Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Milyen támogatott vállalkozói hitelek közül választhatunk jelenleg?

2021.11.24.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2021. november 24. 12:25

A koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak kivédéséhez több államilag támogatott hitelt is igényelhetnek a vállalkozások. A kis és középvállalkozások működőképességének megóvása fontos célja a kormánynak. Megnéztük, milyen támogatott vállalkozói hitelek közül választhatunk.

Milyen támogatott vállalkozói hitelek közül választhatunk jelenleg?

Széchenyi Kártya programok

A KAVOSZ Zrt által felügyelt népszerű segítség a Széchényi Kártya. Számos fajtája érhető el, és rendkívül széles körben használható fel a beruházásoktól a napi működési költségek finanszírozásáig.

A Széchenyi Likviditási Hitel GO! konstrukciónál a futamidő három év. A kilenc hónapos türelmi idő után a 10. hónaptól a havi törlesztő részlet 370 ezer forint körül lesz. A nettó ügyleti kamat ennél a konstrukciónál 0,2 százalék, így a teljes visszafizetendő összeg alig haladja meg a felvett 10 millió forintot.

A Széchenyi Beruházási Hitel GO!- nál a leghosszabb választható futamidő tíz év, a türelmi idő egy év. A 0,5 százalékos nettó ügyleti kamatnál a havi törlesztő részlet a türelmi idő lejárta után százezer forint körül alakul, a teljes visszafizetendő összeg ebben az esetben is csak alig több, mint félmillió forinttal haladja meg az igényelt tízmilliós hitelösszeget.

A Széchenyi Folyószámlahitel GO! legfeljebb kétéves futamidővel igényelhető, a hitelösszeg pedig a futamidő végén, egy összegben lesz esedékes. A nettó ügyleti kamat 0,1 százalék, így a teljes visszafizetendő összeg a három konstrukció közül a Széchenyi Folyószámlahitel GO!- nál a legkedvezőbb. Ez azért különösen fontos, mert az általános banki gyakorlat szerint a folyószámlahitelek Teljes Hiteldíj Mutatója mindig magasabb, mint a beruházási hiteleké.

Széchenyi Újraindítási Lízing

Újra elérhető kamattámogatott lízingkonstrukció a vállalkozásoknak. A nettó ügyleti kamat az állami kamattámogatásnak köszönhetően csak 0,5 százalék. A kamattámogatás mértéke nem kevesebb, mint 7 százalék. A 0,5 százalékos kezelési költségre állami támogatás vehető igénybe, így a kezelési költség nulla százalék lehet. A szerződéskötési díj 1,5 százalék, és nem lehet több 1,5 millió forintnál. Folyósítási jutalékot sem kell fizetni. A szerződésmódosítási díjat és az előtörlesztés díját a hitelt adó bank határozza meg.

A kormány állandóan megújuló kamattámogatott konstrukciókkal segíti a kis és középvállalkozásokat, és a mikro-vállalkozásokról sem feledkezik meg. A KAVOSZ és a pénzintézetek teljes körű felvilágosítást tudnak nyújtani a lehetőségekről.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Széchenyi hitelt igényelnél? Ezekre a dokumentumokra lesz szükség!

Széchenyi hitelt igényelnél? Ezekre a dokumentumokra lesz szükség!

2021.10.01.

A vállalkozásunk működését nagyban segítheti egy folyószámla hitelkeret. A Széchenyi hitelek számtalan formája érhető el. Van Széchenyi Kártya Folyószámlahitel GO!, Van Széchenyi Kártya Likviditási hitel GO! és Széchenyi Kártya Folyószámlahitel. Turisztikai célú fejlesztésekhez ott van a Széchenyi Turisztikai Kártya GO!. Beruházáshoz a Széchenyi Beruházási Kártya GO!, agrár-vállalkozásoknak pedig az Agrár Széchenyi Kártya és az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel GO! Ha kiválasztottuk a számunkra megfelelőt, az igényléshez dokumentumokra lesz szükség. Lássuk, mik ezek.

Tovább olvasom
Mit kell tudni a Széchenyi Likviditási Hitelről?

Mit kell tudni a Széchenyi Likviditási Hitelről?

2020.11.11.

A Széchenyi Likviditási Hitel egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, ami számla nélküli finanszírozással vehető igénybe. A vállalkozás  működéséhez kapcsolódó kiadások fedezésére korlátozás nélkül használható, sőt, akár meglévő hiteltartozásának kiváltásra is fordítható, így a jelenlegi, gazdaságilag nehéz helyzetben komoly segítséget jelenthet minden vállalkozás számára. 

Tovább olvasom
Szeptember végétől elérhető lehet a Széchenyi Mikrohitel GO!

Szeptember végétől elérhető lehet a Széchenyi Mikrohitel GO!

2021.09.08.

Most indul a vállalkozásod? Fejlesztenél? Nem lesz könnyű. A pénzintézetek a stabil, több éve működő vállalkozásokat szeretik hitelezni. Egy induló vállalkozás kétesélyes. Nem lehet tudni, mi lesz belőle. De ha mégis hitel kellene egy nagyobb fejlesztéshez, akkor magas kamatra és magas költségekre készülhetünk. De mit lehet tenni? Van megoldás? Szeptember végétől elérhető lehet a Széchenyi Mikrohitel GO!. Mutatjuk, milyen lehetőségeink lesznek.

Tovább olvasom
Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

2024.01.05.

Mi az a Széchenyi hitel? Mire jó? Miért érdemes felvenni? Ki jogosult rá? Mi az igénylés menete? Hogy változnak a feltételek 2024-ben? Szakértőink minden felmerülő kérdésre választ adnak, és mutatjuk a változásokat is.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával