akár el is veszhet örökre. Nem lesz hol lakni. Ez egy megfelelően kiválasztott lakásbiztosítással elkerülhető, hiszen a biztosító kifizetheti az elszenvedett kárt.

Megtakarítás védelme

Akinek van megfelelő mértékű megtakarítása, az sem szeretné valószínűleg a kár enyhítésére fordítani. Az évek alatt, kemény munkával megkeresett pénzt ne vigye el egy szerencsétlen esemény. Az látszik tehát, hogy akár van pénze a biztosítottnak, akár nincs arra, hogy a kárát kifizesse, mindkét esetben jobb, ha van lakásbiztosítása. A lakásbiztosítás ugyanis biztosíthatja azt, hogy az anyagi helyzete ne változzon meg jelentősen negatív irányban.

Előrelátó és felelős gondoskodás

Egy magát előrelátó és felelős embernek tartó ember arra törekszik, hogy a szeretteit biztonságban tudja. Ezt egy lakásbiztosítással el lehet érni. Biztosítani lehet azt, hogy a család életszínvonala ne változzon meg jelentősen egy nem várt negatív életesemény után. Mégsem lehet egyértelműen azt tanácsolni valakinek, hogy kössön lakásbiztosítást. De az mindenképpen elmondható, hogy meg kell fontolni a biztosításkötést.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Gyakran Ismételt Kérdések

Bárkinek, akinek van ingatlantulajdona, sőt nemcsak tulajdonosként, hanem bérlőként is lehet kötni. A lakásbiztosítás jól jön, ha valamilyen kár keletkezik a lakásban, házban, vagy a benne lévő vagyontárgyakban. Sokféle lakásbiztosítás létezik, érdemes körültekintően válogatni a különböző ajánlatok közül.

Nagyon egyszerűen elintézhető a szerződéskötés, amelyre online is lehetőségünk van. Meg kell adni néhány információt (például: mérete, építésének éve, hol helyezkedik el, milyen típusú, miből épült, milyen a tetőszerkezete) az ingatlannal kapcsolatban és kapjuk az ajánlatokat. Ahogy említettük, lakásbiztosítás sokféle van, az egyik nagy különbség lehet, hogy az adott biztosítás csak az épületben keletkezett károkat fedezi, vagy a benne lévő ingóságokra is vonatkozik.

Az alap lakásbiztosítás a legtöbbször a következő károkra vonatkozik: tűzkár (robbanás, tűz), időjárás okozta károk (beázás, villámcsapás, viharkárok), geológiai károk (földrengés, üregbeomlás, földcsuszamlás), idegen tárgy okozta károk (jármű becsapódás, fa rádőlése).

Az alapbiztosítás mellé érdemes megfontolni néhány kiegészítő csomagot, hiszen rengeteg módon érheti kár az otthonunkat, vagyontárgyainkat. Ilyenek például: lopáskár, rablás, vagy vandalizmus, csőtörés, vagy vezetékes vízkár, üvegkár, villámcsapás okozta másodlagos kár, oltás, mentés, romeltakarítás, kárenyhítés költségei, iratok elvesztése esetén pótlás, lakáskulcs elhagyása miatt történő zárcsere, az ingatlanba bejelentett vállalkozás vagyontárgyai. A lakásbiztosítás kiegészülhet felelősség- és balesetbiztosítással is.

Ha kár keletkezik, azt be kell jelenteni a biztosítónak. Ezt megtehetjük személyesen, telefonon, vagy akár online is. Ha bűncselekmény történt, természetesen a rendőrségen is jelenteni kell az esetet, amelyről rendőrségi jegyzőkönyv kell készüljön. A biztosító ezt követően felméri a kárt és megállapítja a kártérítési összeget, amelyet ki is fizet, ha elfogadjuk. Ha nem, akkor lehetőségünk van fellebbezni.

A legtöbb esetben lakáshitel igénylésnél a bankok egyik feltétele a lakásbiztosítási szerződés megkötése. A bank általában azt is megszabja, hogy milyen káreseményekre legyen biztosítva az adott ingatlan, tehát ezeknek a feltételeknek is meg kell feleljünk.

A biztosítók minden évben automatikusan indexálják a szerződéseket, ami azt jelenti, hogy felülvizsgálják a biztosítási összegeket és az ehhez kapcsolódó díjakat. Ezeket megemelik, mert csak így tudják biztosítani, hogy az ingatlan és a biztosításba foglalt ingóságok az inflációt követve is megfelelően biztosítva legyenek. A biztosító legalább 60 nappal a biztosítási forduló előtt minden évben értesítést küld az indexálásról. Ha nem értünk vele egyet, ezt nem vagyunk kötelesek elfogadni, ilyenkor legalább 30 nappal az évforduló előtt írásban kell értesíteni a biztosítót.

A lakásbiztosítási szerződés alapesetben egy évre szól, és mindig automatikusan meghosszabbodik, ha nem kérjük a felmondását. Ezt legalább 30 nappal a biztosítási évforduló előtt lehet megtenni. Mindenképpen ki kell tölteni és el kell küldeni a felmondó nyilatkozatot, nem elegendő az, ha csak nem fizetjük be a díjat. Utóbbi esetben a biztosító behajthatja rajtunk az elmaradt összeget, akár egész évre vonatkozóan. Az évfordulós határidőt be kell tartani, kivétel, ha eladjuk az ingatlant, akkor természetesen máskor is felbontható a szerződés.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További biztosítások

Legutóbbi blogbejegyzések

Ötven millió forint lakáshitelre: hogyan lehet felvenni, mire van szükség hozzá?

Ötven millió forint lakáshitelre: hogyan lehet felvenni, mire van szükség hozzá?

2024.09.09.

Egy 50 millió forintos lakáshitel felvételéhez Magyarországon több feltételnek is meg kell felelni. Az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb követelményeket és dokumentumokat, amelyeket a hitelintézetek általában megkövetelnek:

Tovább olvasom
Mit kell tudni 2024 nyár végén a legjobb állampapírokról? Mibe érdemes fektetni: változások és aktualitások

Mit kell tudni 2024 nyár végén a legjobb állampapírokról? Mibe érdemes fektetni: változások és aktualitások

2024.09.05.

Nemrég valamelyest csökkent a jelenleg még évi 7%-os Fix Magyar Állampapír kamata. Akik a közeljövőben állampapírba szeretnének fektetni, fontos tudniuk a változásokról és lehetőségekről.

Tovább olvasom
Mi mindenre lehet jó egy utasbiztosítás?

Mi mindenre lehet jó egy utasbiztosítás?

2024.09.03.

Az utasbiztosítás kulcsfontosságú lehet az utazás biztonságának és nyugalmának biztosításában, ezért érdemes alaposan megfontolni, hogy milyen típusú biztosítás a legmegfelelőbb az adott utazási helyzetben.

Tovább olvasom
Banki adathalászat: egyre súlyosabb a probléma

Banki adathalászat: egyre súlyosabb a probléma

2024.09.01.

Szinte mindenkinek van személyes tapasztalata, vagy olyan ismerőse, aki banki adathalászat áldozata lett. A módszerek nem túl kifinomultak, viszont kegyetlenül kihasználják az emberi naivitást, illetve figyelmetlenséget és ennek köszönhetően megszaporodtak az esetek. Hogyan védekezzünk ellene?

Tovább olvasom

Partnereink

Aegon
Allianz
Chubb
Colonnade
Generali
Genertel
Groupama
K&H
Köbe
Mapfre
Mondial
Posta biztosító
Signal
Union
Uniqua
Waberers

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával