Megéri-e személyi kölcsönből autót vásárolni?

2022.04.04. Szerző: Banknavigator Utoljára módosítva: 2023. július 17. 10:03

Személyi kölcsönből autót vásárolni lehetséges, de léteznek más lehetőségek is; az alábbiakban ezeket vesszük górcső alá.

Személyi kölcsönből autót vásárolni ugyanúgy lehet, ahogy a lakásfelújítás, vagy épp egy utazás is megfinanszírozható a segítségével. A kérdés csupán az, hogy megéri-e, és hogy érdemesebb-e a személyi kölcsönt választani a többi, autóvásárlásra felhasználható lehetőség helyett.

Ha mindenképpen szükségünk van egy autóra, de egy összegben nem tudnánk kifizetni az árát, akkor nincs más választásunk, mint hitelből megoldani. Autót vásárolni személyi kölcsönből, kifejezetten autófinanszírozásra fejlesztett hitelből, vagy lízing segítségével lehetséges, ám – véleményünk szerint – leginkább a legelső konstrukció az, ami megéri.

Miért a személyi kölcsön a legmegfelelőbb?

Ahhoz, hogy könnyen érthető legyen, miért éri meg személyi kölcsönből autót vásárolni, a másik két lehetőséggel kell kezdenünk.

Az autóhitel egyfajta jelzáloghitel, ahol a fedezetet nem egy ingatlan, hanem a megvásárolt autó biztosítja; a lakáshitelekhez képest itt az a különbség, hogy a hitel lejártáig az autó a bank tulajdona marad, és csak az utolsó törlesztőrészlet kifizetése után történik meg az átírás. Ebből következik, hogy hiába a miénk az autó, hiszen mi vettük és fizetjük, mégsem csinálhatunk vele azt, amit akarunk, például nem adhatjuk el a bank hozzájárulása nélkül.

Előny azonban, hogy nagyobb összeg is elérhető általa, mint bármelyik személyi kölcsön esetében, és a kamata is alacsonyabb, ám ezt a terméket már csak nagyon kevés pénzintézet kínálja, mivel az eddig is alacsony érdeklődés mostanra szinte nullára csökkent.

Az autólízing némiképp hasonlít az autóhitelhez, hiszen ebben az esetben sem a lízingbevevőé az autó, hanem a lízingcégé. A különbség, hogy a lízingelt autót a futamidő végén az úgynevezett maradványértéken lehet megvásárolni a lízingcégtől; a maradványérték lényege, hogy az autó értékéből levonják azt az összeget, amit a szerződés futamidejének végéig befizettél, és a maradékot kell még hozzátenned azért, hogy ténylegesen tulajdonossá válhass.

Fontos viszont tudni, hogy a lízingelés ma már nem kifejezetten előnyös a magánszemélyek számára, ha viszont vállalkozásunk van, akkor még a személyi kölcsönnél is olcsóbb megoldás, főleg állami támogatású lízing esetén.

Az autóvásárlás személyi kölcsönből ezekkel szemben egyszerű, gyors, az autó egyből a tulajdonos nevére kerül, akinek nem kell senki felé elszámolnia, az autót akár el is adhatja, és előtörlesztheti a kölcsönt, de ezen túl is akadnak előnyök, ami miatt érdemesebb a személyi kölcsönt választani.

A lízing esetében például meghatározzák az autó maximális életkorát, futásteljesítményét, de akár más jellemzőket is, míg a személyi kölcsönből olyan autót vásárolhatunk, amilyet csak szeretnénk. Ugyanez az autóhitel esetében is előfordul, tehát a személyi kölcsön egy újabb pontot szerzett a vetélytársaival szemben.

Egy autó vásárlása azonban nem csak a vételár kifizetését jelenti; ilyenkor számtalan egyéb költség is jelentkezik, amelyeket sem az autóhitelből, sem a lízing által nem lehet kifizetni. Ilyenek például az átírás költségei, vagy épp a szerviz, ami egy használt autó vásárlásakor mondhatni „kötelező”. A személyi kölcsön összegét megválaszthatjuk úgy is, hogy ezek a költségek beleférjenek az autó vételárán felül is.

A személyi kölcsönök maximális összege azonban „mindössze” 10 millió forint lehet, tehát ennél drágább autót nem lehet ezen a módon vásárolni. Fontos még tudni, hogy a maximális futamidő általában 84 hónap, de ez bankonként eltérő. A személyi kölcsön feltétele a rendszeres, igazolt jövedelem, a megfelelő időtartamú – azaz 3 hónapnál régebbi – munkaviszony, valamint az, hogy az igénylő nem szerepel negatív adósként a KHR nyilvántartásban. A szükséges dokumentumok a személyi igazolvány, a lakcímkártya, valamint a jövedelem igazolása a bank által biztosított formanyomtatványon.

Amennyiben személyi kölcsönből vásárolnál autót, oldalunkon megtalálhatod a bankok legjobb ajánlatait, és össze is hasonlíthatod őket, így könnyedén eljuthatsz ahhoz a konstrukcióhoz, amelyik a leginkább megfelel az elképzeléseidnek. Ha megvan, amit kerestél, indítsd el az igénylési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Provident ujProvident ujHirdetés

Ajánlott hitelek

Super Plus Személyi Kölcsön

THM: 10,6%

Futamidő: 12 - 84 hó

Hitelösszeg: 8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM: 10,39% - 11,73%

Futamidő: 12 - 96 hó

Hitelösszeg: 300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM: 12,87%

Futamidő: 6 hó

Hitelösszeg: 450.000 Ft

Promóció

Legfrissebb pénzügyi cikkek

Érdekes és fontos hírek a pénzügyek világából.

2025-07-02

Hogyan spórolj havonta 10 ezer forintot okos bankszámla használattal?

Az okos bankszámla nem csupán kényelmi szolgáltatás – akár havi 10 ezer forintot is megtakaríthatsz vele, ha tudatosan választasz és...

Tovább olvasom
2025-07-02

Személyi kölcsön igénylés online: mire számíthatunk 2025-ben?

Az online személyi kölcsön igénylés 2025-ben gyorsabb, kényelmesebb és átláthatóbb, mint valaha. Cikkünk bemutatja a digitális igénylés lépéseit, buktatóit, gyakorlati...

Tovább olvasom
2025-07-02

Mennyit veszít a pénzed, ha nem fekteted be 2025-ben?

2025-ben az infláció csökkenése ellenére továbbra is értékvesztéssel jár, ha nem fekteted be a pénzed. A cikk konkrét számításokkal és...

Tovább olvasom
2025-07-01

A munkavállalói juttatások pénzügyi értéke – Cafeteria 2025

A cikk részletesen bemutatja a munkavállalói juttatások pénzügyi értékét 2025-ben, kiemelve a cafeteria-rendszer aktuális elemeit, adózási vonatkozásait és a munkavállalók...

Tovább olvasom
2025-07-01

Az 5 leggyakoribb hiba, amit lakáshitel igényléskor elkövetnek – és hogyan kerüld el őket?

Lakáshitel igénylése életünk egyik legnagyobb pénzügyi döntése, mégis sokan hibáznak a folyamat során. A cikk bemutatja az 5 leggyakoribb hibát,...

Tovább olvasom
2025-07-01

3 dolog, amit senki sem mond el az ingyenes számlákról – és 5 tévhit, amit ideje elengedni

Az "ingyenes számla" sokszor jól hangzó marketingfogás – de vajon tényleg nincs vele költség? A cikk lerántja a leplet az...

Tovább olvasom
2025-06-30

Mi a különbség a digitális és a klasszikus bank között?

A klasszikus és a digitális bankolás közötti különbségek alapjaiban határozzák meg, hogyan kezeljük a pénzügyeinket. Cikkünk gyakorlati példákon és konkrét...

Tovább olvasom
2025-06-30

Lakáshitel igénylés 2025-ben: Milyen feltételeknek kell megfelelni?

2025-ben a lakáshitel-felvétel feltételei összetettebbek és szigorúbbak lettek, mint korábban. A cikk bemutatja a legfrissebb elvárásokat, jövedelmi kritériumokat, hitelbírálati szempontokat,...

Tovább olvasom
Provident ujProvident ujHirdetés

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával