Vállalkozói hitel felvétele – így gyorsíthatod meg a folyamatot
Gyorsítsd meg a folyamatokat néhány egyszerű lépéssel, és sokkal hamarabb juthatsz hozzá a céges hiteledhez!
Egy folyamat meggyorsítása sokféleképpen oldható meg még egy céges hitel felvétele során is, ám ezek közül néhány egy átlagember számára kivitelezhetetlen, más módszerek pedig illegálisak, ezért nem foglalkozunk velük. Amivel viszont fogunk, azzal Te is elérheted, hogy napokkal, sőt, akár hetekkel hamarabb hozzájuthass a vállalkozásod beindításához, vagy épp fejlesztéséhez szükséges összeghez!
Légy precíz, tudatos, gyors és őszinte!
Őszintének elsősorban önmagaddal kell lenned: pontosan határozd meg, hogy mik a szándékaid, illetve ezzel szembeállítva mik a lehetőségeid! Ha túlbecsülöd magad, illetve a vállalkozásodat, azzal igen nehéz helyzetbe kerülhetsz, de még valószínűbb, hogy nem kapod meg az igényelt hitelt.
A tudatosság szorosan kapcsolódik ehhez: pontosan meg kell fogalmaznod, hogy milyen üzleti céljaid vannak, ezeket hogyan szeretnéd elérni, és ehhez milyen szinten van szükséged a bank segítségére. A hitelbírálat során ugyanis éppen ezeket fogják megkérdezni tőled, és amit válaszolsz, az befolyásolja a hitelbírálatot is. Egyik bank sem szereti, ha a megtérülés bizonytalan, márpedig egy olyan hitel, amit csak azért vesznek fel, mert kedvezményes, ritkán váltja be a hozzá fűzött reményeket.
A precizitás az élet minden területén fontos, de egy hitelkérelem esetében ez hatványozott. Pontosan kell kitöltened minden olyan dokumentumot, amelyet a bank, előír a hitelkérelem mellékleteként, amire azért van szükség, hogy a hitelbírálat zökkenőmentes lehessen, és ne kelljen a hiányosan, vagy rosszul kitöltött dokumentumok miatt hiánypótlást kérni, ami nem csak felesleges, de időrabló is.
Végül a gyorsaság: ez elsősorban a Te érdeked, hiszen minden valószínűség szerint nem szeretnél hónapokig várni arra, hogy a vállalkozásod fejlesztéséhez, illetve a likviditás biztosításához szükséges forrásokat megszerezhesd. Ehhez viszont a lehető leggyorsabban kell teljesítened a különböző banki igényeket, amelyek persze leginkább az adatszolgáltatással kapcsolatosak.
Ha ezeknek a tulajdonságoknak a birtokában vagy, illetve tudod teljesíteni a fenti elvárásokat, akkor jön a neheze: meg kell találnod azt a hitelkonstrukciót, ami nem csak kielégíti az igényeidet, de jogosult is vagy rá, illetve a visszafizetésével sem adódhatnak problémáid – a piac ismerete, illetve annak megszerzése tehát elengedhetetlen.
Lényeges ugyanis, hogy egy olyan pénzintézet felé nyújtsd be a hitelkérelmedet, ahol a legnagyobb esélyed van arra, hogy folyósítják is az igényelt összeget. Egyrészt ugyanis nem minden bank lesz hajlandó az új ötleteket megfinanszírozni, mert túl kockázatosnak látja azokat, másrészt viszont könnyen lehet, hogy túl sok kamatot kell majd fizetned, ha nem a megfelelő pénzintézethez fordulsz segítségért.
Mit érdemes választani?
Ha bennünket kérdezel, a legjobb döntés jelenleg a Széchenyi Hitelprogram termékei közül kiválasztani azt a vállalati hitelkonstrukciót, amivel elérheted a céljaidat. Rengeteg konstrukció volt eddig is közöttük, ami megfelelhetett az elképzeléseidnek, de az utóbbi időben ezek száma lényegesen magasabb lett, „köszönhetően” az elmúlt évek nehézségeinek.
A Széchenyi Hitelprogram konstrukcióira viszont az a jellemző, hogy termékek változatlan kondíciókkal érhetők el az összes bankban, ám az egyes pénzintézetek kockázatvállalási, hitelezési kedve eltérő. Ezért lehet, hogy az egyik banknál elutasítják a kérelmedet, míg egy másiknál akár a program által lehetővé tett maximális összeget is gond nélkül folyósítják a számodra.
Emellett persze nem szabad megfeledkezni a bankok saját hiteltermékeiről sem, hiszen számos közülük igencsak figyelemreméltó. Bármelyik mellett is döntesz végül, a kérelem benyújtása előtt hasonlítsd össze az elérhető lehetőségeket oldalunkon, és, ha megtaláltad azt a konstrukciót, amelyik a leginkább megfelel az elképzeléseidnek, indítsd is el a hiteligénylési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.