Hogyan lehet védekezni pénzünk elértéktelenedése ellen?
Ha pénz elértéktelenedésétől tartunk, azonnal az inflációra gondolunk. Infláció esetén a pénzünk vásárlóereje csökken, kevesebbet kapunk ugyanannyi pénzért. Ez aktív korunkban is probléma, nyugdíj esetén pedig már nem lehet nem foglakozni vele. Felmerülhet, hogy tegyünk félre idős korunkra, de mi van akkor az inflációval? Hiszen, ha most teszünk félre, az jóval kevesebbet fog érni néhány év vagy évtized múlva.
Pénzünk elértéktelenedése ellen találnunk kell valami megoldást. Nem akarjuk, hogy az évek alatt félretett pénzünk már semmit se érjen, mire felhasználjuk. Olyan befektetésre van szükség, aminek pozitív a reálhozama, vagyis többet hoz, mint amit elveszítünk az infláció miatt.
Az infláció
Az nehezen megjósolható, nehezen jelezhető előre, hogyan alakul az infláció, mert összetett világgazdasági folyamatok mozgatják. Ráadásul az infláció állam által közölt értékénél többnyire szubjektíven magasabb értéket érzékelünk, hiszen az úgynevezett fogyasztói kosárban szereplő termékek a legritkább esetben esnek egybe a mi fogyasztói szokásainkkal. Infláció lesz, ezzel számolnunk kell. De mit tehetünk? Milyen termék lehet az, ami hosszú távon jó lehet nekünk, és biztosítja számunkra a jólétet nyugdíjas korunkban is?
Önkéntes nyugdíjpénztárak
Az Önkéntes nyugdíjpénztárak hozamait vizsgálva azt láthatjuk, hogy az elmúlt évtizedben infláció feletti hozamot generáltak. Ez persze nem garancia jövőbeli teljesítményükre, de nem véletlenül ez a legkedveltebb a nyugdíj kiegészítésére szolgáló befektetések közül.
Mit tehetünk a pénzünk elértéktelenedése ellen?
Már jóval a nyugdíj előtt is fontos lépéseket tennünk. Aktív dolgozóként is érint bennünket a pénzromlás, ezért fontos megtalálni a rövid és hosszú távú, megfelelő hozamot ígérő befektetéseket. A pénz a párnában módszer nem lesz jó.
Az inflációval, pénzromlással együtt kell élnünk. Aktív dolgozóként és leendő nyugdíjasként is kell gondolkodnunk, amikor kiválasztjuk a megfelelő befektetési formát a pénz elértéktelenedésének meggátolására. Tegyünk meg mindent időben, hogy bőségben élvezhessük nyugdíjas éveinket.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.