Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

MFB Krízis Hitel

2020.10.21.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 18. 11:07

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által létrehozott krízis hitelprogram célja a vállalkozások versenyképességének, fejlődésének és beruházásainak segítése, a gazdasági visszaesés ellensúlyozása abban az időszakban, amelyet a covid-19 koronavírus-járvány határoz meg. Az MFB Krízis Hitel igyekszik kiszélesíteni a támogatandó cégek körét.

MFB Krízis Hitel

Pénzügyi közvetítőkön keresztül

Az MFB Krízis Hitel azok számára is segítséget jelenthet, akik a kereskedelmi hitelintézeteknél nem jártak szerencsével. Vagy azért, mert túl alacsony hitelösszegben gondolkodtak, vagy azért, mert a banknak túl magas kockázatot jelentettek. A Magyar Fejlesztési Bank egy úgynevezett refinanszírozási kölcsönt nyújt azoknak a pénzügyi vállalkozásoknak, amelyek szeretnének részt venni a programban. A hitel felvételében gondolkodó cégek pedig ezektől a vállalkozásoktól igényelhetnek kölcsönt.

Akár 150 millió forintot is lehet igényelni

A program a mikro-, kis-, és középvállalkozások versenyképességét hivatott segíteni. Ezen cégek az MFB Krízis Hitel felhasználásával a rosszabb gazdasági helyzetben is biztosíthatják fejlődésüket és továbbra is gondolkodhatnak beruházásokban. Ami a hitel részleteit illeti, az ügyfélkamat kedvező, 2,5 százalékos. A vállalkozások minimum 1 millió, maximum 150 millió forintot igényelhetnek a konstrukció keretein belül. Ebben a konstrukcióban beruházási hitel, forgóeszközhitel (amellyel működés-finanszírozás lehetséges), valamint beruházási kölcsönt kiváltó hitel kapott helyet.

Konstrukciótól függ a futamidő

A beruházási hitelnél minimum 10 százalék a saját erő, amelyre a forgóeszköz-, valamint beruházási hitelt kiváltó hitelnél nincs szükség. A beruházási hitelnél, valamint a beruházási kölcsönt kiváltó hitelnél minimum egy év, legfeljebb 10 év a futamidő. A forgóeszközhitel esetében a maximum van meghatározva, legfeljebb három év lehet a futamidő hossza. Az államilag támogatott kamat fix 2,5 százalék évente, az állami kezesség díja pedig 0,1 százalék/év.

Jövő nyárig lehet szerződést kötni

MFB Krízis Hitel keretében 2021. június 30-ig lehet szerződést kötni, a pénzügyi partnerek pedig jövő év április 30-ig adhatnak be kérelmet refinanszírozásra. Azon pénzügyi vállalkozások listája, amelyek részt vesznek a programban, megtalálható a Magyar Fejlesztési Bank honlapján. A hitelfelvétel után érdeklődő cégeknek ezen vállalkozásoknál kell érdeklődniük a részletekkel kapcsolatban. A CITY-FAKTOR Pénzügyi Szolgáltató Zrt. ajánlatait honlapunkon is megtalálják.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi történik válás esetén a közös hitellel?

Mi történik válás esetén a közös hitellel?

2020.11.29.

A válás egy olyan téma, ami sajnos megkerülhetetlen, hiszen hazánkban a házasságok 40%-a nem tart holtomiglan-holtodiglan. Ennek az érzelmi traumán túl komoly anyagi vonzata is van, ráadásul rengeteg ügyintézéssel is jár. Az alábbiakból kiderül, mire kell számítani egy közös hitelnél válás esetén.

Tovább olvasom
Ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes?

Ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes?

2020.11.03.

A fenti kérdés, vagyis hogy ingatlant vásárolni, vagy bérelni érdemes, egy komoly dilemma elé állított bennünket, hiszen azonnal azt válaszoltuk rá, hogy „vásárolni”, ám szinte azonnal jött is a kiegészítése, miszerint „ha megteheted”, majd kicsit később követte az „és ha olyanok a lehetőségek”. Épp ezért úgy döntöttünk, hogy alapos átgondolás után kifejtjük a véleményünk minden apró részletét.

Tovább olvasom
Szigorodott a hitelbírálat – mire figyeljünk hiteligényléskor?

Szigorodott a hitelbírálat – mire figyeljünk hiteligényléskor?

2020.09.08.

Szigorodott a hitelbírálat a koronavírus-járványnak „köszönhetően”, hiszen a veszélyhelyzet miatt leblokkolt a gazdaság, sokan veszítették el a munkahelyüket, és a kormány által megszabott alacsony kamat, illetve THM is rányomta a bélyegét a hitelezésre. Nem kell azonban nagyon súlyos nehezítésre gondolni, bár még így is lesznek olyanok, akik számára sokkal nehezebb, sőt, akár lehetetlen is lesz hitelhez jutni.

Tovább olvasom
Személyi kölcsön kalkulátor használata

Személyi kölcsön kalkulátor használata

2020.06.14.

A személyi kölcsön kalkulátor egy olyan program, amelynek segítségével részletes információkat kérhetünk a bankok hitelajánlatairól.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával