Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Kockázati életbiztosítás: Mikor és miért érdemes megkötni?

2025.04.15. Szerző: Csík Ferenc Utoljára módosítva: 2025. április 15. 14:20

A kockázati életbiztosítás anyagi biztonságot nyújt a családnak haláleset esetén. Akkor érdemes megkötni, ha szeretnénk biztosítani szeretteink jövőjét váratlan élethelyzetek esetére.

Mi az a kockázati életbiztosítás?

A kockázati életbiztosítás egy olyan biztosítási forma, amely a biztosított halála esetén fizet a kedvezményezett(ek)nek. Ellentétben a megtakarítással kombinált életbiztosításokkal, ez a típus kizárólag haláleseti térítést tartalmaz, tehát nem jár lejárati összeggel, ha a szerződés ideje alatt nem történik tragédia.

Ez a fajta biztosítás ideális választás lehet azoknak, akik szeretnék biztosítani családjuk, gyermekük vagy házastársuk anyagi biztonságát egy váratlan haláleset esetére.

Mikor érdemes kockázati életbiztosítást kötni?

  1. Családalapításkor

Sokan ekkor szembesülnek először azzal, hogy nemcsak önmagukért, hanem másokért is felelősek. Egy hirtelen tragédia óriási pénzügyi terhet róhat az özvegyre vagy az árván maradt gyermekekre. A biztosítás ebben az esetben védelmet nyújt a legnehezebb időszakban.

  1. Jelzáloghitel vagy lakáshitel felvételekor

Ha valaki lakáshitelt vesz fel, érdemes kockázati életbiztosítással biztosítani, hogy halála esetén a hitel törlesztése ne a családtagokra háruljon. A biztosítás összege fedezheti a fennálló tartozást, így a szeretteink nem maradnak fizetési nehézségekkel egyedül.

  1. Vállalkozók és cégvezetők esetén

A vállalkozásokat sok esetben a tulajdonos vagy kulcsemberek személye határozza meg. Egy váratlan haláleset komolyan megingathatja a cég működését, ezért érdemes a kulcsemberekre kockázati biztosítást kötni, amely biztosítja a cég pénzügyi stabilitását a veszteség feldolgozásához.

  1. Ha egyedüli keresők vagyunk a családban

Amennyiben mi tartjuk el a családot, elengedhetetlen, hogy legyen életbiztosításunk. Halálunk esetén a kieső jövedelem komoly anyagi problémákat okozhat, a biztosítás viszont segíthet fenntartani a megszokott életszínvonalat.

Milyen előnyökkel jár a kockázati életbiztosítás?

Anyagi biztonság szeretteinknek

A legnagyobb előny a biztosítási összeg, amely a család rendelkezésére áll a biztosított halála esetén. Ez fedezheti a temetési költségeket, hiteltartozásokat, sőt akár a gyermekek tanulmányait is.

Költséghatékony megoldás

A kockázati életbiztosítás díja jellemzően alacsonyabb, mint a megtakarításos életbiztosításoké, mivel nincs megtakarítási része. Így már havi néhány ezer forintért komoly védelmet nyújthatunk a családunknak.

Egyszerű és átlátható szerződés

Mivel csak egy célja van – haláleseti térítés –, a kockázati biztosítás átláthatóbb, mint más komplex biztosítási termékek. Nincsenek bonyolult hozamok, befektetési kockázatok, csak egy konkrét biztosítási összeg és időtartam.

Testre szabható konstrukció

A biztosítás összege, időtartama és kedvezményezettjei rugalmasan alakíthatók. Megadhatjuk, hogy a szerződés hány évig tartson (például amíg a gyermekek fel nem nőnek), és ki legyen a kedvezményezett.

Kérj ajánlatot!

Segítünk kiválasztani a legjobb ajánlatot a részedre!

A Grantis Hungary Zrt. munkatársa hamarosan felveszi veled a kapcsolatot

  • Igények felmérése után kiválasztjuk a legmegfelelőbb terméket
  • Személyre szabott ajánlatot készítünk a részedre
  • Teljes ügyintézést és papírmunkát átvállaljuk a szerződéskötés előkészítéséhez


Promóció

Milyen tényezők befolyásolják a biztosítás díját?

Életkor

Minél fiatalabb korban kötjük meg a biztosítást, annál kedvezőbb díjjal számolhatunk. Az életkor előrehaladtával nő a biztosítás díja, mivel a kockázat is nagyobb.

Egészségi állapot

A biztosító kérhet egészségügyi nyilatkozatot vagy orvosi vizsgálatot. A krónikus betegségek, dohányzás vagy túlsúly emelhetik a díjat, sőt, egyes esetekben elutasítást is eredményezhetnek.

Biztosítási összeg és futamidő

Magasabb biztosítási összeg vagy hosszabb futamidő esetén értelemszerűen magasabb lesz a díj is, de ez arányban áll a nyújtott védelemmel.

Foglalkozás és életmód

A veszélyes munkakörök vagy extrém sportok szintén kockázatot jelentenek, és befolyásolhatják a biztosítási feltételeket vagy díjat.

Gyakori tévhitek a kockázati életbiztosításról

„Nincs rá szükségem, mert fiatal vagyok.”
Fiatal korban olcsóbb a biztosítás, és bármikor történhet váratlan baleset vagy betegség. Nem a kor számít, hanem az, hogy van-e, aki számít ránk.

„Drága és bonyolult.”
A valóságban a kockázati életbiztosítás az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb biztosítási forma. Nincs benne befektetés vagy összetett konstrukció, csak tiszta védelem.

„Majd ha lesz családom.”
Sokaknak van élettársa, testvére vagy szülei, akikre hatással lehet a haláluk. Érdemes átgondolni, hogy van-e olyan, akit anyagilag támogatunk.

Összefoglalva: mikor és miért érdemes megkötni?

A kockázati életbiztosítás nem a halálról, hanem az életben maradottak biztonságáról szól. Érdemes megkötni, ha valakinek a jövője tőlünk függ anyagilag – legyen szó gyermekről, házastársról, vagy más hozzátartozóról. Akár családalapítás, akár hitelfelvétel előtt állunk, vagy egyszerűen csak felelős döntést szeretnénk hozni, a kockázati életbiztosítás stabil védelmet jelent a váratlan helyzetekre.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM: 10,39% - 11,73%

Futamidő: 12 - 96 hó

Hitelösszeg: 300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM: 13,2%

Futamidő: 19 hét

Hitelösszeg: 100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM: 10,6% - 14,0%

Futamidő: 12 - 84 hó

Hitelösszeg: 500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

Legfrissebb pénzügyi cikkek

Érdekes és fontos hírek a pénzügyek világából.

2025-04-15

Kétfaktoros hitelesítés: Miért fontos a pénzügyi biztonságban?

A kétfaktoros hitelesítés (2FA) hatékony védekezési módszer a pénzügyi csalásokkal és illetéktelen hozzáférésekkel szemben. Használata egyre fontosabb, különösen az online...

Tovább olvasom
2025-04-15

Kockázati életbiztosítás: Mikor és miért érdemes megkötni?

A kockázati életbiztosítás anyagi biztonságot nyújt a családnak haláleset esetén. Akkor érdemes megkötni, ha szeretnénk biztosítani szeretteink jövőjét váratlan élethelyzetek...

Tovább olvasom
2025-04-15

Vállalkozói hitelek, így tájékozódjunk a részletekről

A vállalkozói hitel fontos eszköz a cégek fejlődéséhez, likviditásához és válságkezeléséhez. A cikk bemutatja a hiteltípusokat, a döntéshez szükséges információkat,...

Tovább olvasom
2025-04-15

5 kevésbé ismert, de hasznos bankszámlafunkció diákoknak 2025-ben

A modern diákszámlák egyre több olyan extra funkciót kínálnak, amelyek segítenek a pénzügyi tudatosság fejlesztésében. Összegyűjtöttünk 5 kevésbé ismert, de...

Tovább olvasom
2025-04-14

Személyi kölcsön átfutási idő – Mennyi idő alatt juthatsz hozzá a pénzhez?

A személyi kölcsön gyors megoldás lehet váratlan kiadásokra, de sokan nem tudják pontosan, mennyi idő alatt juthatnak hozzá a pénzhez....

Tovább olvasom
2025-04-14

Ezek a veszélyek leselkednek rád az online térben: mutatjuk az 5 legelterjedtebb pénzügyi csalást!

Az online térben terjedő pénzügyi csalások egyre kifinomultabbak. A cikk bemutatja az öt leggyakoribb módszert – adathalászat, telefonos csalás, kártékony...

Tovább olvasom
2025-04-14

Részvény vagy kriptovaluta? – Főbb különbségek, előnyök és kockázatok befektetőknek

A részvények és a kriptovaluták két népszerű, mégis teljesen eltérő befektetési forma. Ebben a cikkben összehasonlítjuk a két eszközosztály főbb...

Tovább olvasom
2025-04-13

Biztos, hogy a megfelelő banknál van a pénzed? Derítsd ki és ha kell, válts!

Nem biztos, hogy a jelenlegi bankod a legjobb választás. A cikk bemutatja, hogyan értékeld bankod szolgáltatásait, mikor érdemes váltani, és...

Tovább olvasom
Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával