Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Az 5 leggyakoribb befektetői hiba

2021.01.20.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 13. 21:57

A befektetői hibák elkövetése komoly anyagi következményekkel járhat, ezért – ha szeretnéd befektetni a pénzedet – érdemes elkerülnöd az alábbi lista összes elemét!

Az 5 leggyakoribb befektetői hiba

Annak érdekében, hogy a befektetett pénzed ne csak, hogy kamatozzon, de igen jó hozamot legyen képes produkálni, megfontoltnak, alaposnak és tájékozottnak kell lenned, valamint természetesen el kell kerülnöd a legáltalánosabb befektetői hibákat. Persze így sem garantált a gyors meggazdagodás, de legalább a biztonság megmarad.

1. Rögtönözve döntesz

A döntéseidnek a logikán és a tényeken kell alapulniuk, és sem az optimizmus, sem a pesszimizmus nem játszhat szerepet a befektetéseid során. Fontos, hogy jól időzíts, és merj kockáztatni is, ám nem szabad felesleges kockázatot vállalnod, a szakértői tanácsokat pedig érdemes megfogadnod. Ha sikeresen adsz el, illetve vásárolsz értékpapírokat, a siker megrészegíthet, és könnyedén vesztes terepre lavírozhatsz, ahol egyik pillanatra követsz majd el súlyos befektetői hibákat, ráadásul vannak olyan befektetések is, amelyek csak hosszabb távon igazán jövedelmezőek, úgy viszont sokkal magasabb hozamot garantálnak, mint a rövid távúak. 

2. Nincs terved

Készíts előzetes tervet, mielőtt belevágnál a pénzed befektetésébe, enélkül ugyanis esetlegesen fogsz vásárolni, vagy épp eladni. A befektetési tervedben fel kell tüntetned a rövid és a hosszú távú céljaidat, illetve a befektetési taktikádat is. Érdemes skálázható formában, azaz százalékok meghatározásával felosztanod a befektetni kívánt pénzeidet, mert így tudsz alkalmazkodni a változásokhoz.

3. Mindenedet befekteted

A gyors meggazdagodás csak nagyon keveseknek sikerül, befektetésekkel pedig még senkinek sem jött össze a „kevésből nagyon sokat” bravúr. Ne tedd fel az összes pénzed, mert könnyen két szék között találhatod magad, inkább gondolj a holnapra is, és alakíts ki egy kiegyenlített portfóliót, vagy válassz a különféle a különféle alapok és csomagok közül.

4. Másokhoz méred magad

Tapasztalat nélkül nem fogsz olyan hozamot elérni, mint azok, akik évek, sőt, évtizedek óta foglalkoznak befektetésekkel. Ha hozzájuk méred magad, csalódni fogsz, ezért inkább határozz meg saját célokat, de ne feledd azt sem, hogy tanulni viszont érdemes tőlük!

5. Nincs likviditási rész a portfóliódban

Ha nincs félretett pénzed a váratlan kiadásokra, az az egyik legnagyobb befektetői hiba, és a befektetéseid felbontásához, hozamvesztéshez, majd a befektethető pénzed összegének csökkenéséhez vezet. Ez persze nem azt jelenti, hogy a párnahuzatban kell tartanod a pénzed egy részét, csupán azt, hogy olyan befektetést is vegyél fel a portfóliódba, ami könnyen és kis veszteséggel felbontható.

Hasonlítsd össze oldalunk segítségével a pénzintézetek legjobb ajánlatait, és válaszd a céljaidnak leginkább megfelelőt!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Milyen típusai vannak az állampapíroknak?

Milyen típusai vannak az állampapíroknak?

2022.03.14.

„Az állampapír biztos befektetés” – mondják sokan, ám ez csak abban az esetben igaz, ha tisztában vagy a típusaival, és választani is jól tudsz közülük!

Tovább olvasom
Érdemes-e jelenleg kivárni a befektetéssel?

Érdemes-e jelenleg kivárni a befektetéssel?

2022.10.07.

Kivárni a befektetéssel nem mindig jó stratégia – erről tudhatsz meg mindent alábbi cikkünkből.

Tovább olvasom
Mit kell tudni a reálkamatról?

Mit kell tudni a reálkamatról?

2022.06.14.

A reálkamat egy újabb misztikus kifejezés, amiről ideje lerántani a leplet – az alábbi cikkben meg is tesszük!

Tovább olvasom
Mit jelent az EBKM?

Mit jelent az EBKM?

2020.11.10.

Az EBKM egy rövidítés, avagy betűszó, a jelentése pedig egységesített betéti kamatláb-mutató, ezzel azonban még nem magyaráztuk meg, mire is szolgál. Ha érdekelnek a befektetések, vagy a birtokodban van egy kisebb-nagyobb összeg, amit fialtatni szeretnél, akkor érdemes elolvasnod alábbi cikkünket, mert számos információval gazdagodhatsz.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával