Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Ezekben az élethelyzetekben jöhet jól az életbiztosítás

2024.10.10.
Szerző: Horák Árpád
Utoljára módosítva: 2024. október 10. 13:12

Az életbiztosítások számos élethelyzetben és körülményben bizonyulhatnak hasznosnak, hiszen védelmet nyújtanak a váratlan eseményekkel szemben. Az alábbiakban tíz olyan szituációt mutatunk be, ahol az életbiztosítás különösen előnyös lehet az ügyfél számára.

Ezekben az élethelyzetekben jöhet jól az életbiztosítás

Család anyagi biztonsága halál esetén

Az egyik legfontosabb célja az életbiztosításnak, hogy az ügyfél halála esetén anyagi biztonságot nyújtson a családnak. A biztosítási összeg segíthet fedezni a temetési költségeket, a lakáshitel törlesztését, illetve biztosítani a házastárs és a gyermekek megélhetését.

Váratlan balesetek és betegségek esetén

Az életbiztosítás sok esetben nem csak a halál esetén fizet, hanem súlyos betegségek vagy balesetek bekövetkezésekor is. Ha az ügyfél olyan helyzetbe kerül, hogy nem tud dolgozni, a biztosítási összeg fedezheti az orvosi költségeket, rehabilitációt vagy a kiesett jövedelmet.

Lakáshitel védelme

Sok ember hitelből vásárol ingatlant, és ez komoly terhet jelenthet a családra, ha az egyik kereső hirtelen elhunyna. Az életbiztosítás segít a fennmaradó hitel törlesztésében, így a családnak nem kell attól tartania, hogy elveszítik otthonukat.

Gyermekek jövője, oktatás

Az életbiztosítás biztosíthatja a gyermekek továbbtanulását és jövőjét. Ha az egyik szülő váratlanul meghal, a biztosításból származó összeg fedezheti az oktatási költségeket, megakadályozva, hogy a gyermekek anyagi okok miatt ne tudjanak továbbtanulni.

Kérj ajánlatot!

Segítünk kiválasztani a legjobb ajánlatot a részedre!

A Grantis Hungary Zrt. munkatársa hamarosan felveszi veled a kapcsolatot

  • Igények felmérése után kiválasztjuk a legmegfelelőbb terméket
  • Személyre szabott ajánlatot készítünk a részedre
  • Teljes ügyintézést és papírmunkát átvállaljuk a szerződéskötés előkészítéséhez


Promóció

Vállalkozók és cégvezetők védelme

Egy vállalkozó vagy cégvezető halála esetén a cég pénzügyi helyzete könnyen instabillá válhat. Az életbiztosítás segítségével a vállalkozás fennmaradása biztosítható, hiszen a biztosítási összeg fedezheti az átmeneti pénzügyi nehézségeket, az üzleti partnerek kompenzálását vagy a cégvezetés átmeneti költségeit.

Adósságok rendezése

Az életbiztosítás révén az ügyfél halála után fennmaradó adósságok, például személyi kölcsönök, hitelkártya-tartozások vagy autóhitelek kifizethetők, megkönnyítve a család számára az anyagi terhekkel való megbirkózást.

Hosszú távú befektetési lehetőség

Egyes életbiztosítási termékek, például a megtakarítási célú életbiztosítások, nemcsak védelmet nyújtanak halál esetén, hanem lehetőséget kínálnak hosszú távú megtakarításra is. Ezek az életbiztosítások felhalmozhatnak egy adott összeget, amit az ügyfél idővel felhasználhat nyugdíjként vagy egyéb célra.

Nyugdíj kiegészítés

Az életbiztosítás nyugdíjkiegészítő funkciót is elláthat. A biztosítási szerződés érettségi idején az ügyfél kap egy összeget, amelyet nyugdíjas éveiben felhasználhat, így biztosíthatja a nyugodt nyugdíjas éveket, és csökkentheti a pénzügyi függőséget.

Öröklési adó és egyéb költségek fedezése

Az öröklési folyamat során számos költség merülhet fel, például adók, ügyvédi díjak, vagy a vagyonelosztás költségei. Az életbiztosítás összege segíthet ezek rendezésében, így az örökösöknek nem kell saját megtakarításaikból finanszírozni ezeket.

Kockázatos foglalkozások védelme

Akik kockázatos munkakörben dolgoznak, például tűzoltók, rendőrök, építőipari munkások vagy pilóták, fokozottan ki vannak téve a balesetek vagy halálesetek kockázatának. Az életbiztosítás az ilyen foglalkozásokat űzők számára különösen fontos, hiszen biztosítja, hogy szeretteik ne maradjanak anyagi támogatás nélkül a tragédia bekövetkeztekor.

Az életbiztosítás a mindennapi élet kiszámíthatatlanságára ad választ, és olyan anyagi biztonságot nyújt, amely megkönnyíti a váratlan helyzetek kezelését. Az ügyfelek számára nemcsak védelmet jelent, hanem hosszú távú anyagi terveik megvalósításában is segítséget nyújthat.

Kinek ajánlott leginkább az életbiztosítás?

Az életbiztosítás számos élethelyzetben lehet hasznos, de vannak olyan csoportok, akiknek különösen ajánlott, mert ők nagyobb pénzügyi kockázatokkal nézhetnek szembe.

Az alábbiakban összefoglaljuk, hogy kiknek ajánlott leginkább életbiztosítást kötni:

Családos emberek

Azok számára, akik házastárssal és/vagy gyerekekkel rendelkeznek, az életbiztosítás kiemelten fontos. Halál esetén a biztosítási összeg biztosítja a család anyagi stabilitását, segít a temetési költségek, a lakáshitelek, a gyerekek oktatási költségeinek fedezésében, és a mindennapi megélhetést is megkönnyítheti.

Elsődleges keresők

Azok számára, akik a családjuk elsődleges keresői, elengedhetetlen az életbiztosítás. Haláluk esetén a család megélhetése súlyosan veszélybe kerülhet, hiszen a jövedelemforrás kiesik. Az életbiztosítás lehetővé teszi, hogy a család pénzügyileg ne kerüljön válsághelyzetbe.

Lakáshitelt vagy más adósságot felvett emberek

Az életbiztosítás különösen ajánlott azoknak, akik nagyobb hiteleket vettek fel, például lakáshitelt vagy autóhitelt. Haláluk esetén a biztosítási összeg felhasználható ezeknek az adósságoknak a törlesztésére, így nem terheli a családot további pénzügyi nyomás.

Fiatal felnőttek

Fiatalok számára, akik még nem rendelkeznek nagy anyagi terhekkel, az életbiztosítás viszonylag olcsón elérhető lehet, különösen egészséges állapotban. Már fiatal korban történő biztosításkötéssel hosszú távon pénzügyi előnyökre lehet szert tenni, hiszen a biztosítási díj általában kedvezőbb, mint későbbi életkorban.

Kérj ajánlatot!

Segítünk kiválasztani a legjobb ajánlatot a részedre!

A Grantis Hungary Zrt. munkatársa hamarosan felveszi veled a kapcsolatot

  • Igények felmérése után kiválasztjuk a legmegfelelőbb terméket
  • Személyre szabott ajánlatot készítünk a részedre
  • Teljes ügyintézést és papírmunkát átvállaljuk a szerződéskötés előkészítéséhez


Promóció

Vállalkozók, cégvezetők

A vállalkozók és cégvezetők számára az életbiztosítás nemcsak saját maguk, hanem cégük védelmét is biztosítja. Egy esetleges haláleset vagy súlyos betegség komolyan veszélyeztetheti a vállalkozás működését, de az életbiztosítás segíthet a pénzügyi stabilitás fenntartásában, a partnerek kártalanításában vagy az átmeneti nehézségek kezelésében.

Kockázatos foglalkozásokban dolgozók

Olyan személyek számára, akik kockázatos munkát végeznek, mint például építőipari munkások, tűzoltók, rendőrök, katonák, az életbiztosítás különösen fontos. Ezek a szakmák magasabb baleseti kockázatot jelentenek, és a biztosítás révén védelmet nyújthatnak szeretteik számára a tragédia bekövetkezte esetén.

Önálló szülők

Az egyedülálló szülőknek különösen fontos, hogy életbiztosítást kössenek, mivel egyedül ők felelnek a gyermekek anyagi ellátásáért. Halál esetén a biztosítási összeg garantálhatja, hogy a gyerekek nem maradnak anyagi támogatás nélkül, és a mindennapi szükségleteik is biztosítottak.

Idősebb felnőttek, akik szeretnének örököseik számára biztosítást nyújtani

Idősebb korban a temetési költségek, illetve a családtagok öröklési folyamatai sok pénzügyi terhet jelenthetnek. Az életbiztosítás fedezheti ezeket a költségeket, és biztosíthatja, hogy a családtagok ne kerüljenek pénzügyi nehézségekbe az öröklési folyamat során.

Azok, akik hosszú távú pénzügyi tervet szeretnének

Az életbiztosítás egyes típusaival megtakarításokat is lehet képezni. Azok számára, akik kalkulálva hosszú távú pénzügyi tervezést szeretnének, ez egy jó lehetőség arra, hogy biztosítás mellett anyagi tartalékot is képezzenek, amit nyugdíjas korukban, vagy egy váratlan esemény alkalmával felhasználhatnak.

Az életbiztosítás szinte mindenki számára ajánlott lehet, de különösen azoknak, akik családjuk anyagi védelmére, adósságok fedezésére vagy hosszú távú pénzügyi stabilitásra törekednek. A megfelelő típusú életbiztosítás kiválasztása a személyes igények és körülmények figyelembevételével történhet meg.

Összefoglalva

Az életbiztosítás fontos pénzügyi védelmet nyújt különböző élethelyzetekben, legyen szó váratlan balesetekről, betegségekről vagy családunk anyagi biztonságáról halál esetén. Különösen hasznos lehet, ha hitellel rendelkezünk, fiatal felnőttek, vállalkozók vagy kockázatos munkakörben dolgozók vagyunk. Az életbiztosítás nemcsak az adósságokat fedezheti, hanem gyermekeink jövőjét is biztosíthatja, továbbá befektetési lehetőségeket is kínálhat hosszú távon.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi történik a biztosítással, ha nem tudom fizetni?

Mi történik a biztosítással, ha nem tudom fizetni?

2020.06.02.

Ha a fenti kérdést – vagyis hogy mi történik a biztosítással, ha nem fizeted – röviden szeretnénk megválaszolni, akkor gyorsan véget érne a cikk, hiszen csupán annyi a következmény, hogy felmondják, mégpedig a biztosító által megszabott türelmi idő leteltével. Vannak azonban olyan tényezők is, amelyek meglehetősen változatossá teszik a végkifejletet, kezdve a biztosítás típusával, azaz a felmondás csak az egyik következmény, illetve lehetőség.

Tovább olvasom
Bármikor felmondhatom a jelenlegi biztosításomat?

Bármikor felmondhatom a jelenlegi biztosításomat?

2020.10.22.

A kérdésre csak abban az esetben lehet pontos választ adni, ha tudjuk, hogy milyen biztosításról van szó. Bármikor felmondható például egy életbiztosítás, ám például a kötelező biztosítás már csupán egy bizonyos, előre meghatározott időszakban.

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás: változás várható!

Kötelező biztosítás: változás várható!

2020.09.21.

Ha autótulajdonos vagy, és volt már dolgod különféle biztosítókkal, akkor tudhatod, hogy bizonyos esetekben extra költségekre számíthatsz, ha nem lenne elég baj az, hogy balesetet szenvedtél az autóddal. A Magyar Nemzeti Bank új, vezetői körlevelében szereplő lépés azonban megtiltana bizonyos gyakorlatok alkalmazását a kötelező biztosításoknál.

Tovább olvasom
Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

Jövedelempótló biztosítás: anyagi biztonság a bajban is

2023.01.18.

A jövedelempótló biztosítás komoly segítséget nyújthat, ha elveszíted a munkahelyedet, vagy épp más okok miatt nem jutsz rendszeres jövedelemhez!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával