Hirdetés

5 szempont, amit vegyél figyelembe, ha vállalkozóként hitelt vennél fel

2021.05.12.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2021. május 12. 13:18

Vállalkozóként hitelt igényelnél? Számtalan dologra kell majd figyelned, hogy siker koronázza az erőfeszítéseidet – az alábbiakkal ehhez szeretnénk hozzájárulni.

5 szempont, amit vegyél figyelembe, ha vállalkozóként hitelt vennél fel

A gazdaságot, de főleg annak szereplőit igen megviselte az elmúlt több, mint egy év, és mivel már látszik az út az alagút végén, sokan készülődnek rá, hogy újra elindul a normális élet, visszatérnek a turisták, megnyitnak az éttermek és kávézók, de a sportlehetőségek is ismételten igénybe vehetővé válnak. A vállalkozói hitelek és más, a gazdaság felpörgetését célzó támogatások szerencsére már elérhetőek, ám érdemes megfogadni alábbi tanácsainkat, ha sikerrel szeretnéd őket igényelni.

1. Határozd el magad, és válassz körültekintően!

Ha tisztában vagy vele, hogy milyen összegre és milyen cél elérése érdekében szeretnéd felvenni a vállalkozói hitelt, az már-már egyenlő a fél sikerrel, ezt ugyanis a bank is kéri majd, de a futamidőt is meg kell majd határoznod, már csak azért is, mert így könnyebb lesz a választás, hiszen azok a hiteltermékek, amelyek nem férnek bele az általad felállított keretbe, automatikusan kiesnek.

2. Igényeld a vállalkozói hitelt időben!

Jó, ha tudod, hogy egy hitelfelvétel nem megy gyorsan – kivéve, ha gyorskölcsönről van szó –, sőt, bizonyos esetekben kifejezetten sokáig tart. Gondolkodj előre, és igényeld meg a vállalkozói hiteledet minél előbb, hogy amikor szükség lesz rá, azonnal legyen mihez nyúlnod!

3. Légy realista!

Ha olyan mértékű hitelt szeretnél igényelni, amire a vállalkozásod forgalma alapján biztosan nem leszel jogosult, neki se állj a dolognak! Érdemes figyelembe venned, hogy a bankok megtérülésre számítanak, és ha az adott összeget ránézésre sem tudod majd visszafizetni, nem is fogod megkapni.

4. Készülj önerővel és fedezettel, ha szükséges!

Nem általános, de vannak olyan vállalkozói hitelek, amelyek igényléséhez önerő és fedezet is kell. Ha ilyet választottál, készülj fel rá, hogy be kell majd nyújtanod, ha viszont ez nem lehetséges, válassz másik konstrukciót!

5. Ne feledd a költségeket!

Egy hitelfelvételnek költsége is van, amit a legtöbb esetben előre kell megfizetned, de vannak utólag felmerülő költségek is. Az előbbire a legjobb példa az értékbecslési díj, az utóbbira pedig a kamat; ezekkel mindenképp számolnod kell majd!

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Hitelfelvétel egyéni vállalkozóként: milyen lehetőségek vannak?

Hitelfelvétel egyéni vállalkozóként: milyen lehetőségek vannak?

2022.01.19.

A hitelfelvétel egyéni vállalkozóként valamivel nehezítettebb pálya, mintha munkavállalóként próbálnád meg, ám nem lehetetlen!

Tovább olvasom
A sikeres vállalkozók 7 tulajdonsága

A sikeres vállalkozók 7 tulajdonsága

2021.01.19.

Sikeres vállalkozó szeretnél lenni? Olvasd el alábbi cikkünket, amiből megtudhatod, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkezned!

Tovább olvasom
Beruházási hitel: mire használható, és milyen előnyei vannak?

Beruházási hitel: mire használható, és milyen előnyei vannak?

2023.03.22.

A beruházási hitel alapvetően a vállalkozásod fejlesztésére szolgál, de akár befektetésre is alkalmas, ami elősegítheti a céged növekedését.

Tovább olvasom
Igényelhető a Széchenyi Lízing GO!

Igényelhető a Széchenyi Lízing GO!

2021.09.06.

Az idei ősz első napja vadonatúj lízing konstrukciót hozott a vállalkozásoknak. A hitelek mellett a Széchenyi Kártya Program erősen megtámogatott új terméke egy lízingkonstrukció lett. A Széchenyi Lízing GO! már elérhető, és választás elé állítja a cégeket: lízing vagy hitel? Hitel vagy lízing? Megnéztük a részleteket.

Tovább olvasom