Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mekkora kölcsönt kaphat a cégem?

2020.07.17.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 10:13

Rengeteg kérdés érkezett hozzánk az utóbbi időben, ami arra vonatkozott, hogy mekkora kölcsönt kaphat egy cég a jelenlegi helyzetben, ám ez egy olyan problémakör, amire egyszerűen lehetetlen egy rövid mondattal válaszolni. Minden cég más és más, ahogy a pénzintézetek sem egyformák, így a hitel mértékének kérdése is számtalan tényezőtől függ.

Mekkora kölcsönt kaphat a cégem?

Azt, hogy mekkora kölcsönt kaphat a céged, rengeteg dolog befolyásolja. Ha céges kölcsönt akarsz felvenni, meg kell adnod rengeteg adatot, ami a vállalkozásodra vonatkozik, amelyek alapján az adott pénzintézet, illetve szervezet eldönti, hogy megfelelsz-e a kívánalmaiknak. A társasági forma az első, illetve az alapítás éve is számít, hiszen ez határozza meg a lezárt üzleti évek számát – és ha már lezárt üzleti év, a legutolsó eredményét is meg kell adnod. A pénzügyi helyzetre vonatkozó kérdéseket is meg kell válaszolnod, azaz például, hogy a céged tőkéje pozitív-e, és ha igen, mennyi is az, a tartozásokról is számot kell adnod, emellett pedig azt is be kell mutatnod, hogy az utolsó, illetve az utolsó előtti lezárt év bevétele mennyi is volt, és persze az üzleti eredmény és az értékcsökkenés sem maradhat ki a sorból.

Itt azonban nem áll meg az anyagiak taglalása, mert nem csak a cég helyzetét, illetve esetleges múltbeli tartozásait és inkasszóit kell részletezned, de a tulajdonosok anyagi helyzetéről is be kell számolnod. A KHR lista például vállalkozói hitelek esetében is kizáró ok, még akkor is, ha az adott cégvezető magánszemélyként, egy fogyasztási-, vagy ingatlanhitel kapcsán került is fel rá. A tulajdonosváltások szintén a feltételek kérdései közé tartoznak.

Ha ezeket a kérdéseket sikeresen megválaszoltad, akkor már csak néhány dolog van hátra: meg kell adnod a hitelcélt, illetve azt, hogy mekkora céges kölcsönre is van szükséged. A buktatók csak ez után következnek: ha nem jó pénzintézetet választottál, el fognak utasítani. Éppen ezért alaposan nézz utána annak, hogy hol és milyen típusú céges kölcsönt vennél fel, és csak akkor vágj bele, ha mindenben biztos vagy!

Ha kérdésed lenne a céges kölcsönökkel kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - AKTÍV250

THM

15,61%*

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Új Széchenyi hitelekről részletesen

Új Széchenyi hitelekről részletesen

2020.07.10.

Vállalkozással keresed a kenyeredet, és szükséged lenne valamilyen fejlesztéshez egy nagyobb pénzösszegre? Esetleg egy kisebb likviditási gondot szeretnél megoldani, vagy szeretnéd biztonságban tudni magad egy bármikor hozzáférhető összeg által? Akkor az új Széchenyi hiteleket neked találták ki!

Tovább olvasom
Hitel kezdő vállalkozások részére – oldalunkon igényelheted!

Hitel kezdő vállalkozások részére – oldalunkon igényelheted!

2020.07.28.

Hitel kezdő vállalkozás számára? Nem lehetetlen, sőt, oldalunkon egyszerűen igényelheted is!

Tovább olvasom
Széchenyi Hitel 2022: mire lehet kölcsönt kapni?

Széchenyi Hitel 2022: mire lehet kölcsönt kapni?

2022.11.15.

Mire lehet kölcsönt kapni az új Széchenyi Kártya Programban? A kínálat széles, az érdeklődő vállalkozások minden bizonnyal megtalálják számításaikat hitelcéljaikra a különböző konstrukciók között. Ha jogosultak vagyunk az adott hitelre, akkor érdemes minél előbb elindítani az igénylést!

Tovább olvasom
Széchenyi Kártya Program 2022: fix, legfeljebb 3,5 százalékos kamatozású hitelek

Széchenyi Kártya Program 2022: fix, legfeljebb 3,5 százalékos kamatozású hitelek

2022.06.27.

A magyar kormány úgy döntött, hogy folytatja a Széchenyi Kártya Programot, amely a kis-, és középvállalkozások (kkv) hitelpiaci helyzetét igyekszik segíteni. Erre a jelenlegi gazdasági helyzetben ismét nagy szükség van, a program korábban szép eredményeket ért el.

Tovább olvasom