Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Minden, amit a részvényekről érdemes tudni!

2021.06.24.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 14:20

Mindig is érdekelt a tőzsde világa, de igazából az sem tudod, mi fán terem a részvény? Mire jó, mit nyerhetsz vele, ha veszel egy cég papírjaiból, vagy ha már rendelkezel vele, akkor eladsz belőle? Szögezzük le: ha ezt végigolvasod, az alapokat megtudhatod a részvényekről, de azért nem ettől leszel „tőzsdecápa”, ahhoz évekig kell tanulni, a tőzsdén való kereskedés egy önálló szakma.

Minden, amit a részvényekről érdemes tudni!

A részvényekről általában

A részvény leegyszerűsítve tulajdonképpen egy nyilvánosan működő részvénytársaság tulajdonjoga. Attól függően, hogy mennyi van belőle, pontosan annyi tulajdonosa lehet egy vállalatnak, akik profitálhatnak is az osztalékokon és a részvényárfolyam növekedésen keresztül. Természetesen egy személy tulajdonában egy cég több részvénypapírja is lehet, ami sikeres vállalkozás esetén nagyobb haszonnal is jár. A részvénytársaságnak ez azért jó, mert a részvények eladásával extra bevételhez jut, amit jól megforgatva tovább tudja növelni a bevételeit, ezáltal magasabb értékre emelkedik a részvények eladási ára, ami extra bevételt jelent. És így tovább, és így tovább. Ezekben az esetekben mindenki jól jár. A gond ott kezdődik, ha a cég bajba kerül, nem működik nyereségesen, ami az értékpapírjaik értékének csökkenésével jár. Ha ez hosszú távon fennáll, akkor könnyen csődközeli állapotba kerülhet. Ekkor viszont senki nem jár jól, a céggel együtt a részvényes is elveszítheti a pénzét. Mielőtt tehát beleugrunk a tőzsde világába, ezt nem árt tudnunk a részvényekről. Van megoldás: érdemes több cég részvényeit megvásárolnunk, így védve a befektetéseinket.

Mit kell még tudnunk a részvényekről?

Amit nem árt tudni, hogy a tőzsdén való vásárláshoz brókerek segítségét tudjuk kérni, akik természetesen nem dolgoznak nekünk ingyen. Nekik az a céljuk, hogy minél többször megforgassuk a pénzünket, erre ugyanis jutalékot kapnak. Egy jó bróker azonban belátja, hogy ha úgy lát el tanácsokkal minket, hogy az nekünk is nyereséges legyen, akkor mi is szívesebben forgatjuk a pénzünket. Ez is egy hasonló spirált alkot, mint a részvénytársaság és a részvényesek kapcsolata. Ha saját részvényekről álmodunk, és arra adjuk a fejünket, hogy kipróbáljuk a tőzsde világát, akkor véssünk eszünkbe néhány szabályt, hogy legyen esélyünk keresni az ügyleteken, ne csak a szerencsében bízzunk. Olvassunk utána a cégnek, amelynek a részvényeit meg akarjuk vásárolni. Ássuk bele magunkat a részvénypiac rejtelmeibe. Érdemes akár 10-20 vállalat papírjait tartanunk, hogy védjük a befektetéseinket, ehhez viszont komolyabb tőke kell. Néhány ezer forintból nagyon nehéz milliókat csinálni, apró lépésenként haladjunk, vegyük figyelembe, hogy elsősorban hosszútávon profitálhatunk belőle.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Diverzifikáció: így csökkentheted a befektetések kockázatát!

Diverzifikáció: így csökkentheted a befektetések kockázatát!

2024.01.09.

A diverzifikáció segíthet csökkenteni a befektetés kockázatát. De mi az a diverzifikáció? Hogyan működik? És miért fontos? És persze hogyan segíthet csökkenteni egy befektetés kockázatát? Szakértőink minden kérdésre választ adnak.

Tovább olvasom
Mit jelent az EBKM?

Mit jelent az EBKM?

2020.11.10.

Az EBKM egy rövidítés, avagy betűszó, a jelentése pedig egységesített betéti kamatláb-mutató, ezzel azonban még nem magyaráztuk meg, mire is szolgál. Ha érdekelnek a befektetések, vagy a birtokodban van egy kisebb-nagyobb összeg, amit fialtatni szeretnél, akkor érdemes elolvasnod alábbi cikkünket, mert számos információval gazdagodhatsz.

Tovább olvasom
Hogyan kezdjünk neki a megtakarításnak?

Hogyan kezdjünk neki a megtakarításnak?

2021.10.12.

A spórolás, az, amikor kevesebbet költünk, nem egyenlő a megtakarítással. A kisebb költés akkor válik megtakarítássá, amikor félretesszük azt. Nem elég sok ezer forinttal olcsóbban megvenni az akciós tévét, ha az így nyert összeget aztán elköltjük másra. Abból nem lesz megtakarítás, csak hatékonyabban használtuk fel a pénzünket. Ami persze jó, de ha pénzügyi megtakarítás a célunk, akkor a pénz nem költhetjük el. Hogy kezdjünk neki a megtakarításnak? Hogy lesz egyre több és több pénz a számláinkon?

Tovább olvasom
Mostantól még egyszerűbb online értékpapírszámlát nyitni

Mostantól még egyszerűbb online értékpapírszámlát nyitni

2023.12.15.

2023. december 11-től pár kattintással bárki megnyithatja ügyfélkapus regisztrációval az ingyenes értékpapírszámláját a Magyar Államkincstárnál. De mi az az értékpapírszámla? Érdemes megnyitni? És miért fontos, hogy ingyenes? A Banknavigátor pénzügyi szakértői minden kérdésre választ adnak.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával