Az agrár szektor változatos hiteleket igényel. Évente egyszer van termés a növénytermesztésben, az állattenyésztésben idő kell ahhoz, hogy felnőjenek az állatok. Számtalan probléma adódhat, amit hitellel kell áthidalni. Nem akarjuk azonnal eladni a búzát? Van rá megoldás. Alacsony a sertés felvásárlási ára? Van megoldás. A pénzintézetek felkészültek a kéréseinkre, jól átlátják a működésünket, és kiváló hiteltermékekkel segítenek nekünk, ha kérjük. Az agrár szektor finanszírozási igénye magas. Akár milliárdos beruházásokról is szó lehet. Több pénzintézet is kínál szektorspecifikus hiteleket az agráriumnak.
Az agrár hitelek felhasználhatóak beruházásra és fejlesztésre. Termőföldet is vásárolhatunk agrár hitelből. Váratlan kiadások fedezésére, likviditási problémák megoldására is igényelhetjük. Forgóeszközhitel is a rendelkezésünkre áll, ráadásul az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány készfizető kezességet is vállalhat a hitelünk 90 százalékára. Ha szükséges, a Magyar Államkincstártól igényelt mezőgazdasági támogatást is előfinanszíroztathatjuk. Az Agrárminisztérium mezőgazdasági, erdőgazdálkodási és élelmiszeripari beruházási hitelekhez nyújthat kamattámogatást. Ingatlanfedezet nélküli folyószámlahitelt is kaphatunk, és van más szabad felhasználású hitelfajta is. A Vidékfejlesztési Program nyerteseinek komplett hitelcsomaggal tudnak segíteni a pénzintézetek. A halasztott fizetésű pénzkövetelésünket is megvásárolják, ha kell. Megfelelő fedezet esetén pedig akár a fejlesztés teljes összegét megkaphatjuk.
Az agrár hitelek pont olyan változatosak és sokrétűek, mint maga az agrár szektor. Biztosak lehetünk benne, hogy találunk olyan testreszabott konstrukciót, ami illeszkedik a vállalkozásunk igényeihez, akár ingatlanfedezet és kézfizető kezes bevonása nélkül is.
Az agrár hitelt a mezőgazdasági területen működő mikro, kis, és középvállalkozások, őstermelők, és egyéni vállalkozók igényelhetik. Meg kell felelnünk persze az alapfeltételeknek, és dokumentumokat is fognak kérni tőlünk, ugyanúgy, mint bármely más vállalkozói hitelnél. A pénzintézetek hitelezési politikája eltérő, ezért igénylés előtt mindig tájékozódjunk az aktuális feltételekről és a szükséges dokumentumokról.
A szabad felhasználás rendkívül előnyös minden vállalkozásnak. A szabad felhasználás előnye, hogy mindig a vállalkozásunk számára aktuálisan legfontosabb célokra költhetjük el a kölcsön összegét, akár üzleti terv nélkül is. A szabadon felhasználható hitelt a kiutalás után bármikor, bármire felhasználhatjuk. Ehhez a bankok folyószámlahitelt, vagy egyéb, szabadon felhasználható hitelt biztosítanak a számunkra.
A KAVOSZ Zrt-n keresztül elérhető Széchényi Kártya programban több hiteltermék is segíthet bennünket állami díjtámogatással. Az Agrár Széchenyi Kártya, és az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX mellett agrár célokra igényelhető a Széchenyi Mikrohitel MAX is.
Az Agrárminisztérium kamattámogatást biztosíthat a beruházásainkhoz. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány garanciavállalásával nyújt az agrárvállalkozásoknak is elérhető Növekedési Hitelprogramon mellett több agrár hitelkonstrukciót. A Forgóeszköz Hitelprogram állami kamatkedvezménnyel érhető el állattenyésztéshez és növénytermesztéshez kapcsolódó tevékenységhez. Az Élelmiszeripari Forgóeszköz Hitelprogrammal akár üzletrészt is vásárolhatunk, és a Zöldség-Gyümölcs termelői szervezetek (TÉSZ) is igényelhetnek kedvezményes hitelt.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Az agrár hitel egy vállalkozói hitel. A mezőgazdaságban tevékenykedő vállalkozások tudják igénybe venni, működéshez, fejlesztéshez egyaránt jól jöhet, sokféle célt szolgálhat.
A mezőgazdaságban tevékenykedők, mikro-, kis-, és középvállalkozások, őstermelők, egyéni vállalkozók. A hiteltípusok feltételrendszerei természetesen eltérőek, általában kell legalább egy lezárt üzleti év, és nem lehet lejárt köztartozás, vagy hiteltartozás.
Számos felhasználási mód áll rendelkezésre. Akadnak szabad felhasználású kölcsönök, vagy olyanok, amelyekkel termőföldet lehet vásárolni, esetleg másféleképpen beruházni, eszközöket beszerezni. Vannak olyan hitelkonstrukciók, amelyek az átmeneti pénzügyi gondokon segítenek.
Igen, létezik állami kamattámogatás, illetve olyan program, amelynek keretében államilag támogatott agrár hitelhez lehet jutni. Ilyen például a Széchenyi Kártya Program.
A nagy kereskedelmi bankoknál például, de vannak erre szakosodott irodák is, úgy, mint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodái, a területi kereskedelmi és iparkamarák irodáiban, és a KAVOSZ irodái. A hitel igénylése úgy megy, mint más kölcsönöknél: a megfelelő dokumentumok beszerzése/kitöltése után be lehet adni az igénylést, majd jön a hitelbírálat és annak kedvező kimenetele után a folyósítás.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.
Tovább olvasomA személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.
Tovább olvasom2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomA Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.
Tovább olvasom