Vállalati hitelek mikro-vállalkozások számára
Az igazán kis vállalkozások nincsenek könnyű helyzetben. Egy egyéni vállalkozó, aki egyedül dolgozik a saját vállalkozásában, esetleg még az árbevétele is alacsony, nem rendelkezik túl nagy mozgástérrel. De mit tehet egy mikro-vállalkozás, ha van egy jó ötlete, de nincs tőkéje a megvalósításához? Megnéztük, milyen vállalati hitelek érhetőek el mikro-vállalkozásoknak.
A legnépszerűbb segítség – Széchenyi Kártya programok
A KAVOSZ Zrt által kidolgozott méltán népszerű segítség a Széchényi Kártya. Több ezer vállalkozást segített már ezzel a programmal a kormány. Számos fajtája létezik, és rendkívül széles körben használható fel. Jó lehet beruházásokra és a napi működési költségek finanszírozására is.
A Széchenyi Likviditási Hitel GO! konstrukciónál a futamidő 3 év. A 9 hónapos türelmi idő után a tízedik hónaptól a havi törlesztő részlet négyszázezer forint alatt lesz. A nettó ügyleti kamat 0,2 százalék, így a teljes visszafizetendő összeg alig haladja meg a felvett 10 millió forintos hitelösszeget.
A Széchenyi Beruházási Hitel GO!- nál a leghosszabb választható futamidő 10 év, a türelmi idő pedig 1 év. A fél százalékos nettó ügyleti kamatnál a havi törlesztő részlet a türelmi idő után százezer forint körül lesz, és a teljes visszafizetendő összeg ebben az esetben is csak alig több, mint félmillió forinttal haladja meg az igényelt tízmillió forintot.
A Széchenyi Folyószámlahitel GO! maximum kétéves futamidővel igényelhető, a hitelösszeg pedig a futamidő végén, egy összegben lesz esedékes. A nettó ügyleti kamat egytized százalék, így a teljes visszafizetendő összeg a három konstrukció közül a Széchenyi Folyószámlahitel GO!- nál a legkedvezőbb. Ez azért különösen érdekes, mert a bevett banki gyakorlat szerint a folyószámlahitelek Teljes Hiteldíj Mutatója jóval magasabb, mint a beruházási hiteleké. Így ez egy igazán kedvező konstrukció.
Széchenyi Újraindítási Lízing
Már elérhető kamattámogatott lízingkonstrukció a vállalkozások számára is. A nettó ügyleti kamat az állami kamattámogatásnak köszönhetően csak fél százalék. A kamattámogatás mértéke nagyon magas, pontosan 7 százalék. Ez azt jelenti, hogy a piaci 7,5%-os lízingdíj helyett, mindössze 0,5%-ot kell ebben a támogatott formában fizetni. A 0,5 százalékos kezelési költségre is vehető igénybe állami támogatás, így a kezelési költség nulla forint lesz. A szerződéskötési díj 1,5 százalék, és nem lehet több másfélmillió forintnál. Folyósítási jutalékot nem kell fizetni.
A kormány nem feledkezett meg a legkisebbekről. Mikro-vállalkozásként is tudunk támogatott hitelt felvenni.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.