Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Új Széchenyi hitelekről részletesen

2020.07.10.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 18. 10:36

Vállalkozással keresed a kenyeredet, és szükséged lenne valamilyen fejlesztéshez egy nagyobb pénzösszegre? Esetleg egy kisebb likviditási gondot szeretnél megoldani, vagy szeretnéd biztonságban tudni magad egy bármikor hozzáférhető összeg által? Akkor az új Széchenyi hiteleket neked találták ki!

Új Széchenyi hitelekről részletesen

A veszélyhelyzet számos vállalkozás életében jelentett törést, sokan gyakorlatilag teljesen le is álltak, ami nem is csoda, ismerve a körülményeket. A gazdasági hatások mérséklésének érdekében a kormány 2020. május 15-től az új Széchenyi hitelek keretén belül a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz, a  Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel,  Széchenyi Likviditási Hitel és a Széchenyi Beruházási Hitel Plusz programokat indította el. Az alábbiakban ezeket ismertetjük.

Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz a vállalkozások átmeneti likviditási problémáinak áthidalására szolgáló szabad felhasználású folyószámlahitel, ami a napi működéssel kapcsolatos összes kiadás finanszírozására felhasználható, és a visszatöltés után újra igénybe vehető. A hitelkeret összege 1 és 100 millió forint közötti összeg lehet, futamideje 2 év, de évenkénti felülvizsgálattal, a kamat pedig fix, évi 2,5% .

Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel a munkahelyek megtartását segítő forgóeszközhitel, ami a vállalkozás számára likviditási forrást biztosít a foglalkoztatottak létszámának megtartása érdekében a munkabérek, illetve az egyéb kifizetések megelőlegezésére. A hitel összege 1-750 millió forint lehet, futamideje 2 év, a kamat pedig szintén fix, évi 2,5% .

Széchenyi Likviditási Hitel egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, számla nélküli finanszírozással. Igénybe vehető a vállalkozás működéséhez kapcsolódó kiadások fedezésére, illetve egyéb szolgáltatások finanszírozására, méghozzá korlátozás nélkül, de fordítható egy már fennálló forgóeszközhitel kiváltására is. A hitel összege 1-250 millió forint, de a megállapított igényelt hitelösszeg nem haladhatja meg a vállalkozás 2019. évi bérköltségének kétszeresét, vagy a 2019. évi teljes árbevételének 25%-aát, illetve ezek közül a magasabb összeget. A hitel futamideje 3 év lehet, a kamat pedig szintén fix, évi 2,5% .

Széchenyi Beruházási Hitel Plusz felhasználható beruházási hitelcélok, illetve hozzá kapcsolódó forgóeszköz-beszerzés, valamint hitelkiváltás finanszírozására. A hitel összege 1-1.000 millió, vagyis egymilliárd forint lehet, a megállapított igényelt hitelösszeg pedig szintén nem haladhatja meg a

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Jó hír a vállalkozásoknak: jövőre is folytatódik a Széchenyi Kártya Program!

Jó hír a vállalkozásoknak: jövőre is folytatódik a Széchenyi Kártya Program!

2023.11.15.

2024-ben sem hagyja magára a kormány a vállalkozásokat. Az idei feltételekkel folytatódik a Széchenyi Kártya Program, ami kamattámogatott hitelekkel segíti a cégeket. Utánajártunk, hogy milyen Széchenyi hitelek vannak és lesznek, és annak is, hogy miért jobbak a piaci vállalkozói hiteleknél. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom
KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

2020.07.15.

A KAVOSZ Zrt. viszonylag régóta létezik: 2002-ben indult a története, és a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások egyszerűsített módon történő, kedvezményes kamatozású hitelhez jutásában játszik szerepet. A KAVOSZ a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közös projektje, és a nevét is e két szervezetről kapta.

Tovább olvasom
Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

2020.08.17.

Az új Széchenyi hiteleket kizárólag vállalkozók, illetve vállalkozások igényelhetik, méghozzá az ide vonatkozó dokumentumok benyújtásával. Hogy milyen dokumentumokról is van szó, az alábbiakból kiderül!

Tovább olvasom
Kedvező kamatozású vállalkozói hitelek – használd ki a lehetőségeket!

Kedvező kamatozású vállalkozói hitelek – használd ki a lehetőségeket!

2020.08.04.

Új céget alapítanál, de szükséged lenne némi tőkeinjekcióra, hogy megvalósítsd az álmaidat? Esetleg a már meglévő vállalkozásodat szeretnéd fejleszteni? Kedvező kamatozású vállalkozói hitelkonstrukciók várnak, amelyek segíthetnek beindítani az üzletedet, és általuk könnyebben érheted el a céljaidat!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával