2022.04.29.
Nem. Ilyen döntést nem vár el a nyugdíjpénztár, sőt, erre lehetőség sincs. Egy nyugdíjpénztári tag csak a háromféle portfolió közül választhat, azt, hogy konkrétan milyen pénzügyi termékbe fektetik be az általunk befizetett pénzt, a nyugdíjpénztár szakértő kollégái döntik el.
Tovább olvasom
2022.04.29.
A számlaegyenleget az éves elszámolásból, vagy akár online is ellenőrizhetjük. Ehhez regisztrálnunk kell az önkéntes nyugdíjpénztárunknál, és a kapott azonosítóval és egy jelszóval léphetünk be, hogy megnézzük az egyenlegünket.
Tovább olvasom
2022.04.29.
A befizetések után 20 százalékos személyi jövedelemadó visszatérítést kaphatunk. Ennek a maximális összege 150 ezer forint egy évben. Ehhez éves szinten minimum 750 ezer forintot kell a számlára befizetni. Visszatérítés csak az egyéni befizetések után jár, az a munkáltató által befizetett összeg után nem vehető igénybe.
Tovább olvasom
2022.04.29.
A nyugdíj-megtakarítási formák közül az önkéntes nyugdíjpénztár díjai a legkedvezőbbek. Ráadásul már havi pár ezer forinttól elkezdhetjük a takarékoskodást. A költségek a havi díjból és az egyéb díjakból tevődnek össze. Ez az alapszabály szerint nem lehet magasabb a befizetett összeg 10 százalékánál, és a hozamból kerül levonásra. Az önkéntes nyugdíjpénztárak a költségeiket többnyire sávosan határozzák […]
Tovább olvasom
2022.04.29.
Igen. Nem csak az önkéntes nyugdíjpénztár tagja, de a munkáltatója is eszközölhet befizetést a számlára. Ez lehet egy juttatás a munkáltató részéről, és még adókedvezmény is jár utána.
Tovább olvasom
2022.04.29.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Tovább olvasom