Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mikor érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

2021.05.21.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 11:08

Hitelfedezeti biztosítást minden egyes hitelhez érdemes kötnöd, hiszen rengeteg helyzet adódhat, amikor csak ez képes hathatós segítséget nyújtani.

Mikor érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

A hitelfedezeti biztosítások lényege, hogy ha valamiért nem tudod fizetni a hiteledet, a biztosító egy, a szerződésben meghatározott ideig fizeti helyetted a havi törlesztőrészleteket, de olyan eset is adódhat, amikor a teljes hiteltartozást kifizetik helyetted. Bármilyen okról is legyen szó, a hiteled nemfizetése a szerződés felmondásához vezet, ami hosszabb távon a komplett egzisztenciádat is veszélybe sodorhatja, a hitelfedezeti biztosítás viszont segít ezeket a problémákat megelőzni.

A hitelfedezeti biztosítások segítségével anyagilag megoldható problémák az alábbiak:

Az adós halála

Amennyiben elhalálozol, az adósságod az örököseidre száll, amiről ugyan lemondhatnak, de így az örökség többi részét is elveszítik. A hitelfedezeti biztosítás azonban fedezetet biztosít a hitel teljes összegére, ha a haláleset is szerepel a biztosítási események között, azaz a biztosító kifizeti a fennálló tartozást az örököseid helyett.

Tartós egészségkárosodás, betegség és rokkantság

E problémák esetén a biztosító kifizeti helyetted a teljes tartozást, ám csak abban az esetben, ha a károsodás a biztosításban foglaltak szerinti. Mivel ezek kihatnak a mindennapi életre, komoly anyagi problémákat is okozhatnak, hiszen a munkahely elvesztése, illetve a csökkenő jövedelem mind a hitel fizetésének ellehetetlenüléséhez vezethetnek. Előfordulhat továbbá, hogy az egészségi állapotod megromlik, ez pedig együtt jár a bevételeid csökkenésével, hiszen a táppénz ideje alatt nem a teljes fizetésedet kapod, ám a hitelfedezeti biztosítás erre is fedezetet nyújt, bár csak korlátozott ideig.

Munkanélküliség

A munkahelyed elvesztése a fizetésképtelenség oka is lehet, amennyiben nincs a hitel fizetésére és a mindennapos költségekre hosszabb távon is elegendő tartalékod. A hitelfedezeti biztosítás azonban egy, a szerződésben meghatározott időtartamra fedezetet nyújt a hitel költségeire.

Van, amikor a hitelfedezeti biztosítás sem segít

Fontos tisztában lenni azzal, hogy vannak esetek, amikor még a hitelfedezeti biztosítás sem tud segíteni: ilyen például a kamatszint váratlan emelkedése. Ennek azonban csak a jelzáloghitelek esetében van jelentősége, hiszen a személyi kölcsönök többnyire fix kamatozásúak, tehát egy esetleges kamatemelkedés nem is befolyásolja a havi törlesztőrészleteiket.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mikor fizet a kötelező biztosítás?

Mikor fizet a kötelező biztosítás?

2020.08.06.

Azt, hogy mikor fizet a kötelező biztosítás, számos tényező határozza meg, ráadásul lehetnek eltérések a biztosítótársaságok között is, még annak ellenére is, hogy alapvetően törvényileg szabályozott a működésük, hiszen kiskapuk mindig is voltak és lesznek. Általánosságban azonban elmondható, hogy a kötelező biztosítás egy meghatározott esetben fizet, és a kivételek sora lényegesen hosszadalmasabb, ám ezekre is köthető biztosítás, amennyiben szükség van rá.

Tovább olvasom
A biztosítások mikor lépnek életbe?

A biztosítások mikor lépnek életbe?

2020.09.26.

Amikor megkötünk egy biztosítást, akkor arra számítunk, hogy onnantól kezdve már védve vagyunk, holott ez csak az esetek egy részében igaz. Sajnos – mint minden esetben – itt is akadnak kivételek, amelyek árnyalják ezt a képet; az alábbiakban ezeket vesszük sorra.

Tovább olvasom
Életbiztosítás felmondása: milyen következményekkel kell számolnunk?

Életbiztosítás felmondása: milyen következményekkel kell számolnunk?

2023.06.22.

Életbiztosítást akkor kötünk, ha előrelátóak vagyunk. Megtakarítás vagy az élethelyzetünk megóvása lehet a cél. De mi van akkor, ha időközben meggondoljuk magunkat, és lemondjuk az életbiztosításunkat? Milyen következményekkel kell számolnunk? A Banknavigátor szakértői röviden és érthetően, a lényegről tájékoztatnak. Íme!

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás díjnemfizetés – milyen következményei vannak?

Kötelező biztosítás díjnemfizetés – milyen következményei vannak?

2021.02.09.

A kötelező biztosítás díjnemfizetés súlyos következményeket von maga után, amelyekkel fontos, hogy tisztában légy, hiszen így elkerülheted őket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával