Lakáshitel kalkulátor használata – mire érdemes figyelni?
A lakáshitel kalkulátor használata abszolút nem bonyolult, hiszen csak néhány adatot kell megadnod, és gombnyomásra ki is adja az eredményeket. Az átlagos lakáshitel kalkulátor az igényelt hitelösszeget és a havi, nettó jövedelmedet kéri, valamint meg kell adnod a választott futamidőt, majd megtekintheted, hogy mely bankok folyósítanák neked a kívánt pénzösszeget.
Egy összetettebb lakáshitel kalkulátor használatakor már valamivel több információra is szükség van, ám ezeket sem nehéz kitölteni, és csak pontosabb lesz tőlük a találati lista. Megadhatod, hogy milyen típusú hitelre lenne szükséged, azaz választhatsz a lakáshitel, a szabad felhasználású jelzáloghitel, az adósságrendező hitel és az építési hitel közül. Lakásvásárlás esetén kiválaszthatod, hogy új, vagy használt lakást szeretnél-e hitelből finanszírozni, illetve azt is megadhatod, hogy Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt, piaci kamatozású jelzáloghitelt, vagy CSOK mellé igényelhető hitelt vennél fel. További lehetőség a kamatperiódus kiválasztása, illetve akár még a bankok körét is leszűkítheted, ha valamelyiket abszolút nem szeretnéd választani.
Mint láthatod, a lakáshitel kalkulátor használata tehát egyáltalán nem nehéz, sőt, kifejezetten egyszerű. Sokkal fontosabb magára a lakáshitel felvételére koncentrálnod, mert annak viszont számos buktatója lehet. A legtöbben átgondolatlanul vágnak bele, és csak később eszmélnek rá, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen jutnak hitelhez, és ha mégis, problémát okoz a fizetése.
Az első, amire figyelned kell, a megfelelő mennyiségű önerő megléte, enélkül ugyanis biztos, hogy nem kapod meg az igényelt összeget. A törvényi szabályozás szerint ez minimum az ingatlan piaci értékének 20% kell, hogy legyen, ám a legtöbb banknál 30, sőt, akár 40% is lehet az önerő mértéke. Ennek mindenképp érdemes utánanézned, mielőtt elindítod a hiteligénylést.
Emellett a törlesztőrészleteid nagyságát is érdemes jól megválasztanod, mert könnyen adósságspirálba keveredhetsz. Ennek érdekében készíts költségvetést, majd úgy válaszd meg a hiteledet, hogy még probléma esetén is tudd azt törleszteni a megszabott időben! A legjobb, ha tartalékot is felhalmozol, ami tartósabb munkanélküliség, illetve betegség esetén is garantálja a biztonságodat.
Amennyiben kérdésed lenne a lakáshitel kalkulátorok használatával kapcsolatban, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.