Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től
Mi az a Széchenyi hitel? Mire jó? Miért érdemes felvenni? Ki jogosult rá? Mi az igénylés menete? Hogy változnak a feltételek 2024-ben? Szakértőink minden felmerülő kérdésre választ adnak, és mutatjuk a változásokat is.
A Széchenyi hitel – szabad felhasználású hitel is van
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ egy szabad felhasználású folyószámlahitel, ami a vállalkozások átmeneti likviditási problémáinak áthidalására szolgál.
Klasszikus folyószámlahitelként működik, így a visszatöltött hitelkeret mindig újra felhasználható. A vállalkozás napi működésével kapcsolatos bármilyen költség finanszírozható, forgóeszközöktől kezdve a bérfizetésig.
De hogy juthatunk Széchenyi Kártyához? A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ kis és középvállalkozások számára érhető el.
Fontos, hogy az igénylőnek ne legyen lejárt köztartozása, sem lejárt hiteltartozása. Ez a szabad felhasználású folyószámlahitel ingatlanfedezet nélkül, állami kamat és kezelési költség támogatással vehető igénybe.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ mellé bankkártyát is kérhetünk.
A folyószámla hitelkeret akár sok millió forint is lehet. A hitel két évig áll a vállalkozás rendelkezésére, és a már említett módon újra és újra felhasználható.
A szerződés lejáratának napján a teljes összeget vissza kell fizetnünk. A hitelhez nem szükséges ingatlanfedezet, a hitel fő biztosítéka a Garantiqa Hitelgarancia Zrt.
Ha szeretnénk a vállalkozásunknak egy Széchenyi Kártyát, azt a KAVOSZ Zrt-nél, a Kereskedelmi és Iparkamara irodáiban és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél igényelhetjük. A regisztráló irodában az ügyintéző segít a kérelem benyújtásában.
Fontos lesz, hogy a vállalkozásunk nem lehet tartósan veszteséges, és nem lehet köztartozása. Szükségünk lesz nemleges adóigazolásra és bevallásokra, főkönyvi kivonatokra, éves beszámolókra. Kellhet még cégkivonat és társasági szerződés is.
A regisztrációt követően az igénylés továbbításra kerül az általunk választott pénzintézethez, ahol a pozitív hitelbírálat után megnyitják számunkra a hitelkeretet vagy folyósítják az összeget.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ jól jöhet a vállalkozásunk számára egy átmeneti időszakban, és jól jöhet akkor is, ha fejleszteni akarunk.
A kedvező, az állam által támogatott költségek és a szabad felhasználhatóság miatt széles körben járulhat hozzá vállalkozásunk növekedéséhez, és ezzel a gazdaság fejlődéséhez. Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ népszerű termék, számos vállalkozás használta már fel céljai eléréséhez az utóbbi években.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ már bizonyított, ha úgy érezzük, hogy szükségünk van rá, akkor keressünk fel egy regisztráló irodát, és indítsuk el az igénylést.
A Széchenyi hitel – beruházási hitel is van
A Banknavigátor szakértői szerint a Széchenyi hitelek vonzerejét a széles körű felhasználhatóság adja. Hiszen van beruházási hitel is.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ széles körben felhasználható beruházási célokra, és a hozzá tartozó forgóeszközök beszerzésére.
Ez a hitel a kapacitások bővítésére használható, így elősegíti fejlesztési terveink megvalósítását. Vásárolhatunk vagy építhetünk ingatlant, vagy fejleszthetjük a meglévőt. Új vagy használt gépeket, berendezéséket is vásárolhatunk.
Vásárolhatunk részvényt, üzletrészt vagy részesedést szerezhetünk egy vállalkozásban. A hitelkeret húsz százalékáig akár forgóeszköz-beszerzésre is fordíthatjuk a hitelt.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ állami kamat és költségtámogatással igényelhető, akár sok millió forintig. A futamidő akár tíz év is lehet.
Igényelhetünk Széchenyi Beruházási Hitel MAX+, ha nincs lejárt köztartozásunk és nincs lejárt hiteltartozásunk. Mivel beruházási hitelről van szó, rendelkeznünk kell saját erővel is. Ennek a mértéke minimum tíz százalék.
A beruházás nyereségessé válását támogatja, hogy a hitel törlesztését csak két év türelmi idő után kell elkezdenünk. A hitel fő biztosítéka a Garantiqa Zrt.
Ha szeretnénk Széchenyi Beruházási Hitel MAX+, azt az ország közel kétszáz pontján megigényelhetjük. Rendelkezésünkre állnak a KAVOSZ Zrt-nél, a Kereskedelmi és Iparkamara irodáiban és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél is.
A regisztráló irodákban az ügyintéző segít a kérelem benyújtásában. Lényeges feltétel, hogy a vállalkozásunk nem lehet tartósan veszteséges, és nem lehet köztartozása.
Szükségünk lesz nemleges adóigazolásra és bevallásokra, főkönyvi kivonatokra, éves beszámolókra. Kellhet még cégkivonat és társasági szerződés is.
A regisztrációt követően az igénylés továbbításra kerül az általunk választott pénzintézethez, ahol a pozitív hitelbírálat után megnyitják számunkra a hitelkeretet vagy folyósítják az összeget.
Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ szintén bizonyított. Ha úgy érezzük, hogy hasznos lehet a vállalkozásunknak, akkor keressünk fel egy regisztráló irodát, és indítsuk el az igénylést.
Széchenyi Mikrohitel már 100 millióig – de nem csak ez változik
Ami változik 2024-től:
Fuvarozó vállalkozásnak a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel és Likviditási hitel igénylésekor a maximális hitelösszeg az árbevétel eddigi 25 százalékáról 35 százalékra nő.
A Széchenyi Beruházási és Agrár Széchenyi Beruházási Hitelek esetében az igényelhető kölcsön maximális jelenlegi 1 milliárdról 1,4 milliárd forintra nő.
A Széchenyi Beruházási Hitelnél a zöld beruházási hitelcél extra támogatást kap. És fix 5 százalékról 1,5 százalékra csökken a kamatozás a támogatás miatt.
A Széchenyi Mikrohitel legnagyobb igényelhető összege 50 millió forintról 100 millió forintra emelkedik. Hitelcél lehet egy tisztán elektromos jármű is, nettó 25 millió forint vételárig.
Összefoglalás
2024-től változnak a Széchenyi hitelek, amelyek széleskörű lehetőségeket kínálnak a vállalkozások számára. A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ egy szabad felhasználású folyószámlahitel, amely segítséget nyújt a vállalkozások átmeneti likviditási problémáinak megoldásában, és a visszatöltött hitelkeret újra felhasználható. Elérhető kis- és középvállalkozások számára, és ingatlanfedezet nélkül, állami kamat- és kezelési költség támogatással vehető igénybe.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ beruházási célú kölcsön, amely támogatja a vállalkozások fejlesztését, beleértve ingatlanvásárlást, gépek és berendezések beszerzését. E hitel is állami kamat- és költségtámogatással érhető el.
2024-től érvényes változások között szerepel, hogy a fuvarozó vállalkozásoknál a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel és Likviditási hitel maximális hitelösszege az árbevétel 25 százalékáról 35 százalékra nő. A Széchenyi Beruházási és Agrár Széchenyi Beruházási Hitelek maximális összege 1 milliárdról 1,4 milliárd forintra emelkedik, továbbá a zöld beruházások extra támogatást kapnak. A Széchenyi Mikrohitel legnagyobb igényelhető összege pedig 50 millió forintról 100 millió forintra nő, és lehetőség van tisztán elektromos járművek vásárlására is. Ezek a változások új lehetőségeket nyitnak meg a vállalkozások számára, és hozzájárulnak a gazdaság fejlődéséhez.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.