Induló díj akcióval!
Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
- Gyors, kiszámítható megoldás
- Lakásvásárlásra és hitelkiváltásra is használható
- Folyósítás a folyósítási feltételek teljesítését követő 2 munkanapon belül
Induló díj akcióval!
Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
Online is igényelhető!
CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
- promóció -
Raiffeisen Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
- promóció -
Piaci kamatozású Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel
- promóció -
K&H Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel
- promóció -
Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
A fogyasztóbarát minősítés már évekkel ezelőtt megjelent meg a lakásbiztosítások piacán. Az Magyar Nemzeti Bank közlése szerint a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel bevezetése előtt minden pénzintézet véleményét meghallgatta, és figyelembe vett minden lehetőséget a lakáshitelek különböző típusainak a megreformálására. Ezzel az MNB szerint erősödött a piaci verseny, és az ügyfelek igényeihez legjobban igazodó hiteltermék jött létre. A hitelfelvétel egyszerűbbé vált, és a különböző konstrukciók között könnyebb eligazodni, és jóval könnyebb összehasonlítani is azokat.
Ha összehasonlítjuk a hagyományos lakáshitelekkel a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt, sok előnyt találhatunk. Az egyik legnagyobb, hogy az úgynevezett hagyományos konstrukcióknál a kamatok meghatározása a hitel igénylője számára sokszor követhetetlen, míg a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek átláthatóak. A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelnél meghatározták a maximális kamatfelárat, ezért összehasonlíthatóvá váltak az addig megkülönböztethetetlen díjak. A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelnél fontos lett az ügyfelek tájékoztatása, a bankok ezért nagyobb hangsúlyt fektetnek a felvilágosításra.
Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt csak az ingatlannal kapcsolatos céljainkhoz használhatjuk fel. A hitelcél mindig kötött, a lakáshitelt nem használhatjuk fel szabadon. Lakásvásárlás esetén csak az adott ingatlant vehetjük meg belőle, lakásbővítésnél pedig számlákkal kell igazolnunk, hogy mire költöttük el a felvett hitelt. A lakáscél az egyik leggyakoribb hitelcél a magyar családoknál. Ehhez a legjobb megoldás lehet a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel, ami a hosszú futamidejével és a magas hitelösszegével elérhetővé teszi számunkra a kiválasztott ingatlan megvásárlását.
A Jövedelemarányos Törlesztési Mutató határozza meg, hogy mekkora lehet a maximális törlesztő részletünk. A JTM százalékban határozza meg ennek a mértékét, ami függ az ingatlan elhelyezkedésétől, és attól, hogy mekkora településen kívánunk ingatlant vásárolni. Ezt pontosan tudnunk kell, hiszen ez határozza meg azt az összeget, amit igényelhetünk, és így tisztában leszünk azzal is, hogy mekkora önerőre lesz szükségünk az ingatlan megvásárlásához. Minél alacsonyabb százalékot enged a JTM, annál több önerőre lesz szükségünk.
A pénzintézetek mindig az ingatlan forgalmi értékével számolnak, nem pedig a vételárral. Ezek legtöbbször megegyeznek, de előfordulhat, hogy egy ingatlan túlárazása miatt kisebb kölcsönösszeget ajánl fel a bank annál, mint amit mi szeretnénk. Előfordul, hogy egy ingatlant alul vagy felüláraznak, ezért erre figyelnünk kell, mert ilyenkor változtatnunk kell a terveinken. Ha ugyanis mi már kiszámoltuk a hitel összegét, de azt nem kapjuk meg, mert a pénzintézet csak kevesebbet ajánl, akkor akár az egész adásvétel füstbe mehet.
Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt akár több 10 millió forintot is kérhetünk, előfordul, hogy a pénzintézetek 100 millió forintban határozzák meg az igénylehető hitelösszeg felső határát egy lakáshitelnél. Erre az emelkedő ingatlanárak mellett szükség is lehet, hiszen a lakásárak az elmúlt években meredeken nőttek, és semmi nem utal arra, hogy az a folyamat lassulna vagy megfordulna. Az, hogy akár százmillió forint is elérhető lehet egy lakáshitelnél, még nem jelenti azt, hogy jóváhagyják az igénylésünket. Rendszeres és igazolható havi jövedelem kell majd, és ha a megvásárolni kívánt ingatlan értéke nem elég magas, akkor pótingatlan bevonására is sor kerülhet ahhoz, hogy hozzájussunk az igényelt hitelösszeghez.
A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor mindig szükség lesz önerőre. Ennek a mértékét a pénzintézetek egyedileg határozzák meg. A sajáterő mértéke függ attól, hogy lakást vagy családi házat szeretnénk vásárolni, és függ az ingatlan elhelyezkedésétől is. A főváros egyes kerületei között is van eltérés, a nagyobb városokat szeretik a bankok, a hátrányos helyzetű kistelepüléseken pedig nehéz lesz hitelhez jutni. Általában 70-80 százalékát hitelezik meg a bankok az ingatlan forgalmi értékének, de ez egy hátrányos helyzetű kistelepülésen lemehet akár 50 százalékig is. A bankok számára fontos, hogy az ingatlan forgalomképes legyen, ezért még az is előfordulhat, hogy azért utasítják el a hitelkérelmünket, mert a bank eladhatatlannak tartja az általunk kiválasztott ingatlant. Az ingatlan mindig a hitel biztosítéka lesz, ezért egy piacképtelen ház megvásárlását túlzott kockázatúnak ítélhetik.
Egy Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel futamideje akár 30 év is lehet. Az igényléskor gyakran évtizedekre elkötelezzük magunkat. Az ideális futamidő kiválasztása nem lesz könnyű feladat. Tudnunk kell, hogy alacsonyabb törlesztő részletet szeretnénk, és ezt inkább hosszú ideig fizetjük, vagy az a fontosabb, hogy minél gyorsabban visszafizessük a felvett hitelt. Mindegyiknek vannak előnyei, mert ha gyorsabban fizetjük vissza a kölcsönt, akkor a havi törlesztő részletünk magasabb lesz, de a teljes visszafizetendő összeg alacsonyabb lesz, mint a hosszú futamidőnél. A teljes visszafizetendő összegből ki tudjuk számítani, hogy pontosan mennyivel fizetünk többet vissza annál, mint amennyi hitelt igényeltünk.
Amikor eldöntöttük, hogy mi lesz a lényeges a számunkra, akkor már csak ki kell választanunk a legjobb Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt. Ennek a leggyorsabb és legegyszerűbb módja, ha egy szakértő weboldal hitelkalkulátorába beírjuk az adatokat. A hitelkalkulátor megmutatja az igényelt összeg és a kiválasztott futamidő beírása után a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek adatait. Látni fogjuk a Teljes Hiteldíj Mutatót, a kamatot, és azt is, hogy mennyi lesz a teljes visszafizetendő összeg. Ez megkönnyíti a döntést, és nem kell a bankokat sem végigjárnunk. Az otthonunkból, gyorsan választhatunk, és megtalálhatjuk a számunkra legkedvezőbb Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt.
A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek mindig ingatlanfedezetes hitelek. A megvásárolni kívánt lakást a pénzintézet fedezetként vonja be a hitelügyletbe, és kötelezően elvárja a lakásbiztosítás megkötését. Ez nekünk is jó, hiszen ezzel biztosítjuk a lakásunkat, de az ezzel járó kiadással is számolnunk kell, hiszen a lakásbiztosítás díját is ki fizetnünk.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A fogalom egy olyan lakáshiteltípust takar, amelyet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozott meg bizonyos feltételek alapján. A minősítés célja – a bankok közötti piaci verseny erősítése mellett – az volt, hogy létrehozzon egy olyan lakáshitel kategóriát, amely átlátható, összehasonlítható. A minősített fogyasztóbarát lakáshitel minősítést csak azok a lakáshitelek kaphatják meg, amelyek megfelelnek az MNB által meghatározott feltételeknek.
Csak azok a lakáshitelek kerülhetnek bele a minősített fogyasztóbarát lakáshitel kategóriába, amelyeknél egyenlőek a havi törlesztőrészletek (annuitásos törlesztés). Ahol a kamatperiódus hossza öt, 10, 15 év, vagy a futamidő végéig tart a kamatrögzítés. Ahol a hitelbírálati határidő az értékbecslés rendelkezésre állásától számított legfeljebb 15 munkanap. Amelyeknél a folyósítási határidő a folyósítási feltételek teljesítésétől számított két munkanap. Ahol a hitelező által választott referenciaértékhez viszonyított kamatfelár nem haladhatja meg a 3,5 százalékpontot. Ezek mellett a pénzintézeteknek maximalizálniuk kell a folyósításig felmerülő és az előtörlesztéshez kapcsolódó díjakat. Részletezve: a folyósítási díj maximum a hitelösszeg 0,75 százaléka, de legfeljebb 150 ezer forint lehet. Az előtörlesztési díj nem haladhatja meg az előtörlesztett összeg egy százalékát, lakástakarék-pénztári betétből pedig a szerződés szerint elérhető megtakarítás, a hozzá kapcsolódó állami támogatás és az azokra jóváírt kamat mértékéig az előtörlesztés díjmentes.
Ennél a hiteltípusnál is olyan hitelbírálatot végeznek a bankok, mint az összes többi lakáshitelnél. Azaz az általános előírások mellett, a feltételek között az önerő és a jövedelmi helyzet a legfontosabb. A bankok az ingatlan becsült forgalmi értékének legfeljebb nyolcvan százalékát hitelezhetik meg, de a legtöbb pénzintézet ennél lejjebb húzza meg a határt, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a legtöbbször 30-50 százalékos önerővel kell számolnunk egy-egy konstrukcióban.
Ugyanúgy, mint a többi hiteltípus esetében, érdemes megnézni a szolgáltatás részleteit, ebben a THM értéke lehet segítségünkre. Nem biztos, hogy minden esetben a minősített fogyasztóbarát lakáshitel a legjobb választás, de a tapasztalatok szerint általában ezek a kölcsöntípusok rendelkeznek a legjobb feltételekkel.
Jól összehasonlíthatóak a termékek, valamivel gyorsabb lehet az ügyintézés, kiszámíthatóbb a hitel, ugyanakkor ennél a típusnál is ugyanúgy kell ismernie saját igényeit, lehetőségeit a hiteligénylőnek, ahogyan a több típusnál, és a kockázatokat is mérlegelni kell.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az internetes banki szolgáltatások gyors fejlődésével egyre több pénzügyi műveletet végezhetünk otthonunk kényelméből. Az online bankolás kényelme azonban a biztonsági kockázatok növekedésével is együtt jár. A bűnözők folyamatosan új módszereket fejlesztenek ki, hogy hozzáférjenek az emberek személyes és pénzügyi adataihoz. Mi most megmutatjuk, hogyan működnek ezek a csalási technikák, és hogyan védekezhetünk ellenük hatékonyan.
Tovább olvasomA személyi kölcsönök manapság egyre népszerűbbek, hiszen gyors és kényelmes megoldást kínálnak váratlan kiadások finanszírozására. Azonban ahhoz, hogy a legjobb ajánlatot válasszuk, alapos kutatás és tájékozódás szükséges. Nem mindegy, hogy milyen kölcsönfeltételekkel vágunk bele, hiszen egy rossz döntés hosszú távon pénzügyi nehézségekhez vezethet. Következő írásunkban néhány szakértői tippet és útmutatást adunk ahhoz, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb személyi kölcsönt.
Tovább olvasom2025. január 1-jétől újraindul az Otthonfelújítási támogatás, amely a tervek szerint kizárólag az 5000 lakos alatti településeken élő gyermekes családok számára lesz elérhető. A támogatás maximális összege 3 millió forint, amely munkadíjra és anyagköltségre fele-fele arányban fordítható. Emellett legfeljebb 6 millió forintos, kedvezményes kamatozású hitel is igényelhető. A támogatás széles körű felújítási munkákhoz felhasználható, például víz- és fűtésrendszerek korszerűsítésére, szigetelésre, tetőcserére, napkollektorok telepítésére, belső burkolatok cseréjére, kerítés vagy garázs építésére, akadálymentesítésre, illetve konyhai gépek beépítésére. A kérelmeket a Magyar Államkincstárnál lehet benyújtani 2025. január 1. és 2026. június 30. között. A támogatás utólagos finanszírozású, ezért azt az igénylőknek kell megelőlegezniük. Mutatjuk a részleteket.
Tovább olvasomA Magyar Nemzeti Bank (MNB) a fenntartható pénzügyi fejlődés támogatására és a klímavédelmi célok előmozdítására olyan intézkedéseket vezetett be, amelyek a zöld hitelezést, vagyis a környezetbarát projektek finanszírozását helyezik előtérbe. Az új szabályozási keret célja, hogy ösztönözze a lakossági és vállalati szektor szereplőit a zöld beruházások és energiatakarékos lakásvásárlások előmozdítására, miközben kockázatmentesebb és minőségi hitelpiaci környezetet teremt.
Tovább olvasom