OTP LendületPlusz Folyószámlahitel
- Szabadon felhasználható
- Rugalmas konstrukció
- Forintban és devizában is felvehető
- Nincs negyedéves feltöltési kötelezettség
- promóció -
OTP LendületPlusz Folyószámlahitel
- promóció -
OTP Ritmus Folyószámlahitel
- promóció -
OTP Ritmus Forgóeszközhitel
- promóció -
A szabad felhasználású vállalkozói hitelek természetesen nem személyi kölcsönök. Ez a hitelfajta azonban mind igénylésében, mind felhasználhatóságában szinte teljesen megegyezik a magánszemélyek kínált személyi kölcsönével. A szabad felhasználású vállalkozói hitelek szintén könnyen és viszonylag gyorsan igényelhetők, és a szabadon, bármire felhasználhatók. Rendkívül kedvező egy vállalkozás számára, ha a hitelt szabadon használhatja fel. Mivel nincs megkötés a felhasználásra, a vállalkozás arra költi el a kölcsön összegét, ami a legfontosabb számára.
Sokféle vállalkozói hitel van. Kaphatunk hitelt beruházáshoz, kaphatunk likviditási hitelt, folyószámlahitelt és projekthitelt is. Vannak olyan vállalkozói hitelek, amik egy-egy szektort céloznak meg. Kínálnak hiteleket turisztikai beruházásokhoz és agrár célra is. A szabad felhasználású vállalkozói hitelek hitelcélja nem kötött, azokat szabadon felhasználhatjuk. Amikor egy konkrét fejlesztéshez keresünk segítséget, igényelhetünk beruházási vagy forgóeszközhitelt. Akkor azonban, amikor általános segítségre van szükségünk, a szabadon felhasználható vállalkozói hitel lehet a megoldás számunkra.
Vállalkozói hitelhez jutni egyszerű. Persze az alapfeltételeknek meg kell felelnünk, és be kell majd nyújtanunk a bank által elvárt dokumentumokat. Feltétel lesz, hogy a vállalkozás nem állhat csődeljárás alatt, végelszámolás sem indulhat ellene, és nem lehet lejárt köztartozásunk sem. A vállalkozás nem szerepelhet a KHR-ben negatív adósként, és fontos, hogy ez a vállalkozás tulajdonosaira is igaz. Az üzletszerű működéshez szükséges jogerős hatósági engedélyekre is szükség lesz, és a bankok a pénzügyi eredményinkre is kíváncsiak lesznek. Általában két lezárt üzleti évet várnak el, és tartósan veszteségesek sem lehetünk. Mivel a pénzintézetek eltérő hitelezési gyakorlatot folytatnak, hiteligénylés előtt tájékozódnunk kell az aktuális feltételekről és a szükséges dokumentumokról.
A vállalkozások gyakran vesznek fel hitelt a vállalkozásuk fejlesztésére. Egy tőkebevonás erősítheti a piaci pozíciót, növelhetők vele a készletek, és ingatlan vagy eszközbeszerzésre is kérhetünk hitelt. A szabad felhasználású hitelek előnye, hogy minden célunkat megvalósíthatjuk belőle. Úgy hajthatjuk végre a vállalkozásunk fejlesztését, hogy közben a napi kiadásinkra is költhetünk a hitelből, ha az szükséges. Egy szabad felhasználású vállalkozói hitel nagy szabadságot ad, nem köti meg a kezünket, eldönthetjük, hogy aktuálisan mi a legfontosabb a vállalkozásunk optimális működéséhez.
Nem csak a piaci vállalkozói hitelt vehetünk fel, vannak az állam által támogatott konstrukciók is. Ezekhez a kamat és díjtámogatott konstrukciókhoz kedvezőbb feltételekkel juthatunk hozzá. A Covid járvány miatt megtépázott vállalkozásokat a kormány különböző díjtámogatott konstrukciókkal segíti a talpra állásban, mert az időleges bezárások, a megváltozott kereslet, több céget is nehéz helyzetbe hozott.
A támogatott konstrukciók között találhatunk szabadon felhasználható vállalkozói hiteleket is. Ilyen konstrukció a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX is. Akár 250 millió forintos folyószámlahitel-keretet is igényelhetünk, és mivel ez egy rulírozó hitel, ha visszafizettük a felhasznált hitelt, azt újra elkölthetjük majd, egészen a szerződés végéig. Egy szabad felhasználású vállalkozói hitel segítséget nyújthat a napi likviditási problémáink áthidalásában, és ha ezt állami díjtámogatással igényeljük, jelentő összeget takaríthatunk meg a kedvező kondíciók miatt.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Bármire. A szabad felhasználású vállalkozói hitel bármely célra elkölthető. A hitelcél nem kötött, napi kiadásokra, beszerzésre vagy beruházási céllal is felhasználható.
Van olyan vállalkozó szabad felhasználású hitel, amihez nem szükséges biztosíték. A vállalkozói folyószámlahitel fedezet nélkül igényelhető.
Igen. A szabad felhasználás miatt bármire, akár beruházásra is fordítható a hitel. Fontos azonban, hogy nagyobb összegű, hosszabb futamidejű hitel esetén kedvezőbb kondíciókkal is elérhetőek hitelek. Hitelfelvétel előtt érdemes tájékozódni, hiszen jelentős eltérés lehet a hitel árazásában.
Jelenleg elérhető a vállalkozások számára államilag támogatott szabad felhasználású hitel a Széchenyi Kártya programban.
A szabad felhasználás mellett azért jó a ez a hitel, mert kevesebb adminisztrációval jár, és kamatot csak a felhasznált hitelkeret után, utólag kell fizetni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.
Tovább olvasomA személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.
Tovább olvasom2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomA Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.
Tovább olvasom