CIB bannerCIB bannerHirdetés

Mit kell tudni a vállalati hitelekről?

2022.10.11. Szerző: Csongrádi Richárd Utoljára módosítva: 2023. július 17. 18:24

A vállalati hiteleket cégek, vállalkozók és vállalkozások igényelhetik, magánszemélyek számára nem elérhetőek – az alábbiakból ennél többet is megtudhatsz!

Vállalati hitelt abban az esetben érdemes igényelned, ha a vállalkozásodnak finanszírozásra van szüksége; ilyenkor számos konstrukció közül választhatsz, ráadásul szinte minden kereskedelmi banknál találhatsz valamilyen vállalati hitelt, ami megfelelhet a céljaidnak – és nem csak ott.

Fontos azonban tudnod, hogy egy vállalati hitel bírálati folyamata sokkal összetettebb, mint egy lakossági hitelkonstrukcióé, ráadásul vannak olyan megkötések is, amelyek a magánszemélyeket nem, vagy nem minden esetben érintenek; ilyen például, hogy a cégednek nem lehet köztartozása, és felszámolás alatt sem állhat, illetve a korábban nem törlesztett vállalati hitel is kizáró oknak minősül.

A vállalati hitelek típusai

Két fő típusról beszélhetünk: a mindennapi finanszírozáshoz felhasználható likviditási kölcsönök, illetve a fejlesztések, beruházások finanszírozását támogató vállalati hitelek. További csoportosítást jelent a rövid és a hosszú távú hitelek megkülönböztetése is.

A rövid távú hiteleket jellemzően átmeneti pénzügyi problémák finanszírozására lehet felhasználni, viszont fejlesztéseket nem, ugyanis ez utóbbiak megtérülése sokkal tovább tart, ráadásul a rövid távú, likviditási hiteleket rövid időtávon kell visszafizetni, ami pedig akár fizetésképtelenséget is okozhat.

Rövid távú hitelnek minősül a folyószámlahitel, a forgóeszközhitel, a lombard hitel és a faktoring, bár ez utóbbi nem nevezhető hitelnek, inkább áthidalásra szolgál, és nem az igénylő lesz az ügylet adósa. Mind a négy típus alkalmas az átmenetei anyagi problémák rendezésére, könnyedén elérhetőek, ráadásul a költségük is viszonylag alacsony.

Államilag támogatott vállalati hitelek

Az államilag támogatott vállalati hitelek főként a mikro-, kis- és középvállalkozások számára nyújtanak lehetőségeket, ami nem véletlen, hiszen ugyan nem ezek a cégek fizetik be az államkasszába a legmagasabb adókat, ám a foglalkoztatottság szempontjából a legfontosabbak. Ennek köszönhetően az olyan kedvezményes hitelkonstrukciók, mint a Széchenyi Program hiteltermékei, kiemelt fontossággal bírnak.

Az államilag támogatott vállalati hitelek többféle forrásból is „táplálkoznak”: nem csak az állam, de a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Fejlesztési Bank és az Európai Unió is kiveszi a részét a mikro-, kis- és középvállalkozások fejlesztéséből, ami által akár 0%-os refinanszírozás is megoldható, azaz kamatmentes vállalati hitelek is elérhetőek.

Lényeges, hogy ezek hitelek, azaz nem támogatások, csak támogatottak – ennek kiemelésére azért van szükség, mert sokan keverik össze ezt a két fogalmat. A hiteleket vissza kell fizetni, a pályázatokon elnyert támogatásokat azonban nem. Azt is érdemes tudni, hogy míg az uniós támogatások esetében figyelembe veszik a cég székhelye szerinti régió fejlettségét, és ez alapján adnak, vagy épp nem adnak támogatást, addig a hazai forrásból finanszírozott, támogatott hitelek minden vállalkozás számára rendelkezésre állnak.

Az államilag támogatott vállalati hitelek a lehető legszélesebb körben elérhetőek, ráadásul a legtöbb konstrukció nem is csak egyetlen intézménynél igényelhető. A Széchenyi Kártya és az MNB Növekedési Hitelprogramja keretében nyújtott vállalati hitelek számos banknál, az MFB támogatott hitelei pedig az úgynevezett MFB-Pontoknál érhetőek el.

További fontos tudnivaló, hogy a beruházási hitelek és forgóeszköz- és folyószámlahitelek egyaránt igényelhetőek támogatott konstrukcióban is, ráadásul több támogatott hitel esetében nem előfeltétel, hogy a vállalkozásnak több lezárt üzleti éve legyen, és több támogatott hitelhez támogatott garanciatermék is igénybe vehető.

Céget vezetsz, és szükséged lenne finanszírozási lehetőségekre? A vállalati hitelek széles választékában biztosan megtalálod a számodra leginkább megfelelő konstrukciót! Hasonlítsd össze oldalunkon a jelenleg elérhető lehetőségeket, válassz, majd indítsd el az igénylési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

CIB bannerCIB bannerHirdetés

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM: 10,39% - 11,73%

Futamidő: 12 - 96 hó

Hitelösszeg: 300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM: 12,87%

Futamidő: 6 hó

Hitelösszeg: 450.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM: 13,2%

Futamidő: 19 hét

Hitelösszeg: 100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Legfrissebb pénzügyi cikkek

Érdekes és fontos hírek a pénzügyek világából.

2025-05-18

Gránit Netbank – Funkciók, előnyök és belépési útmutató

A Gránit Netbank egy biztonságos, modern és könnyen kezelhető online banki felület, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy bárhonnan...

Tovább olvasom
2025-05-18

Gépjármű biztosítás 2025-ben: árak, tippek és kötelező tudnivalók

2025-ben a gépjármű biztosítások piaca jelentős változásokon ment keresztül. Cikkünkből megtudhatod, hogyan alakulnak az árak, mire kell figyelni a kötelező...

Tovább olvasom
2025-05-18

SimplePay használata webáruházban – Előnyök és hátrányok

A SimplePay egyre népszerűbb online fizetési megoldás a magyar webáruházak körében. Cikkünkben bemutatjuk, milyen előnyökkel jár az integráció, mire kell...

Tovább olvasom
2025-05-17

Nyugdíjas bankszámlák: melyik bank ad kedvezményt a 65+ korosztálynak?

A nyugdíjasoknak szóló bankszámlák kedvező díjakkal, alacsony számlavezetési költségekkel és célzott szolgáltatásokkal érhetők el. Cikkünk segít eligazodni a 65 év...

Tovább olvasom
2025-05-17

Inflációkövető állampapír vagy banki megtakarítás? – Így dönts okosan

Inflációkövető állampapír vagy hagyományos banki megtakarítás? Cikkünk bemutatja a két lehetőség közötti fő különbségeket, előnyöket, hátrányokat, és segít eldönteni, melyik...

Tovább olvasom
2025-05-17

Táppénz kalkulátor – Számold ki, mennyi jár 2025-ben

A táppénz összege több tényezőtől függ, például a jövedelemtől, a biztosítási időtől és a betegállomány típusától. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan működik...

Tovább olvasom
2025-05-16

Tippek, hogyan kerüld el a rejtett költségeket a bankszámláknál

A bankszámlák használata gyakran együtt jár különféle díjakkal és rejtett költségekkel, amelyek könnyedén meglepetést okozhatnak. Cikkünkben gyakorlati tippeket adunk arra,...

Tovább olvasom
2025-05-16

Így lehet hatékonyan használni az egészségpénztárt

Az egészségpénztárak segítségével nemcsak az egészségünket óvhatjuk, hanem jelentős adómegtakarítást is elérhetünk. Tudatos használat mellett évente akár százezreket is spórolhatunk,...

Tovább olvasom
Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával