Autolízing információk

Az autóhitel egy szabadon felhasználható személyi kölcsön, amelyhez nem szükséges önerő. A lízingnél ezzel szemben több a kötöttség, ugyanakkor a feltételek jobbak lehetnek, mint a hitelnél. Különösen a vállalkozások, cégek számára.

Az autólízinggel foglalkozó cégek feltételei különbözőek lehetnek, de a következő dokumentumok mindenképpen szükségesek: személyi igazolvány, vezetői és forgalmi engedély, törzskönyv, az autó technikai adatai, munkáltatói igazolás, az állandó jövedelem igazolása.

Igen, és a kereskedések mellett magánszemélytől vásárolt gépjárműre is lehet lízing-szerződést kötni. Természetesen a megfelelő feltételek mellett. Jó tudni, hogy a lízingbeadók többségénél kötelező az állapotfelmérés.

Nem, a legtöbb hitelező ezt nem teszi kötelezővé. Ugyanakkor tudni kell, hogy casco nélkül a bank rosszabb feltételeket nyújt, azaz drágább lesz a lízing. Persze a casco is pénzbe kerül, de nem biztos, hogy megéri ezen a biztosításon spórolni.

Igen, az autó a lízing-szolgáltatást nyújtó pénzintézet nevére kerül, a lízingbevevő pedig üzembentartóként szerepel. Ez a futamidő végéig így van. Ezt követően persze, amennyiben megvásároljuk az autót, az a mi nevünkre kerül.

Autólízing esetén az autó tulajdonosa a lízingbe adó cég, nem a lízingelő. A lízingelő a szerződés lejártakor lehet tulajdonosa az autónak.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Online csalások ünnepi szezonban: Hogyan védjük meg pénzünket?

Online csalások ünnepi szezonban: Hogyan védjük meg pénzünket?

2024.12.09.

Az ünnepi szezon varázsa, a fények, az ajándékok, a családi összejövetelek és persze a kedvenc karácsonyi dalaink… de van valami más is a levegőben: az online csalók, akik a karácsonyi láz hevében sem pihennek. Igen, a bűnözők tudják, hogy mi mindent megteszünk, hogy tökéletes ajándékokat vásároljunk szeretteinknek, ezért bevetik minden trükkjüket, hogy kihasználjanak minket. De ne aggódj! Van néhány egyszerű, mégis hatékony módszer, amivel védheted a pénzedet, miközben élvezed az ünnepi hangulatot. Mutatjuk, mik ezek.

Tovább olvasom
A tranzakciós illeték és annak banki kezelése

A tranzakciós illeték és annak banki kezelése

2024.12.04.

A tranzakciós illeték az egyik legérdekesebb pénzügyi eszköz, amelyet a modern gazdaságokban alkalmaznak. Magyarországon 2013. január 1-jén vezették be, mint egy újfajta adózási formát, amely a pénzforgalmi tranzakciókat célozza meg. Az illeték célja kettős: egyrészt bevételt generál az állam számára, másrészt pedig befolyásolja a pénzügyi szektor és a fogyasztók viselkedését. Írásunkban a tranzakciós illeték lényegét, annak hatásait, valamint a bankok általi kezelését vizsgáljuk.

Tovább olvasom
Hitelkiváltó személyi kölcsön: mik az előnyök és a buktatók?

Hitelkiváltó személyi kölcsön: mik az előnyök és a buktatók?

2024.12.03.

A hitelkiváltó személyi kölcsön egy olyan pénzügyi eszköz, amely lehetőséget nyújt a már meglévő hitelek összevonására és új feltételek mellett történő visszafizetésére. Ez a megoldás egyre népszerűbb a hitelpiacon, mivel segíthet a hiteltörlesztési terhek csökkentésében és a pénzügyi stabilitás javításában. Azonban, mint minden pénzügyi döntésnél, itt is fontos mérlegelni az előnyöket és a potenciális buktatókat. Az alábbiakban részletesen megvizsgáljuk, hogy mikor lehet hasznos, és milyen kockázatokkal járhat a hitelkiváltó kölcsön igénybevétele.

Tovább olvasom
SZÉP-kártya: lakásfelújításra is felhasználhatjuk

SZÉP-kártya: lakásfelújításra is felhasználhatjuk

2024.12.02.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint 2025-től a SZÉP-kártya juttatások 50%-a lakásfelújításra fordítható. Az intézkedés segíti a családok otthonaik korszerűsítését, élénkíti az építőipart és támogatja a gazdaságot. A juttatások többek között építőanyagokra, bútorokra és világítási eszközökre is költhetők. A változtatás hosszú távon fenntarthatóbb és energiahatékonyabb otthonok kialakításához járulhat hozzá.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával