Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Milyen támogatást kapnak a vállalkozások jelenleg?

2020.07.13.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2020. július 13. 14:49

Ha vállalkozó vagy, akkor van rá némi esély, hogy egy igencsak nehéz időszakon vagy most túl, sőt, akár az is lehet, hogy még nem is sikerült teljesen leküzdened a problémákat, amelyeket a világjárvány, illetve a veszélyhelyzet kihirdetése okozott neked az utóbbi néhány hónapban. Éppen ezért jó, ha tudod, hogy milyen támogatást kapnak a vállalkozások jelenleg, hiszen, ha olyat találsz köztük, ami illik a helyzetedre, akkor viszonylag egyszerűen oldhatod meg a problémáidat.

Milyen támogatást kapnak a vállalkozások jelenleg?

A „milyen támogatást kapnak a vállalkozások” kérdésre a leginkább kézenfekvő válasz a Széchenyi Hitelprogram, amely eddig is számos, kifejezetten a vállalkozások életét megkönnyítő hitelkonstrukcióval várta a cégeket és az egyéni vállalkozásokat, ám a veszélyhelyzet gazdasági hatásait csökkentendő a kormány új javaslatokat tett, melyek elfogadásra is kerültek, így már számodra is elérhetőek. Mind más és más tulajdonságokkal rendelkezik, ám ez főként a felvehető hitelösszegben érhető tetten, de apróbb eltérések így is akadnak köztük – az egyetlen dolog, ami ténylegesen mindegyik esetében fellelhető, az állami támogatás, ami a kamatokra vonatkozik, és a kamat mértékéhez képest rendkívül magas.

A Széchenyi Hitelprogram keretén belül bevezetett, akár támogatásnak is minősíthető konstrukciók a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz, a  Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel,  Széchenyi Likviditási Hitel és a Széchenyi Beruházási Hitel Plusz, melyekkel egy másik cikkünkben részletesen is foglalkozunk.

A vállalkozások támogatását azonban nem csak hazánk, hanem az Európai bizottság is a zászlajára tűzte, és egy már jóváhagyott, új támogatási programot indít, amit Te is igénybe vehetsz, ha megfelelsz a feltételeknek. A program célja a közép- és nagyvállalatok versenyképességének, likviditási helyzetének javítása, illetve a koronavírus járvány miatti veszteségek csökkentése, emellett pedig elősegíti a további beruházások megvalósítását és az elmúlt években létrehozott új munkahelyek fenntartását. E támogatás akár 800.000 euró összegű, vissza nem térítendő támogatást is jelenthet!

Többféle támogatás is igényelhető tehát, és persze egyéb lehetőségeid is vannak, ha szeretnéd fenntartani a vállalkozásod. Kérdésed lenne, akkor először nézd meg, hogy milyen támogatást kapnak jelenleg a vállalkozások. 

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

2020.07.15.

A KAVOSZ Zrt. viszonylag régóta létezik: 2002-ben indult a története, és a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások egyszerűsített módon történő, kedvezményes kamatozású hitelhez jutásában játszik szerepet. A KAVOSZ a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közös projektje, és a nevét is e két szervezetről kapta.

Tovább olvasom
Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

2024.01.05.

Mi az a Széchenyi hitel? Mire jó? Miért érdemes felvenni? Ki jogosult rá? Mi az igénylés menete? Hogy változnak a feltételek 2024-ben? Szakértőink minden felmerülő kérdésre választ adnak, és mutatjuk a változásokat is.

Tovább olvasom
Vállalati hitelek mikro-vállalkozások számára

Vállalati hitelek mikro-vállalkozások számára

2021.12.08.

Az igazán kis vállalkozások nincsenek könnyű helyzetben. Egy egyéni vállalkozó, aki egyedül dolgozik a saját vállalkozásában, esetleg még az árbevétele is alacsony, nem rendelkezik túl nagy mozgástérrel. De mit tehet egy mikro-vállalkozás, ha van egy jó ötlete, de nincs tőkéje a megvalósításához? Megnéztük, milyen vállalati hitelek érhetőek el mikro-vállalkozásoknak.

Tovább olvasom
Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

2020.08.17.

Az új Széchenyi hiteleket kizárólag vállalkozók, illetve vállalkozások igényelhetik, méghozzá az ide vonatkozó dokumentumok benyújtásával. Hogy milyen dokumentumokról is van szó, az alábbiakból kiderül!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával