Meghosszabbították a Széchenyi Kártya Program Krízishiteleit!
A Széchenyi Kártya Program Krízishitelei komoly segítséget nyújtanak a vállalkozásoknak, és most egy olyan változást is bejelentettek, amely segíthet teljesen visszaállítani a korábbi állapotokat is!
A Széchenyi Kártya Program Krízishitelei eredetileg a 2020-as év végéig voltak elérhetőek, majd első körben 2021. június 30.-ig hosszabbították meg az igénybevételi határidejüket, és most, a legújabb rendelkezések szerint, az Európai Bizottság vonatkozó Közleményével összhangban a Széchenyi Kártya Program Krízishitelei 2021. december 31.-ig igényelhető a feltételeknek megfelelő vállalkozások számára.
Mi a hosszabbítás oka?
A Széchenyi Kártya Program Krízishiteleinek hosszabb ideig való elérhetőségére azért volt szükség, mert ugyan a számok alapján rengetegen éltek ezzel a lehetőséggel, de korántsem elegen. Ahhoz, hogy a gazdaság hatékonyan indulhasson újra, és minél előbb elérje a korábbi szintet, szükség van arra, hogy minél több vállalkozás juthasson forrásokhoz, amiből újra beindíthatja a tevékenységét, alkalmazottakat vehessen fel, készleteket halmozhasson fel, és még hosszasan sorolhatnánk. A Széchenyi Kártya Program Krízishitelei erre biztosítanak lehetőséget.
Mire igényelhetőek a Széchenyi Kártya Program Krízishitelei?
- Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz a napi működési költségekre, évi fix 0,1 százalékos kamattal,
- Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel a munkahelyek megőrzésére, évi fix 0,1 százalékos kamattal,
- Széchenyi Likviditási Hitel a vállalkozás működtetéséhez szükséges forgóeszköz beszerzésekre, évi fix 0,2 százalékos kamattal,
- Széchenyi Beruházási Hitel Plusz a beruházások finanszírozására, évi fix 0,5 százalékos kamattal,
- Széchenyi Turisztikai Kártya kifejezetten a turisztikai ágazatban tevékenykedő cégek működésének fenntartására,
- Agrár Széchenyi Beruházási Hitel Plusz az agrár vállalkozások fejlesztési, beruházási elképzelései megvalósulásának segítésére, évi fix 0,5 százalékos kamattal.
Mire igénylik a legtöbbször a Széchenyi Kártya Program Krízishiteleit?
Egy vállalkozásnak többféle kiadása is lehet, ám a mindennapos működés érdekében a legtöbbször a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Pluszt, illetve a Széchenyi Likviditási Hitelt veszik igénybe, hiszen ebből finanszírozhatóak a legkönnyebben a napi működtetési költségek. A tavalyi évben a megkötött szerződések több, mint 95%-a erre a két típusra vonatkozott.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.