Az Európai Egészségbiztosítási Kártya helyettesíti az utasbiztosítást?
Mint tudható, az utasbiztosítás az utazások alkalmával nyújt fedezetet bizonyos káresemények esetén. Az Európai Egészségbiztosítási Kártya ehhez hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, ám korántsem ugyanazokkal. Lássuk a különbségeket!
Az Európai Egészségbiztosítási Kártya az EU-s TAJ-kártyának is nevezhető, amivel minden olyan Uniós állampolgár rendelkezik, akinek van rendezett társadalombiztosítása. Ennek segítségével egy átmeneti külföldi tartózkodás alatt bármelyik tagországban, valamint Izlandon, Norvégiában, Svájcban és Liechtensteinben ingyenes egészségügyi ellátásban részesülhetünk. A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy ha külföldön ér valakit baleset, akkor a kezelését az itthoni TB-je fizeti. Sajnos azonban van hátránya is: számos biztosítási eseményben nem nyújt segítséget, amelyekben viszont egy utasbiztosítás igen.
Erre a legkiválóbb példa a poggyászbiztosítás, amelyre a TB sem nyújt fedezetet, így az Európai Egészségbiztosítási Kártya sem fog, de ugyanez vonatkozik a jogvédelemre, a sofőrre, a repülőjegyre és a felelősségbiztosításra is.
Ha Te is szeretsz síelni, és a következő szezonban is szándékodban áll elutazni egy hosszabb-rövidebb síútra, akkor nem csak a fentiek miatt lesz érdemes utasbiztosítást kötnöd az Európai Egészségbiztosítási Kártyád mellé. Ausztriában például, ha baleset ér, akkor jó, ha tudod, hogy az osztrák hegyi helikopteres baleseti mentésre már nem terjed ki az Európai Egészségbiztosítási Kártya által nyújtott fedezet. A síparadicsomok környékén ráadásul számos magánrendelő és -kórház található, amelyekre az Európai Egészségbiztosítási Kártya szintén nem terjed ki, ám az utasbiztosítás igen. Már csak azért is megéri utasbiztosítást kötni, mert csupán négy számjegyű összegbe kerül egy hétre, ha síeléshez kötöd meg!
Ennek ellenére érdemes megigényelni az Európai Egészségbiztosítási Kártyát is, hiszen köthetsz mellé olyan biztosítást is, ami a TB által finanszírozott dolgokra nem terjed ki, így alacsonyabbak lehetnek a költségeid. Viszont mielőtt útnak indulnál, alaposan nézz utána, hogy mire terjed ki a célország társadalombiztosítása, mert sajnos könnyen érhetnek meglepetések is!
Amennyiben kérdésed lenne az Európai Egészségbiztosítási Kártyával, vagy az utasbiztosításokkal kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.