Lakásfelújítási támogatás

Nem, az egy másik támogatás az állam részéről. Otthonteremtési programnak nevezik, azoknál az újépítésű ingatlanoknál érvényesíthető, amiket 2021. január 1. után vásároltak meg. A két támogatás tehát nem összekeverendő és nem is összeegyeztethető.

Igen, akkor is igényelhető, ha például valamelyik nagyszülőnek haszonélvezeti joga van rá. A családi otthonteremtési kedvezmény esetében ez nincs így, ezért lehet szokatlan a válasz.

Természetesen igen, hiszen a ugyanazon a helyrajzi számon található, mint a tulajdonolt lakás. Ugyanúgy fel lehet újítani, ugyanúgy át lehet annyira alakítani, mint a korábban említett mosókonyhát, tárolót, melléképületet. Más funkciót azonban nem kaphat, hacsak nem vécét vagy fürdőszobát építünk benne.

Erre ennél az igénylésnél nincsen szükség, elég a nyilatkozat, ami letölthető a Magyar Államkincstár honlapjáról. Ezért nem kell kérni igazolást az Országos Egészség Pénztártól, ahogy ennél a támogatásnál munkáltatói igazolás sem szükséges. A köztartozás mentességet, a tb jogviszonyt is a Magyar Államkincstár vizsgálja majd meg.

A kormányrendelet szerint igen, mert ahogy írtuk is, a támogatást igénylőnek és kiskorú gyermekének összesen minimum ötven százalékosnak kell lennie a tulajdoni hányadnak. Tehát abban az esetben is járna, ha az ingatlannak ő száz százalékban tulajdonosa lenne. Ha azonban valaki a támogatott felújítási kölcsönt is igényelni szeretné, akkor jobban utána kell nézni, hogy melyik banknál van erre módja. Nem minden pénzintézetnél lehet ugyanis hitelt igényelni olyan ingatlanra, melyben kiskorú is tulajdonos. A belső szabályzat több helyen tiltja, hogy jelzáloghitelen keresztül finanszírozzák ezt. Van olyan bank is, amelyik gyámhivatali engedélytől teszi függővé. Ha tehát nincs elég önerőnk és hitelt szeretnék felvenni, amit utólag, a támogatásból akarunk visszafizetni, akkor utána kell járni, melyik banknál van erre lehetőségünk.

A Magyar Államkincstár honlapján található információk szerint részletesen be kell számolni a felhasznált anyagokról, ezt meg lehet tenni a számlán, de kivitelező költségvetésében és számlarészletezőn is. Ha a vállalkozó állítja ki erről a számlát, akkor külön tételben kell feltüntetni a munkadíjat és az anyagköltséget is. A szerződésben pontosan meghatározott munkálatokat a számlán nem szükséges részletezni. Fontos tehát, hogy az anyagköltséget és a munkadíjat egy tételként véletlenül se szerepeltessük. A MÁK a szerződésről azt írja, az anyagról és a munkadíjról szóló résznek is olyan részletesen kell szerepelnie benne, hogy a felújítás részleteit ellenőrizni lehessen. A számlára elég tehát például a „Falfestés, anyagdíj” megnevezés, részletezni a szerződésben kell.

A Magyar Államkincstár honlapján található tájékoztatás szerint a törmelék, sitt elszállítására nem kérhető a támogatás, az ilyen munkadíjszámlára nem vonatkozik ez a lehetőség.

A lakásfelújítási támogatást a Magyar Államkincstárhoz benyújtott vállalkozói szerződésekkel és számlákkal lehet igényelni.

A támogatás maximális összeg három millió forint.

A lakásfelújítási támogatás a felújításra fordított összeg fele, azaz ötven százaléka. A maximális támogatáshoz hatmillió forintot kell a felújításra fordítani.

Nem. A lakásfelújítási támogatást egyedülállók és elvált szülők is igényelhetik. Ha a válás miatt a gyerekeket mindkét szülő neveli, akkor csak a támogatás fele jár mindkét szülőnek.

A lakásfelújítási támogatás korszerűsítésre és felújításra igényelhető. A támogatott munkákról érdemes a felújítás megkezdése előtt tájékozódni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Adósságrendező hitelek: ilyen helyzetekben ajánljuk

Adósságrendező hitelek: ilyen helyzetekben ajánljuk

2024.11.12.

Az adósságrendező hitel egy speciális hiteltípus, amelynek célja, hogy az adós több, különféle hitelét egyetlen kölcsönbe konszolidálja, így csökkentve a havi törlesztőrészletek terhét és egyszerűsítve a visszafizetési folyamatot. Ezek a hitelek kifejezetten hasznosak lehetnek azok számára, akik többféle hitellel rendelkeznek, mint például személyi kölcsön, hitelkártya-adósság vagy lakáshitel. Az adósságrendező hitelek nem csupán a pénzügyi terhek optimalizálásában segítenek, hanem abban is, hogy az adósok újratervezzék költségvetésüket és stabilizálják pénzügyeiket.

Tovább olvasom
Kiderült, milyen lesz a munkáshitel

Kiderült, milyen lesz a munkáshitel

2024.11.08.

A kormány bejelentette az új munkáshitel program részleteit, amely kedvezményes feltételekkel kínál hitelt munkavállalók számára, különösen a családalapítók számára vonzó feltételekkel. Az új konstrukció sok szempontból hasonlít a babaváró hitelhez, így akár „babaváró plusznak” is nevezhetnék. Az államilag támogatott hitel igénybevételét egyszerűsített feltételekkel tervezik, kedvező kamatozással, amely vonzó lehet azoknak, akik gyermeket vállalnának vagy ingatlant vásárolnának.

Tovább olvasom
Az értékpapírszámlákról: szakértőtől, egyszerűen

Az értékpapírszámlákról: szakértőtől, egyszerűen

2024.11.07.

Az értékpapírszámla olyan pénzügyi eszköz, amely lehetővé teszi, hogy különböző befektetéseket – részvényeket, kötvényeket, befektetési alapokat és egyéb értékpapírokat – vásároljunk, tartsunk és eladjunk. Széles körben elérhető mindenki számára, aki szeretne a megtakarításain túllépve valamilyen formában vagyonosodni, hosszú távú célokat elérni vagy egyszerűen csak kihasználni a piacok nyújtotta lehetőségeket.

Tovább olvasom
Hogyan működik egy kárbejelentés a lakásbiztosításnál

Hogyan működik egy kárbejelentés a lakásbiztosításnál

2024.11.06.

A kárbejelentés a lakásbiztosításnál fontos lépés, ha kár érte az ingatlant. Utánajártunk, és részletesen leírjuk, hogyan működik a folyamat lépésről lépésre. 9 lépés a megfelelő kárrendezésért. És arról is írunk, hogy mire kell kiemelten figyelni közben. Szakértőnk cikke.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával