Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mit tegyünk, ha felmondták a kötelező biztosításunkat?

2020.10.16.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 18:26

A kötelező biztosítás díját – nem éves díjfizetés esetén pedig az első részletet – a szerződéskötéstől számított 60 napon belül be kell fizetni. Ha ez nem történik meg, a biztosító automatikusan felmondja a kötelező biztosítás szerződését.

Mit tegyünk, ha felmondták a kötelező biztosításunkat?

A kötelező biztosítás felmondásának következményei

Nemfizetés esetén felmondják a kötelező biztosítást, aminek igen súlyos következményei lehetnek. Egyrészt, ha a gépjármű kárt okoz, a biztosító nem téríti azt meg, az ellenértékét pedig az üzembentartónak kell kifizetnie. Másrészt aki érvényes kötelező biztosítás nélküli gépjárművet vezet, szabálysértést követ el, és az erre  vonatkozó bírságot köteles kifizetni. A helyszíni bírság összege 5.000 és 50.000 forint között mozog, ha viszont szabálysértési eljárás indul, akár 300.000 forint is lehet a bírság. Ha ez nem lenne elég, a rendőrség a gépjárművet akár ki is vonhatja a forgalomból addig, amíg az új kötelező biztosítás szerződését alá nem írtuk. Éppen ezért nem érdemes megvárni a szankciókat, hanem rendesen, a megszabott időben be kell fizetni a díjakat.

Hogy történik a kötelező biztosítás újrakötése?

A felmondott kötelező biztosítás és az új, érvényes biztosítás megkötése közötti időszakra úgynevezett fedezetlenségi díjat kell fizetni. Ez az összeg minimum 510 forint, de akár napi 1.140 forint is lehet. A fedezetlenségi díjat minden esetben ki kell fizetni az új biztosítás megkötéséig. Az új kötelező biztosítást kizárólag annál a biztosítótársaságnál lehet megkötni, ahol a régi megszűnt. 

Az új kötelező megkötésénél fizetendő költségek

Ilyenkor komoly összegeket kell kiadnia annak, akinek felmondták a szerződését, és új kötelező biztosítást szeretne kötni. A teljes fedezetlenségi díjat, a 60 napos türelmi időszakra számított díjat, az újrakötött kötelező biztosítás díját a teljes biztosítási évre, és a baleseti adót mindkét kötelezőre egy összegben kell letenni az asztalra, ellenkező esetben ugyanis a kötelező biztosítás nem lesz megköthető.

Mi történik a bonus-malus kategóriával?

Ha díjnemfizetés mondják fel a kötelező biztosítást, a bonus-malus másik gépjárműre nem vihető át, újrakötésnél viszont a besorolás megmarad.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mire nem terjed ki a társasház-biztosítás?

Mire nem terjed ki a társasház-biztosítás?

2022.12.06.

A társasház-biztosítás számos káreseménynél nyújt segítséget, ám nem mindig; érdemes ismerni a részleteket a kellemetlen esetek elkerülése érdekében.

Tovább olvasom
Mit érdemes tudni a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosításról?

Mit érdemes tudni a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosításról?

2021.01.26.

A Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás egy újdonság, amivel érdemes megismerkedned; az alábbiakból mindent megtudhatsz róla!

Tovább olvasom
Célszerű minél hamarabb biztosítást kötni a nyaralókra

Célszerű minél hamarabb biztosítást kötni a nyaralókra

2021.11.05.

A biztosítóknak 15 nap áll a rendelkezésükre, hogy megkössék az általunk kért nyaralóbiztosítást. A biztosító kockázatviselésének kezdetéig tehát két hét is eltelhet. Mivel közeleg a tél, a nyaralónkba is egyre ritkábban megyünk. A lakatlan ingatlanoknak pedig nagy ellensége a hideg, téli időjárás. Utánajártunk, hogy miért célszerű minél hamarabb biztosítást kötni a nyaralókra.

Tovább olvasom
Milyen életbiztosítást érdemes kötni?

Milyen életbiztosítást érdemes kötni?

2020.10.28.

Mivel nem csak egyféle életbiztosítás létezik, és mindegyik más és más tulajdonságokkal rendelkezik, érdemes alaposan megfontolni, hogy milyen életbiztosítást kötünk meg. A választást elsősorban az igényeinknek kell meghatároznia, ám érdemes mindenek előtt megismerkedni az életbiztosítások két fő típusával.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával