Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Milyen problémákba ütközhetünk hitelfelvétel során?

2021.05.06.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 14:15

Problémákba ütközhetsz, ha hitelt szeretnél felvenni, ám éppen így el is kerülheted őket, ha megfogadod alábbi tanácsainkat.

Milyen problémákba ütközhetünk hitelfelvétel során?

A hitelfelvétel lehet egyszerűbb és bonyolultabb attól függően, hogy milyen hiteltípusról és melyik bankról van szó, ám bármikor olyan problémákba ütközhetsz, amelyeket csak nehezen, vagy egyáltalán nem tudsz majd megkerülni. Érdemes az ilyen és ehhez hasonló helyzetekre jó előre felkészülni, hogy hatékonyan és gyorsan reagálhass, ha úgy hozza a szükség.

Milyen problémákba ütközhetsz?

Fontos még az elején tisztázni, hogy a hitelezés elsősorban üzlet, nem más, aminek megvannak a maga szabályai. A bankoknak nem feltétlenül érdekük az ügyfeleik 100%-ban egyértelmű és teljes tájékoztatása, hiszen úgy akár el is riaszthatnák a potenciális hitelfelvevőket. Ez persze nem jelenti azt, hogy mindenkit be akarnak csapni, aki csak hitelért folyamodik hozzájuk, ám jó, ha tudod, hogy az „apró betűs részeket” nem véletlenül szokás olyan gyakran emlegetni. Ha nem vagy szakember, avagy kellően tájékozott, könnyen elveszhetsz a részletekben, illetve épp ellenkezőleg, kihagyhatsz olyan fontos apróságokat, amelyek befolyásolják a későbbieket.

További problémákat okozhat, hogy a hitel sok, viszonylag lényeges eleme nem publikus, a bankok nem kötelesek indokolni a döntéseiket, a jogszabályi változások sokaságát is nehéz követni., ráadásul az akciós hitelek is keveredést okozhatnak egy laikus fejében.

Mit tegyünk, ha problémákba ütközünk?

Az első lépés: gyűjts minél több információt! Ha mindent, vagy legalábbis a lehető legtöbbet tudod az adott hiteltípusról, illetve a konkrét termékről, akkor elkerülheted a félreértéseket. A kezdeti költségek, a THM, a kamat és az igényelhető hitelösszeg alapvető információk, de egyik sem mutatja meg a hitel rád nézve kockázatos elemeit. Jó, ha például azzal tisztában vagy, hogy a legtöbb hitelkonstrukció esetében a kamat mértékének nincs felső határa, tehát egy szélsőséges esetben rendkívüli mértékben megdrágulhat a hiteled. Ha így is problémába ütközöl, akkor pedig kérj segítséget egy hitelszakértőtől!

Amennyiben hitelt szeretnél igényelni anélkül, hogy problémákba ütközöl, tekintsd meg ajánlatainkat, majd indítsd el az igénylést online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi a BUBOR és hogyan határozzák meg az értékét?

Mi a BUBOR és hogyan határozzák meg az értékét?

2021.10.13.

A BUBOR a Budapesti bankközi forint hitelkamatláb, a kereskedelmi bankok kihelyezési rátájának átlaga. A Budapesti Bankközi Forint Hitelkamatláb, 1996-os indulását követően rövid idő alatt a bankok forint hitelezéseinek elsődlegesen alkalmazott kamatbázisává vált Magyarországon. Megnéztük, hogy mi a BUBOR, és hogyan határozzák meg az értékét.

Tovább olvasom
Milyen sorrendben érdemes az adósságokat törleszteni?

Milyen sorrendben érdemes az adósságokat törleszteni?

2022.04.08.

Az adósságok törlesztése fontos, de nem mindegy, hogyan történik – a következőkben ehhez adunk néhány megfontolandó tanácsot.

Tovább olvasom
Igényelhetünk lakáshitelt GYES és GYED alatt?

Igényelhetünk lakáshitelt GYES és GYED alatt?

2023.12.30.

Egy lakáshitel igénylésekor előfordulhat, hogy az egyik igénylő GYES vagy GYED ellátást kap, és erre a jövedelemre is szükség van a hitelfelvételhez. Utánajártunk, hogy ez milyen nehézséget okozhat az igénylésnél, és annak is, hogy mi lehet erre a megoldás. Szakértőink közérthetően írnak a GYES vagy GYED alatti lakáshitel igénylésről.

Tovább olvasom
Megéri hitelből venni állampapírt?

Megéri hitelből venni állampapírt?

2022.12.26.

Hitelből venni állampapírt sokáig „tuti tippnek” számított – de mi a helyzet most, a válság idején? Ennek járunk utána alábbi cikkünkben!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával