Az NHP Hajrá programot a Magyar Nemzeti Bank hirdette meg, több, mint egymilliárdos keretösszeggel. A program célja a hazai mikro, kis, és középvállalkozások hitelezésének elősegítése. A részt vevő pénzintézetek maximalizált kamatozású hitelt nyújtanak az igénylőnek.
Az NHP Hajrá a feltételeknek megfelelő vállalkozás működését segíti. A vállalkozások beruházásainak segítésére a kedvezőtlen gazdasági környezet miatt van szükség. A meghirdetett NHP Hajrá konstrukcióban a pénzintézetek alacsony kamatozású, támogatott hitelt nyújtanak a vállalkozásoknak, és vállalják, hogy a hitelkérelmet két hét alatt elbírálják.
Az NHP Hajrá programban nagy összegű hitelek érhetők el, rugalmas futamidővel, és végig fix kamattal. A vállalkozás egy pénzintézettől igényelheti. A program azt a célt tűzte ki, hogy vállalkozások alacsony kamatozású, kiszámítható hitelhez jussanak fejlesztéshez és a működésükhöz.
Az NHP Hajrá programban folyósított hitel csak a vállalkozás üzleti tevékenységéhez szorosan kapcsolódó tevékenységekhez használhatók fel. Ez lehet új vagy használt gép vagy berendezés vásárlás, a vállalkozás korszerűsíthető, fejleszthető. Napi kiadásokra is fordíthatja, forgóeszközt finanszírozhat belőle, de akár hitelkiváltásra vagy cégvásárlásra is felhasználható.
Csak magyar székhelyű vállalkozások vehet részt a programban, és a vállalkozásnak meg kell felelnie a törvényben meghatározott feltételeknek. Az NHP Hajrá hiteleit a kereskedelmi bankok nyújtják a vállalkozásoknak. Az ajánlat a pénzintézetek eltérő hitelezési politikája miatt különböző lehet. A legjobb ajánlat kiválasztása időt, energiát és utánajárást igényel.
A Magyar Nemzeti Bank évekkel ezelőtt indította el a Növekedési Hitelprogramot (NHP), ami azt a célt tűzte ki, hogy segítse megszüntetni a kis és középvállalkozások hitelezésében észlelt zavart, erősítse a vállalkozások pénzügyi stabilitását, ezzel erősítve az ország gazdaságát. A program a koronavírus-járvány érezhető negatív gazdasági hatásai miatt került kialakításra. Az MNB a hitelpiaci anomáliák megszüntetésére 2020 áprilisában hirdette meg a programot, aminek keretösszege egy milliárd forint felett van.
A mikro, kis és középvállalkozások az NHP Hajrá program keretében juthatnak hozzá fix kamatozású, rugalmas futamidejű, nagy összegű kölcsönhöz vagy lízinghez olyan módon, hogy közben a kölcsön költségét maximalizálták.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Belföldi székhelyű cégek, méghozzá olyanok, amelyek a hatályos törvény szerint beleférnek a mikro-, kis-, és középvállalkozások halmazába. Emellett a hitel elérhető egyéni vállalkozók, egyéni cégek, őstermelők, családi gazdálkodók és a szövetkezetek számára is.
Először is meg kell fogalmazni a hitelcélt, majd beszerezni az ahhoz kapcsolódó dokumentumokat. Ahogy említettük, a vállalkozások a (Magyar Nemzeti Bankkal szerződött) kereskedelmi bankokkal kerülnek kapcsolatba, náluk adhatják le az igénylést a kitöltött dokumentumokkal. Bankonként eltérő, hogy mit lehet intézni online, és mihez kell személyes kapcsolat. A pénzintézeteknek 10 munkanap alatt el kell bírálniuk az igénylést, legalábbis 300 milliós kölcsönösszegig.
Csak az adott vállalkozás tevékenységével kapcsolatban, de ezen belül sokrétűen. Például lehet belőle új beruházást (amely lehet tárgyi eszköz, ingatlan, vagy akár bizonyos esetekben gépjármű is), vagy céges forgóeszközt (árukészlet, alapanyag, vevőkövetelés, értékpapír, pénzeszköz) finanszírozni. Előfinanszírozni állami, vagy európai unió támogatást, valamint bizonyos feltételek mellett hitelt is lehet kiváltani.
Tilos magáncélra költeni az NHP Hajrát, de emellett más korlátozások is vannak. Például a hitelből nem lehet vásárolni saját cégcsoporton belül, a vállalkozás vezetőitől, tulajdonosaitól, tisztségviselőitől, és azok hozzátartozóitól sem. A felhasználást a folyósító pénzintézet ellenőrzi.
Igen, fogalmazzunk úgy, hogy eltérhetnek. Ami fix, az a 2,5 százalékos éves kamat. Illetve egészen pontosan ez a maximum, tehát kisebb lehet a kamat, viszont a bankok nem számolhatnak fel ezen felül díjat, kamatot, vagy jutalékot. A harmadik fél számára kifizetendő díjak (például: közjegyzői díj, értékbecslés díja, garanciaintézményeknek fizetendő kezességvállalási díj, földhivatali ügyintézés díja, fedezetmódosítási díj, biztosítási díj) mértéke viszont eltérést jelenthet a költségekben.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.
Tovább olvasomA személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.
Tovább olvasom2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomA Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.
Tovább olvasom