A hitel összegét befolyásoló tényezők
A hitel összegét befolyásoló tényezőkről lesz szó alábbi cikkünkben, melyből azt is megtudhatod, mit kell tenned, hogy a lehető legtöbbet hozhasd ki az ügyletből.
A hitel összegét befolyásolhatja számtalan tényező, és elég, ha csak egy nem stimmel, máris csak alacsonyabb összeghez juthatsz hozzá. Érdemes tehát tisztában lenned ezekkel, mert így felkészülten vághatsz bele a hitelfelvétel procedúrájába.
A jövedelem
Bármilyen típusú kölcsönről is legyen szó, a hitel összegét befolyásolja a jövedelmed mértéke, és fontos, hogy kizárólag az igazolható jövedelemről van szó. Azt is érdemes azonban tudni, hogy nem csak a fizetésed számít bele, hanem az egyéb, cafeteria keretén belül kapható, kiegészítő jövedelmek is, de például a jutalék, a túlórapénz, a bónusz és a pótlékok is beleszámolandóak a végösszegbe. Személyi kölcsön esetében néhány bank a másodlagos jövedelmeket is figyelembe veszi; ilyenek például a GYES, a GYED, vagy a nyugdíj.
A JTM szabályozás
A jövedelemarányos törlesztőrészlet-mutató, azaz a JTM megmutatja, hogy a havi nettó jövedelem mekkora részét fordítod hiteltörlesztésre, vagyis ez szintén a hitel összegét befolyásoló tényező. A jövedelmednek 500 ezer forint nettó összeg alatt az 50%-át, felette pedig a 60%-át írja elő a szabályozás, ám jó, ha tudod, hogy a bankok ennél csak alacsonyabb összegre kötnek hitelszerződést. Ez azonban csak az alap, hiszen például a kamatperiódus is befolyásolhatja a JTM mutató alakulását: hosszabb kamatperiódusnál magasabb lehet a törlesztőrészlet összege, és így a hitelösszeget is meg lehet emelni egy bizonyos mértékben.
Egyéb, a hitel összegét befolyásoló tényezők
A bankok a hitelbírálat során természetesen más tényezőket is figyelembe vesznek, amelyek szintén befolyásolják a hitel összegét; ilyen például az igénylő kora, vagy családi állapota.
Bármilyen hitelt is készülsz igényelni, hitelkalkulátorunk segítségével kiszámolhatod, hogy mire számíthatsz, hiszen számos, a hitel összegét befolyásoló tényezőt is meg kell adnod a végeredményhez. Ez után hasonlítsd össze a bankok legjobb ajánlatait oldalunkon, majd indítsd is el az igénylési folyamatot online!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.