Miben különbözik az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel?
Az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel egymás alternatívái – legalábbis látszólag. Az alábbiakban a különbségeket vesszük górcső alá.
Az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel a kis- és középvállalkozások számára kínál lehetőségeket, illetve mindkettőt a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak enyhítésére fejlesztették ki. E hitelek a piaci kamatozású, vállalati hitelekhez képest kedvezőbb kamatozással érhetőek el. Ezeken túl azonban az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel semmiben sem hasonlít egymásra, kizárólag különbségeket fedezhetünk fel.
Miben különbözik az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel?
Mindkét kölcsön felhasználható új beruházás finanszírozására, forgóeszközök vásárlására, támogatások előfinanszírozására, valamint korábban felvett hitelek kiváltására deviza és forint alapú kölcsönök esetében egyaránt. Azonban a Széchenyi hitel többféle változatban igényelhető, és mindegyik más és más célokra alkalmazható:
• Munkahelymegtartó Hitel: kifejezetten a munkabérek fedezetére felhasználható forgóeszközhitel, ami csak akkor elérhető, ha az igénylő cég vállalja a munkavállalók 90 százalékának a megtartását
• Folyószámlahitel Plusz: szabad felhasználású folyószámlahitel, ami a napi működéshez szükséges költségek fedezésére fordítható
• Agrár Széchenyi Kártya Plusz: kifejezetten a mezőgazdasági szektorban dolgozó vállalkozások számára meghirdetett termék, ami csak 2020. december 31.-ig vehető igénybe
• Likviditási Hitel: szabad felhasználású forgóeszközhitel, számla nélküli finanszírozással
• Beruházási Hitel Plusz: új beruházások és az ezekhez kapcsolódó kiadások finanszírozására, valamint hitelkiváltásra használható
• Önerő Kiegészítő Hitel: már elnyert pályázatok finanszírozásának kiegészítésére alkalmas
• Támogatást Megelőlegező Hitel: vissza nem térítendő állami támogatások előfinanszírozására igényelhető
Milyenek a kondíciók az az NHP Hajrá és a Széchenyi hitel esetében?
Az NHP Hajrá esetében a kamat 2,5% mindegyik altípus esetében, a Széchenyi hitelnél azonban ennél sokkal változatosabb a helyzet: 2,5-től egészen 5,21%-ig terjedhetnek a kamatok attól függően, hogy melyik altípust választjuk a céljaink megvalósításához.
A legfontosabb különbség az NHP Hajrá és a Széchenyi hitelek között, hogy az utóbbinál minden pénzintézetnél ugyanakkora a kamat, az NHP Hajránál azonban csak a maximumot határozták meg, és a bankok ennél olcsóbban is kínálhatják a hitelt.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.