OTP LendületPlusz Folyószámlahitel
- Szabadon felhasználható
- Rugalmas konstrukció
- Forintban és devizában is felvehető
- Nincs negyedéves feltöltési kötelezettség
- promóció -
OTP LendületPlusz Folyószámlahitel
- promóció -
A vállalkozói folyószámlahitel kiváló megoldás előre nem látható vagy átmenti likviditási problémákra. Lehetővé teszi egy forráshiányos helyzet áthidalását, és lehetővé teheti, hogy azonnal reagáljunk az adódó üzleti lehetőségekre. A vállalkozói folyószámlahitelt szabadon használhatjuk fel, bármire elkölthetjük, a vállalkozásunk helyzetétől, és a piaci folyamatoktól függően. A szabad felhasználhatóság nagy szabadságot nyújt az üzleti döntésekben.
A vállalkozói keretösszege bármikor lehívható. Egy váratlan helyzetben sem kell hitelt igényelnünk, hiszen az már a rendelkezésünkre áll. Ez lehetővé teszi, hogy azonnal reagáljunk a gazdasági környezet változásaira. A törlesztés automatikusan, a számlára beérkezett jóváírásokból történik. Ez egy kényelmes megoldás, hiszen tudhatjuk, hogy az igénybe vett hitelkeretet a következő beérkező számlából vissza fogjuk fizetni. A visszatörlesztett hitelösszeg a futamidőn belül újra igénybe vehető, ismételten elkölthető. Ez az úgynevezett rulírozó hitel lehetővé teszi azt, hogy a keretösszeget számtalanszor felhasználjuk. Kamatot pedig csak a valóban felhasznált hitelösszeg után, napi kamatszámítással, havonta, utólag kell fizetnünk. Ez a gyors és rugalmas pénzügyi segítség nem lesz ingyen. A hitel kamatai mellett egyéb költségeink is lesznek. Rendelkezésre állási díjat kell fizetnünk, és a hitelbírálat is pénzbe kerülhet.
A vállalkozói folyószámlahitel igényléséhez vállalkozói bankszámlával kell rendelkeznünk. A pénzintézet a vállalkozásunk elmúlt években mutatott árbevétele alapján meghatározza a hitelkeretünk nagyságát, és ezt később mindkét irányba módosíthatja. A szerződést általában egy vagy két évre kötik meg a bankok. A szerződés lejárta után felülvizsgálják az előző döntésüket abban az esetben, ha kérjük a vállalkozói folyószámlahitel-szerződésünk meghosszabbítását. Ilyenkor a bank az aktuális pénzügyi helyzetünknek megfelelő hitelkeretet ajánl majd fel nekünk.
Igényléséhez kétéves pénzügyi múlt szükséges, bár ez pénzintézetenként eltérő lehet. Gyakran kérnek tulajdonosi készfizető kezességvállalást is. Ilyenkor nem csak a vállalkozás, de a vállalkozás tulajdonosai is felelnek a hitel visszafizetéséért. A pénzintézetek ingatlanfedezetet bevonását is előírhatják. Ez főként a hitelkeret nagyságától függ, és abban az esetben is előfordulhat, ha a vállalkozásunknak még nincs egy lezárt üzleti éve.
A hitel igénylése egyszerűbb, mint a vállalkozói hiteleké. A bank ugyanis már a vállalkozói folyószámla megnyitásakor fog tőlünk dokumentumokat kérni, és a pénzügyi szokásainkat is ismerni fogja már. Mivel már ügyfelek vagyunk a bankunknál, kevesebb elvárt dokumentumra és gyorsabb elbírálásra számíthatunk.
A vállalkozói hitel törlesztése nem egy adott fordulónapon történik, hanem folyamatosan. A számlánkra beérkező jóváírásokkal a bank automatikusan csökkenti a fennálló tartozásunkat. Így az egyenlegünk mindig a valós anyagi helyzetünket mutatja. A havi fordulónapon viszont a felhasznált hitelösszeg arányában kamatot kell fizetnünk. A vállalkozói folyószámlahitel tulajdonképpen a vállalkozás pénzforgalmi számlájának kiterjesztése, hiszen ha a cég saját forrásai elfogynak, a hitelkeret azonnal a rendelkezésünkre áll. Bármikor megtehetjük tehát, hogy a vállalkozói bankszámlán lévő összeg mínuszba menjen, és így áthidalhatunk egy átmeneti pénzzavart. Ezért persze fizetünk majd, hiszen a felhasznált keretösszeget kamat terheli. A vállalkozói hitel tulajdonképpen azt jelenti, hogy a vállalkozásunk bankszámlájának terhére veszünk igénybe egy hitelt. Ha elfogyott a pénz a bankszámlánkról, a folyószámlahitellel az előre meghatározott keretösszegig tovább költhetünk, egészen a vállalkozói folyószámlahitel-szerződés lejártáig.
A vállalkozói folyószámlahitel szabad felhasználású, azt bármire, bármikor elkölthetjük. Ez kivételes előny, teljesen szabad kezet kapunk a felhasználására. Mi dönthetjük el, hogy mikor és mennyit veszünk igénybe, és azt mire fordítjuk, a bank ebbe már nem szól bele. A bank pedig csak az elköltött összeg után számol fel nekünk kamatot a fennálló tartozásunkra. Mint minden hitelnél, a vállalkozói folyószámlahitelnél is fontos lehet a felhasználás célját meghatározni. Ez azért lehet lényeges, mert másfajta, kedvezőbb hitelkonstrukciók is léteznek. Egy beruházásra biztos találunk jobb lehetőséget a vállalkozói folyószámlahitelnél. Lehet egy biztonsági tartalék, az átmeneti pénzzavarunkat könnyen és gyorsan megoldhatjuk vele.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX egy szabad felhasználású folyószámlahitel, amit a vállalkozások az átmeneti likviditási problémáik megoldására használhatnak fel. A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX egy hagyományos folyószámlahitel, a visszafizetett hitelkeretet ismét felhasználhatjuk. A vállalkozásunk napi működésével kapcsolatos bármilyen költségét finanszírozhatjuk vele, forgóeszközöket vásárolhatunk, vagy bért fizethetünk.
Kis és középvállalkozások igényelhetik. Fontos, hogy az igénylőnek nem lehet lejárt köztartozása, és lejárt hiteltartozása sem. Ingatlanfedezet nélkül igényelhető, és állami kamat és kezelési költség támogatással kaphatjuk meg. A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX-hoz bankkártyát is igényelhetünk. A folyószámla-hitelkeret 250 millió forint is lehet. A hitel három évig áll majd a vállalkozásunk rendelkezésére. A hitelhez nem kell ingatlanfedezet biztosítanunk, mert a hitel fő biztosítéka a Garantiqa Hitelgarancia Zrt lesz.
Ha szüksége van a vállalkozásunknak egy Széchenyi Kártyára, azt a KAVOSZ Zrt-nél, a Kereskedelmi és Iparkamara irodáiban és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél tudjuk igényelni. A regisztráló irodákban az ügyintézők segítenek az iratok kitöltésében. Elvárás, hogy a vállalkozásunk nem legyen tartósan veszteséges, és nem legyen köztartozása. Szükség lesz adóigazolásokra és bevallásokra, főkönyvi kivonatokra és éves beszámolókra. Cégkivonat és társasági szerződés is kell majd. A regisztrációt követően az igénylés továbbításra kerül az általunk választott bankhoz, ahol a pozitív hitelbírálat után megnyitják számunkra a hitelkeretet vagy folyósítják a kért összeget.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A vállalkozói folyószámlahitelek költsége a rendelkezésre állási díj, a hitelbírálati díj és a kamatok összessége. A kamatot viszont csak az elköltött hitelrész után kell megfizetni.
A Széchenyi Kártya program folyószámlahitele igényelhető. Kamat és díjtámogatással ez a hitel kedvezőbb a piaci hiteleknél.
A vállalkozói folyószámlahitel a szabad felhasználás miatt előnyös, és elég egyszer megigényelni. Általában két évig áll a vállalkozás rendelkezésére.
Igen. A pénzintézet már rendelkezik a vállalkozás dokumentumaival a vállalkozói bankszámla megnyitása miatt, ráadásul ismeri a vállalkozás számlatörténetét is. A vállalkozói folyószámlahitel könnyen, kevés adminisztrációval igényelhető.
A vállalkozói folyószámlahitel szabad felhasználású. Szabadon elkölthető bármilyen célra. Bárfizetésre, napi kiadásokra és beruházásra is fordítható.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.
Tovább olvasomA személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.
Tovább olvasom2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomA Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.
Tovább olvasom