Hitelkiváltásnál mire kell figyelnem?
Túl soknak érzed a havi kiadásaidat, és szeretnél változtatni? A hiteledet például kiválthatod, ami csökkentheti a terheidet, és ezt akkor is érdemes megtenned, ha amúgy tudnád fizetni a magasabb törlesztőrészleteket, hiszen a korszerű hitelek kamatai lényegesen alacsonyabbak, mint a korábbi években folyósított kölcsönöké.
Az alábbi cikkben arról olvashatsz, hogy hitelkiváltásnál mire kell figyelned.
Többféle, hitelkiváltásra használható hitelkonstrukció létezik, és mindegyiknek más előnye, illetve hátránya van a többivel szemben, ezért alaposan fontold meg, hogy melyiket választod! Az első dolog, ami eldöntésre vár, hogy személyi kölcsön, vagy jelzálog alapú hitelt veszel-e fel. A döntés annak is függvénye, hogy mit szeretnél kiváltani vele, emellett pedig természetesen a lehetőségeidtől is függ. Ingatlanfedezet nélkül például biztosan nem jutsz jelzáloghitelhez, ingatlanhitelt pedig nem érdemes személyi kölcsönnel kiváltani A hitelkiváltásnál arra is kell figyelned, hogy a JTM szabályozás szerint nem kaphatsz nagy összegű hitelt, ha alacsony a jövedelmed, még akkor sem, ha a régi hiteledet akkor vetted fel, amikor ez a szabály még nem volt érvényben.
Ha megvan a hiteltípus, akkor ideje megvizsgálni azokat a lehetőségeket, amelyek megfelelnek az elképzeléseidnek. Alapvetően a THM az elsődleges kiindulási pont, vagyis a legtöbben eszerint döntenek mind hitelkiváltásnál, mind új hitel felvételekor. Értelemszerűen minél alacsonyabb, annál jobb, de a hitel többi tulajdonsága árnyalhatja ezt a képet, hiszen hiába alacsony a THM, ha a maximális futamidő rövid, vagy nem elegendő a felvehető hitelösszeg. A szakértők a minél hosszabb kamatperiódusú, vagy a futamidő teljes idejére fixált kamatozású hiteleket tartják biztonságosnak; a három évnél rövidebb kamatperiódus választása – bár a THM alapján olcsónak tűnik – kifejezetten kockázatos lehet. Alaposan mérd fel a piacot, hiszen a bankok versengenek az ügyfelekért, így érted is!
Tekintsd meg oldalunkon a bankok legjobb hitelkiváltó ajánlatait, és ha kérdésed van, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.