Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mikor fizet a kötelező biztosítás?

2020.08.06.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 18. 10:42

Azt, hogy mikor fizet a kötelező biztosítás, számos tényező határozza meg, ráadásul lehetnek eltérések a biztosítótársaságok között is, még annak ellenére is, hogy alapvetően törvényileg szabályozott a működésük, hiszen kiskapuk mindig is voltak és lesznek. Általánosságban azonban elmondható, hogy a kötelező biztosítás egy meghatározott esetben fizet, és a kivételek sora lényegesen hosszadalmasabb, ám ezekre is köthető biztosítás, amennyiben szükség van rá.

Mikor fizet a kötelező biztosítás?

És hogy pontosan mikor fizet a kötelező biztosítás? Ez a biztosítástípus a károkozást téríti meg a biztosított helyett, tehát ha a vétlen fél autójában kár keletkezik, akkor a vétkes fél biztosítása fedezi az abban keletkezett sérülések javítását. A vétkes fél kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása tehát fedezi a másik fél kárát, őt magát viszont nem kártalanítja, épp ezért érdemes casco biztosítást is kötni, hogy az ilyen helyzetekben se legyen anyagi csőd az autó javítása.

Fontos tudni, hogy a kötelező biztosítás dologi kárnál maximálisan 1.220.000, személyi káresetnél pedig 6.075.000 eurónak megfelelő forintot fizet, amúgy pedig a hatályos jogszabályok alapján számítják ki, hogy a biztosító milyen káreseményre maximálisan mennyit fizet.

És most lássuk, hogy milyen esetekben nem érvényesíthető a kötelező biztosítás! Ha a gépjárműben lévő műszaki cikkekben és alkatrészekben kár keletkezik, a biztosító egész biztosan megtagadja a kár rendezését, mint ahogy akkor is, ha toxikus, vagy sugárzó anyagok hatására következik be a káresemény. Ha a kár egy álló járműre való fel- és lerakodás közben történik, ha a baleset háborús övezetben, vagy lázadások helyszínén történik, ha a jármű versenyzés közben sérül meg, ha alkohol, vagy kábítószer hatása alatt történt a baleset, szintén nem érvényesíthető a kárigény. Abban az esetben is hasonló a helyzet, ha az autó forgalmi engedély nélkül volt forgalomban, ha olyan munkagép a kár okozója, ami a baleset idején nem volt közúti forgalomban, illetve ha a káresemény baleset nélkül, környezetszennyezettségből adódóan keletkezik.

Ha kérdésed lenne a kötelező biztosítással kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Miért nem érdemes hanyagolni a lakásbiztosítást?

Miért nem érdemes hanyagolni a lakásbiztosítást?

2020.10.14.

Akivel már történt olyan káresemény, amit nem tudott rendezni a megtakarításaiból, és emiatt komoly veszteségek érték, az tudja, hogy miért nem érdemes elhanyagolni a lakásbiztosítás rendszeres fizetését, vagy azt, hogy miért érdemes egyáltalán megkötni azt. A lakásbiztosítás ugyanis egy komolyabb baleset, vagy katasztrófa esetén a teljes helyreállítási költséget fedezi, ami akár többmilliós tétel is lehet.

Tovább olvasom
Mi történik a biztosítással, ha nem tudom fizetni?

Mi történik a biztosítással, ha nem tudom fizetni?

2020.06.02.

Ha a fenti kérdést – vagyis hogy mi történik a biztosítással, ha nem fizeted – röviden szeretnénk megválaszolni, akkor gyorsan véget érne a cikk, hiszen csupán annyi a következmény, hogy felmondják, mégpedig a biztosító által megszabott türelmi idő leteltével. Vannak azonban olyan tényezők is, amelyek meglehetősen változatossá teszik a végkifejletet, kezdve a biztosítás típusával, azaz a felmondás csak az egyik következmény, illetve lehetőség.

Tovább olvasom
OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

OBA – Országos Betétbiztosítási Alap

2022.03.05.

A magyar Sberbank végelszámolásával a figyelem középpontjába került az Országos Betétbiztosítási Alap, az OBA. Biztosítva van a pénzünk? Visszakaphatjuk? Számtalan kérdés merülhetett fel, főként az érintettekben. A cikkünkben közérthetően írunk arról, hogy mi is az az OBA, és milyen szabályok szerint kártalanít.

Tovább olvasom
Érdemes lakásbiztosítást kötni?

Érdemes lakásbiztosítást kötni?

2020.10.19.

Nem az a kérdés, hogy érdemes-e lakásbiztosítást kötni, hanem, hogy milyet! A lakásbiztosítások ugyanis a lehető legszélesebb körű anyagi biztonságot képesek nyújtani a számodra, és ezt akár minimális havidíjjal is elérheted, ám nem mindegy, hogy milyet választasz.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával