Értékeidet biztonságban tudhatod, ha ingóságbiztosítást kötsz!
Az ingóságbiztosítás még nem igazán elterjedt hazánkban, épp ezért igyekszünk mindenkit megismertetni a részleteivel alábbi cikkünkben.
Bárhol és bármikor történhet olyan esemény, aminek a végén jókora anyagi veszteséget kell elkönyvelned, és nincs ez másként az otthonoddal sem. A lakásbiztosítások a legtöbb esetben nem, vagy nem teljes körűen terjednek ki az ingóságokra, ezért, ha szeretnéd az értékeidet is biztonságban tudni, érdemes ingóságbiztosítást kötnöd. Lássuk, mit kell tudni erről a biztosítástípusról!
Mi minősül ingóságnak, és mi nem?
Ingóságnak jellemzően minden olyan használati és berendezési tárgy minősülhet egy ingóságbiztosítás szempontjából, ami az ingatlanban helyezkedik el, és mozdítható, azaz nem beépített, azaz például a bútorok, a háztartási gépek, a számítógépek, vagy az elektronikai berendezések, de a dekorációs és lakberendezési kiegészítők, a főzéshez és étkezéshez szükséges kellékek, a játékok, a ruhák, a kerti bútorok és a könyvek is. Ugyanakkor vannak olyan tárgyak is, amelyek nem minősülnek ingóságnak, így például a klímaberendezés, a beépített bútorok és háztartási nagygépek, a redőny és a nyílászárók, valamint a riasztó; ezekre az ingatlanbiztosítás nyújt fedezetet.
Fontos, hogy külön kategóriába tartoznak a nagyobb értékű tárgyak, így például a képzőművészeti alkotások, az antik tárgyak, az értékesebb, kézi csomózású szőnyegek, a szőrmék, a drágakövek, az ékszerek és más nemesfémek, valamint a nagyobb értékű műszaki berendezések. Ezek értéke minden esetben egyedileg kerül megállapításra, és a biztosításuk is egyedileg történik.
Hogyan számold ki az ingóságaid értékét?
Ha ingóságbiztosítást kötsz, akkor az ingóságaid értéke képezi majd annak alapját, ezt azonban neked kell megadni. Lényeges a pontos meghatározás, hiszen a biztosító csakis így tudja megtéríteni a károdat, mégpedig úgy, hogy az ingóságaidat újra be is tudd majd szerezni. Elsőre elegendő lehet nagyjából meghatározni a kívánt összeget, illetve az interneten megtalálható kalkulátorokkal kiszámolni a körülbelüli biztosítandó összeget, de a későbbiekben érdemes lehet rendszeresen, egy-két évente felülvizsgálni, illetve kiegészíteni, majd módosíttatni a szerződést is.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.