Milyen futamidővel vehetünk fel személyi kölcsönt?
A személyi kölcsön a legnépszerűbb a hitelek között. Szabadon felhasználható, és egyszerűen igényelhető, ezért sokan azonnal a személyi kölcsönre gondolnak, amikor pénzre van szükségük. Megnéztük, hogy milyen hosszú futamidővel érdemes személyi kölcsönt felvenni, és hogy mire figyeljünk a futamidő megválasztásakor.
A személyi kölcsön
A személyi kölcsön egy egyszerűen és gyorsan igényelhető szabad felhasználású hitel. Személyi kölcsön igénylésénél csak a jövedelmünket kell igazolni, nem lesz szükség ingatlanfedezet bevonására. A szabad felhasználás miatt a költésinket nem kell számlával igazolnunk, és előzetes felhasználási terv benyújtását sem várja el a bank. Személyi kölcsönt gyorsan, néhány nap alatt kaphatunk. Az elbírálás gyakran csak néhány perc, és akár már néhány óra alatt a számlánkon lehet a pénz, így még azt a két-három napot sem kell megvárnunk. A kölcsönt online is igényelhetjük, így ráadásul kedvezményekhez is juthatunk, sok pénzintézet ugyanis elengedi a folyósítási díjat online igénylés esetén.
A Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel egy olyan személyi kölcsön, ami megfelel a Magyar Nemzeti Bank szigorú előírásainak. A Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel könnyen összehasonlítható hiteltermék, ami a fogyasztók igényihez igazodik.
Melyik a jó futamidő?
Személyi kölcsönt akár 10 évre is kaphatunk. Nem ez a jellemző, hiszen a személyi kölcsönök átlagos hitelösszege jóval alacsonyabb a jelzáloghitelekénél, de lehetőségünk van személyi kölcsönt 10 évre felvenni, ha magasabb hitelösszegben gondolkodunk. Azt azonban tudnunk kell, hogy a hosszabb futamidő magasabb költségeket is eredményez, és a teljes visszafizetendő összeg így magasabb lesz. Bár vonzó lehet a hosszú futamidővel járó alacsonyabb törlesztőrészlet, érdemes lehet utánaszámolni, hogy mennyivel fizetünk vissza többet egy hosszabb futamidőnél. A futamidő megválasztását alaposan érdemes megfontolni, félretéve a rövid távú előnyöket. Fontos az összkép, tudnunk kell a havi törlesztőrészlet nagysága mellett azt is, hogy mennyi a teljes visszafizetendő összeg.
A jövedelmünk, mint korlát
A futamidőt mi választjuk meg, de csak bizonyos határok között. A jövedelmünk terhelhetősége ugyanis meghatároz egy maximumot, amit nem léphetünk át. Az pedig, hogy mennyi lehet a maximális törlesztőrészlet, befolyásolja a futamidő minimális hosszát is.
Személyi kölcsönt 10 évre is igényelhetünk, a futamidő megválasztásakor azonban nem árt figyelembe venni a felmerülő költségeket. Egy hitelkalkulátor nagy segítség lehet ebben, hiszen a kamat és a THM mellett a teljes visszafizetendő összeget is kiszámolja nekünk az általunk kiválasztott futamidőre. Használjuk a kalkulátort vagy kérjünk segítséget szakértőtől, hogy a számunkra legoptimálisabb futamidőt tudjuk választani.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.