Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

NHP Hajrá vagy Széchenyi hitel – melyiket érdemes választani?

2021.05.03.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 19:25

Szépen indult a vállalkozás, de megtorpanni látszik? Hitelre van szükség a további fejlesztéshez? Szerencsére több megoldás közül is dönthetünk. A Széchenyi Beruházási Hitel és a Nemzeti Hitel program is a kiváló feltételeket kínál. De melyiket válasszuk: az NHP Hajrá vagy Széchenyi Hitel legyen favorit?

NHP Hajrá vagy Széchenyi hitel – melyiket érdemes választani?

Az NHP Hajrá vagy Széchenyi Hitel – mindkettő a vállalkozásokat segíti

A vállalkozásunk töretlen fejlődéséhez olykor külső segítségre van szükségünk. Egy jó ötlet nem feltétlenül elég. Ahhoz, hogy ez meg tudjon valósulni, sokszor pénz is kell. Nem is feltétlenül kevés. Az NHP Hajrá vagy Széchenyi Hitel felvételével minden akadály elhárulhat a sikeres vállalkozások elől. Azt kell eldönteni, hogy melyikkel tudjuk egyszerűbben megvalósítani a céljainkat. Mindkettőnek vannak vonzó és kevésbé vonzó pontjai, habár egy hitelfelvétel minden esetben kockázattal jár. Ilyen rizikó lehet a tulajdonosi kezességvállalás, amely a Széchenyi Hitelnél kötelező, a másik vizsgált hitelnél viszont nem, ámbár a bankok szeretik látni, hogy a vállalkozó mennyire hisz a cége sikerességében, ennek bevállalása pedig azt közvetíti felé, hogy nagyon. Másrészt a kezességvállalás a felvehető hitelösszeget is jelentősen meg tudja emelni – érdemes tehát elgondolkodni rajta, még ha nem is kéri a pénzintézet.

NHP Hajrá vagy Széchenyi Hitel – ami az egyiknél hátrány, a másiknál előny

Nézzük a legfontosabb szempontokat, ha össze akarjuk hasonlítani a két konstrukciót. Bármilyen hitelfelvétel, így az NHP Hajrá vagy Széchenyi Hitel esetén is az elsődleges a fizetendő kamat mértéke. Itt az utóbbi utcahosszal vezet, mivel a Növekedési Hitel 2,5 százalékot kér, szemben a Széchenyi Hitel 0,5 százalékával. Igen ám, de míg az NHP Hajrá esetében a kamatköltségen túl semmilyen egyéb fizetnivalója nincs a vállalkozásnak, addig a másik hitelnél borsos szerződéskötési díjat, illetve csinos kis folyósítási díjat számolnak fel, valamint a kötelező hitelbiztosítás keretében extra kamatjellegű kiadást rónak a nyakunkba. Mindkét hitelajánlatban van tehát jócskán fizetnivaló, de még így is, bármelyik választása rendkívül kedvező lehet egy fejlődni kívánó cégnek. Egy igazán markáns szempontot kell csak figyelembe vennünk, mégpedig azt, hogy az NHP Hajrá felhasználásával vásárolt ingatlan nem bérbeadható – még részlegesen sem –, szemben a Széchenyi Hitellel. Ha tehát ebből a célból szeretnénk hitel felvenni vállalkozásunk részére, akkor egyértelmű a választás. Minden más esetben a cégünknek leginkább megfelelő mellett tehetjük le a voksunkat.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Nagy az érdeklődés a kormány által biztosított gyorskölcsön iránt

Nagy az érdeklődés a kormány által biztosított gyorskölcsön iránt

2021.08.13.

Gyorskölcsön vállalkozások számára? Már elérhető – mutatjuk a részleteit!

Tovább olvasom
Jön a Széchenyi Kártya Program MAX!

Jön a Széchenyi Kártya Program MAX!

2022.08.26.

A Széchenyi Kártya Program MAX új lehetőségeket biztosít azoknak a hazai kis- és középvállalkozásoknak, amelyek szeretnék növelni a hatékonyságukat!

Tovább olvasom
Hogy válasszunk megfelelő vállalkozói kölcsönt?

Hogy válasszunk megfelelő vállalkozói kölcsönt?

2020.08.12.

Ha vállalkozást vezetsz, és pénzzavarba kerülsz, tudnod kell, hogy többféle lehetőséged van arra, hogy hitellel oldd meg a problémát. Rengeteg bank kínál vállalkozói kölcsönöket, és természetesen nem feledkezhetünk meg az államilag támogatott konstrukciókról sem. De mégis hogy válaszd ki azt a hitelt, ami a leginkább megfelel az igényeidnek? Az alábbiakban kifejtjük!

Tovább olvasom
Céges bankszámla nyitás: útmutató a tökéletes választáshoz!

Céges bankszámla nyitás: útmutató a tökéletes választáshoz!

2023.07.21.

Kötelező a céges bankszámla nyitás? Egyéni vállalkozóként kell céges bankszámlával rendelkezni? Hogyan válasszunk jó céges bankszámlát? Milyen dokumentumokra lesz szükség? És persze a lényeg: mire jó a céges bankszámla? A Banknavigátor szakértői minden felmerülő kérdésre választ adnak.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával