CIB bannerCIB bannerHirdetés

Széchenyi MAX+ hitelek: milyen konstrukciók közül választhatunk 2023-ban?

2023.02.22. Szerző: Csongrádi Richárd Utoljára módosítva: 2023. július 17. 19:48

A Széchenyi MAX+ hitelek 2023-ban is a vállalkozások rendelkezésére állnak; mutatjuk, hogy milyen feltételekkel és mit igényelhetsz!

A Széchenyi MAX+ hitelek évi fix 5%-os kamattal igényelhetőek, és ugyan ez magasabb, mint a korábbi évek hasonló konstrukcióinál, ám a jelenlegi piaci körülmények között ennél egyszerűen nincs jobb lehetőség, ha szeretnéd felvirágoztatni a vállalkozásodat, és ehhez hitelre lenne szükséged.

A Széchenyi Kártya Program folyamatosan idomul az aktuális gazdasági helyzethez, és ez most sincs másként: a Széchenyi MAX+ hitelek most is a lehető legjobbat nyújtják azoknak, akik jogosultak rá. A piaci kamatozású vállalkozói hitelek kamata a Buborhoz kötött – mértéke Bubor plusz 1-4% kamatfelár –, márpedig a Bubor értéke jelenleg 16,73 és 15% között van a futamidőtől függően. Az évi 5%-os kamat tehát kimondottan kedvezőnek mondható a piaci hitelekéhez képest, ráadásul ez a teljes futamidőre fix.

A program keretében jelenleg elérhető, a vállalkozás működésének finanszírozására fordítható Széchenyi MAX+ hitelek a következők:

  • Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+

  • Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+

  • Széchenyi Likviditási Hitel MAX+

Beruházási célok finanszírozására más konstrukciók igényelhetőek:

  • Széchenyi Beruházási Hitel MAX+

  • Széchenyi Lízing MAX+

  • Széchenyi Mikrohitel MAX+

  • Agrár Széchenyi Beruházási hitel MAX+

Milyen vállalkozások igényelhetik a Széchenyi MAX+ hiteleket?

A Széchenyi MAX+ hitelek a kis- és középvállalkozások számára biztosítanak finanszírozást, és nincs megkötés a működési formára vonatkozóan.

A Széchenyi MAX+ hitelek feltételei:

  • legalább egy teljesen lezárt üzleti év; ez alól kivétel a Széchenyi Mikrohitel MAX+, amelyet induló vállalkozások is igényelhetnek,

  • a hitel igénylését megelőző 6 hónapban nem lehet 50%-nál nagyobb tulajdoni változás,

  • pozitív saját tőke és nyereséges gazdálkodás,

  • kizáró ok a NAV végrehajtás, a korábbi kifizetetlen bankhitel, illetve negatív bejegyzés a KHR rendszerben akár a vállalkozásra, akár annak tulajdonosaira vonatkozóan.

Fontos, hogy a bankok saját kockázatukra nyújtják a Széchenyi hiteleket is, így előfordulhat, hogy egy pénzintézet elutasít egy igénylést, de egy másik meghitelezi azt.

Széchenyi Folyószámlahitel MAX+

A Széchenyi Folyószámlahitel MAX+ szabad felhasználású folyószámlahitel, ami a napi működés finanszírozására szolgál. A hitelkeret összege 1-250 millió forint közötti, a mértékét az éves árbevétel alapján állapítják meg, annak 15-25%-a lehet, a futamidő pedig 1, 2 vagy 3 év. A kamat évi fix 15%, a kezelési költség 0,5%, ám a 10%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,5%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. Kamatot negyedévente a hitelkeretből igénybe vett összegre, időarányosan kell fizetni, de a bankok a hitelkeretből igénybe nem vett összegre maximum évi 1% rendelkezésre tartási jutalékot számíthatnak fel, és ezen túl költség még a bírálati díj is, ami 30-320 ezer forint lehet.

Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+

A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ csak meghatározott tevékenységet végző vállalkozások számára érhető el:

  • máshová nem sorolt egyéb szárazföldi személyszállítás,

  • taxis személyszállítás,

  • belvízi személyszállítás,

  • szállodai szolgáltatás,

  • üdülési és egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás,

  • kempingszolgáltatás,

  • egyéb szálláshely-szolgáltatás,

  • éttermi, mozgó vendéglátás,

  • rendezvény étkeztetés,

  • italszolgáltatás,

  • utazásközvetítés,

  • utazásszervezés,

  • egyéb foglalás,

  • konferencia, kereskedelmi bemutató szervezés,

  • sport, szabadidős képzés,

  • előadó-művészeti kiegészítő tevékenység,

  • sportlétesítmény működtetése,

  • testedzési szolgáltatás,

  • fizikai közérzetet javító szolgáltatás,

  • máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység.

A hitel összege 1-300 millió forint között lehet. 

Széchenyi Likviditási Hitel MAX+

A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, ami forgóeszköz beszerzésére, illetve egyéb igénybe vett szolgáltatásokra és hitelkiváltásra használható fel. Az összege 1-250 millió forint között lehet, de csak az éves árbevétel 15-25%-a százaléka igényelhető, 150 milliós likviditási hitelnél két teljes, lezárt üzleti év az előírás, kivéve, ha a vállalkozás hitelkiváltási céllal igényli azt. A hitel futamideje 3 év, a törlesztést a legfeljebb 9 hónapos türelmi idő lejártát követően kell megkezdeni, havonta egyenlő részletekben. A kamat évi fix 15%, a kezelési költség 0,5%, ám a 10%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,5%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. A kamat mellett egyszeri költségként szerződéskötési díjat kell fizetni, ami a hitelösszeg 1,5%-a, de legfeljebb 1,5 millió forint.

Széchenyi Beruházási Hitel MAX+

A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ az energiahatékonyság javítását és technológiaváltást segítő hitelcélok megvalósítására használható fel. A hitel összege 1-500 millió forint között lehet, de az igénylőnek legalább 10% önerővel kell rendelkeznie. A futamidő akár 10 év is lehet, a törlesztést a maximum 24 hónapos türelmi idő letelte után kell megkezdeni, a törlesztés pedig havonta, illetve negyedévente esedékes. A kamat évi fix 12,5%, a kezelési költség 0,5%, ám a 7,5%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,5%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. A kamat melletti költségek a szerződéskötési díj, amely a hitelösszeg 2%-a, de legfeljebb 2 millió forint, a folyósítási jutalék, amely 15 ezer forint, de ezeken kívül az értékbecslés, a hitelbiztosítéki nyilvántartásba történő bejegyzés és a közjegyzői okiratba foglalás díja is lehetséges, ha fedezetre van szükség a hitel igényléséhez.

Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX+

Az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ összege 1-500 millió forint között lehet, és az igénylőnek legalább 10% önerővel kell rendelkeznie. A futamidő akár 10 év is lehet, a törlesztést a maximum 24 hónapos türelmi idő letelte után kell megkezdeni, a törlesztés pedig havonta, illetve negyedévente esedékes. A kamat évi fix 12,5%, a kezelési költség 0,5%, ám a 7,5%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,5%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. A kamat melletti költségek a szerződéskötési díj, amely a hitelösszeg 2%-a, de legfeljebb 2 millió forint, a folyósítási jutalék, amely 15 ezer forint, de ezeken kívül az értékbecslés, a hitelbiztosítéki nyilvántartásba történő bejegyzés és a közjegyzői okiratba foglalás díja is lehetséges, ha fedezetre van szükség a hitel igényléséhez.

Széchenyi Mikrohitel MAX+

A Széchenyi Mikrohitel MAX+ lényege, hogy akár induló vállalkozások is igénybe vehetik. A hitelcél lehet beruházás, forgóeszköz-beszerzés a hitelösszeg 20%-áig, illetve korábbi beruházási hitelek kiváltása. A hitel összege 1-50 millió forint között lehet, a futamidő maximum 120 hónap, a törlesztést pedig a maximum 24, ingatlanvásárlás esetén 36 hónapos türelmi idő leteltét követően kell megkezdeni. A kamat évi fix 22,5%, a kezelési költség 0,7%, ám a 17,5%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,7%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. A kamat melletti költségek a szerződéskötési díj, amely a hitelösszeg 2%-a, de legfeljebb 2 millió forint, a folyósítási jutalék, amely 15 ezer forint, de ezeken kívül az értékbecslés, a hitelbiztosítéki nyilvántartásba történő bejegyzés és a közjegyzői okiratba foglalás díja is lehetséges, ha fedezetre van szükség a hitel igényléséhez.

Széchenyi Lízing MAX+

A Széchenyi Lízing MAX+ lízingügyletek finanszírozására használható fel, kivétel a személygépjármű beszerzése. A finanszírozás összege 1-100 millió forint, a futamidő 1-7 év lehet. A kamat évi fix 14,5%, a kezelési költség 0,5%, ám a 9,5%-os kamattámogatásnak, illetve a 0,5%-os kezelésiköltség-támogatásnak köszönhetően a költség évi fix 5,00%. A kamat melletti költség a 2,5%-os, de maximum 2,5 millió forint szerződéskötési díj.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

CIB bannerCIB bannerHirdetés

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM: 10,39% - 11,73%

Futamidő: 12 - 96 hó

Hitelösszeg: 300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM: 12,87%

Futamidő: 6 hó

Hitelösszeg: 450.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM: 13,2%

Futamidő: 19 hét

Hitelösszeg: 100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Legfrissebb pénzügyi cikkek

Érdekes és fontos hírek a pénzügyek világából.

2025-05-12

Mikor éri meg bankszámlát váltani? Segítünk!

A bankszámla a mindennapi pénzügyeink egyik legalapvetőbb eszköze. Ide érkezik a fizetésünk, innen indítjuk az utalásokat, fizetünk bankkártyával vagy kezeljük...

Tovább olvasom
2025-05-12

Vagyonszerzési illeték – Mennyit kell fizetni és mikor?

A vagyonszerzési illeték az ingatlan- és gépjárművásárlásokhoz kapcsolódó kötelező teher, amelyet az állam részére kell megfizetni. Cikkünkben bemutatjuk, milyen esetekben...

Tovább olvasom
2025-05-12

KOMA lekérdezés egyszerűen – így nézheted meg az adóhivatali adatokat

A KOMA lekérdezés segítségével bárki ellenőrizheti a saját vagy cégéhez kapcsolódó adóhivatali adatokat. A folyamat gyors, egyszerű és online elérhető...

Tovább olvasom
2025-05-11

Mi történik a babaváró hitellel, ha nem születik gyermek?

A babaváró hitel nagy előnye az állami támogatás és a kamatmentesség, de ezek feltétele a gyermekvállalás. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, mi...

Tovább olvasom
2025-05-11

Felmondási idő szabályai 2025-ben – Mire figyelj munkavállalóként?

A felmondási idő 2025-ben is kulcsfontosságú eleme a munkaviszony megszüntetésének. A cikk bemutatja, milyen szabályok vonatkoznak a munkavállalóra, mennyi időt...

Tovább olvasom
2025-05-11

Revolut kártya használata Magyarországon – Amit 2025-ben tudni érdemes

A Revolut kártya egyre népszerűbb választás Magyarországon is, különösen a külföldi utazások, online vásárlások és kedvező árfolyamok miatt. Cikkben bemutatjuk,...

Tovább olvasom
2025-05-10

Unicredit netbank 2025 – funkciók, előnyök, tippek

Az Unicredit netbank modern és felhasználóbarát online banki felületet kínál magánszemélyeknek és vállalkozóknak egyaránt. Cikkünk bemutatja a legfontosabb funkciókat, az...

Tovább olvasom
2025-05-10

PIN kód: minden fontos tudnivaló egy helyen

A PIN kód biztonságod kulcsa: nélküle nem férsz hozzá a bankkártyádhoz, telefonodhoz vagy épp a SIM-kártyádhoz. Cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb...

Tovább olvasom
Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával