Hirdetés

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya helyettesíti az utasbiztosítást?

2020.10.05.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. október 5. 11:36

Mint tudható, az utasbiztosítás az utazások alkalmával nyújt fedezetet bizonyos káresemények esetén. Az Európai Egészségbiztosítási Kártya ehhez hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, ám korántsem ugyanazokkal. Lássuk a különbségeket!

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya helyettesíti az utasbiztosítást?

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya az EU-s TAJ-kártyának is nevezhető, amivel minden olyan Uniós állampolgár rendelkezik, akinek van rendezett társadalombiztosítása. Ennek segítségével egy átmeneti külföldi tartózkodás alatt bármelyik tagországban, valamint Izlandon, Norvégiában, Svájcban és Liechtensteinben ingyenes egészségügyi ellátásban részesülhetünk. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy ha külföldön ér valakit baleset, akkor a kezelését az itthoni TB-je fizeti. Sajnos azonban van hátránya is: számos biztosítási eseményben nem nyújt segítséget, amelyekben viszont egy utasbiztosítás igen.

Erre a legkiválóbb példa a poggyászbiztosítás, amelyre a TB sem nyújt fedezetet, így az Európai Egészségbiztosítási Kártya sem fog, de ugyanez vonatkozik a jogvédelemre, a sofőrre, a repülőjegyre és a felelősségbiztosításra is.

Ha Te is szeretsz síelni, és a következő szezonban is szándékodban áll elutazni egy hosszabb-rövidebb síútra, akkor nem csak a fentiek miatt lesz érdemes utasbiztosítást kötnöd az Európai Egészségbiztosítási Kártyád mellé. Ausztriában például, ha baleset ér, akkor jó, ha tudod, hogy az osztrák hegyi helikopteres baleseti mentésre már nem terjed ki az Európai Egészségbiztosítási Kártya által nyújtott fedezet. A síparadicsomok környékén ráadásul számos magánrendelő és -kórház található, amelyekre az Európai Egészségbiztosítási Kártya szintén nem terjed ki, ám az utasbiztosítás igen. Már csak azért is megéri utasbiztosítást kötni, mert csupán négy számjegyű összegbe kerül egy hétre, ha síeléshez kötöd meg!

Ennek ellenére érdemes megigényelni az Európai Egészségbiztosítási Kártyát is, hiszen köthetsz mellé olyan biztosítást is, ami a TB által finanszírozott dolgokra nem terjed ki, így alacsonyabbak lehetnek a költségeid. Viszont mielőtt útnak indulnál, alaposan nézz utána, hogy mire terjed ki a célország társadalombiztosítása, mert sajnos könnyen érhetnek meglepetések is!

Amennyiben kérdésed lenne az Európai Egészségbiztosítási Kártyával, vagy az utasbiztosításokkal kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Mi a különbség az élet-, baleset- és egészségbiztosítás között?

Mi a különbség az élet-, baleset- és egészségbiztosítás között?

2021.01.11.

Mindenki hallott már az élet-, a baleset- és az egészségbiztosításról, azonban kevesen tudják, hogy pontos mi a különbség a három biztosítástípus között. Éppen ezért részletesen ismertetjük mindhárom terméket.

Tovább olvasom