Széchenyi hitel

Először is érdemes felkeresni a legközelebbi irodát (ez lehet a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, valamint egy KAVOSZ-irodában), ahol lehet regisztrálni. Ha kiválasztottuk, melyik kölcsönt szeretnénk igényelni, össze kell gyűjteni az ehhez kapcsolatos dokumentumokat. Bankot is kell választani (nem mindegy, hogy melyiket, mert lehetnek különbségek a hitelbírálatnál), majd ott időpontot egyeztetni és a kérelmet beadni.

Ebben az esetben a pénzintézet a kezest szólítja fel a törlesztésre, illetve természetesen elképzelhető a szerződés bank általi felmondása is.

A kezes azt vállalja, hogy a bank felszólítására fizet az adós helyett. Ha nem fizet, végrehajtás indulhat ellene. Ingatlanfedezetet nem kell adnia.

Minden olyan mikro-, kis- és közép vállalkozás, amelynek nincs lejárt köztartozása és lejárt hiteltartozása.

Igen. Kártyával könnyen és egyszerűen lehet felhasználni a folyószámlahitelt, és a Széchenyi Kártya válik a vállalkozás bankkártyájává.

A magas hitelösszeg, a széleskörű felhasználás és a maximalizált állami támogatás.

Igen. Kezességvállalás díját is ki kell fizetni. Ezt a Garantiqa Hitelgarancia Zrt és az Agrár Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány határozza meg.

A Széchenyi Mikrohitel MAX+ egyéni vállalkozások számára is elérhető. Ezt a konstrukciót kifejezetten a mikro-vállalkozásoknak alakították ki, így egyéni vállalkozók is kérhetik.

Széchenyi hitelt a KAVOSZ regisztráló irodáiban lehet igényelni, az ország közel kétszáz pontján. Bár a pénzintézetek folyósítják a hitelt, az igénylés csak a regisztráló irodákban indítható el.

A Széchenyi hitel díjtámogatása jelentős. A kamat évi fix 5%, és a hitel többi költségére is ad támogatást az állam.

A Széchenyi Hitelt csak mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, olyan cégek, amelyeknek legalább egy éves lezárt üzleti múltjuk van, viszont nincs köztartozásuk. A Széchenyi Hitel különböző konstrukcióiban igényelt hitelösszeg nem fordítható cégvásárlásra, illetve részesedést, és tulajdonrészt sem lehet finanszírozni a felhasználásával. Az igénylő vállalkozás nem lehet tartósan veszteséges.

A legfontosabb dokumentumok:

  • kitöltött igénylőlap

  • nemleges adóigazolások

  • gazdálkodási adatok az elmúlt évekről, például SZJA bevallás, éves beszámoló, főkönyvi kivonatok

  • az igénylő/cégjegyzésre jogosult személyes okmányai

  • kezes vagy kezesek okmányai

  • nyilatkozat

  • cégkivonat, társasági szerződés

A hitelbírálat időtartama nagyban függ a forgalmazó bankok eljárási szokásaitól. Természetesen attól is, hogy a Széchenyi Hiteleken belül milyen terméket választottunk, illetve az adott feltételeknek milyen gyorsan és alaposan tudunk megfelelni. A hitelbírálat átlagos ideje 1-6 hónap ezek függvényében.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

A pénzünket akarják! Hogyan védekezzünk az online banki csalásokkal szemben

A pénzünket akarják! Hogyan védekezzünk az online banki csalásokkal szemben

2024.11.20.

Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.

Tovább olvasom
Hogyan találjuk meg a legjobb személyi kölcsönt? Szakértői tippek

Hogyan találjuk meg a legjobb személyi kölcsönt? Szakértői tippek

2024.11.19.

A személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.

Tovább olvasom
Januártól újra Otthonfelújítási támogatás!

Januártól újra Otthonfelújítási támogatás!

2024.11.18.

2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom
A zöld hitelezés erősítése Magyarországon

A zöld hitelezés erősítése Magyarországon

2024.11.14.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával