Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mit érdemes tudni a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelről?

2020.12.28.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 19:50

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel segítséget nyújt a vállalkozások számára ebben a különösen nehéz időszakban.

Mit érdemes tudni a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelről?

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel révén akkor is fenntarthatod céged működését, ha a koronavírus által okozott járványhelyzet miatt a forgalmad drasztikusan csökkent. Jelenleg ez kiemelkedő fontosságú a gazdaság összeomlásának elkerülése érdekében, épp ezért a kormány minden lehetséges eszközzel igyekszik segíteni a bajba került kis- és középvállalkozásokat. A hitel az alkalmazottaid megtartását segíti azáltal, hogy likviditási forrást biztosít számodra a munkabérek, személyi jellegű ráfordítások, illetve az egyéb, személyi jellegű kifizetések megelőlegezéséhez.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel előnyei

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel akár 750 millió forint hitelösszegig igényelhető, állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás jár hozzá, akár ingatlanfedezet nélkül is igényelhető. A hitelbírálat egyszerűsített, ezért gyors, és az ország több, mint 200 pontján igényelheted.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel feltételei

Természetesen ahhoz, hogy megkaphasd a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt, bizonyos feltételeknek meg kell felelned. A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt minden olyan kis- és középvállalkozás igényelheti, amelynek nincs lejárt köztartozása, sem lejárt hiteltartozása, és megfelel a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek, illetve vállalja a munkavállalói legalább 90%-ának megtartását.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel kondíciói

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel összege maximum 750 millió forint, de legfeljebb a vállalkozás 24 havi bérköltségével megegyező összeg lehet. A futamidő maximum 2 év, a nettó ügyleti kamat pedig fix 0,1% évente.

További előnyök

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel törlesztésének megkezdésére a türelmi idő – maximum 9 hónap – lejártát követően kerül sor havi, egyenlő összegű törlesztőrészletekben. Fontos, hogy a 2020-ban esedékes kamatfizetések teljesítésére is türelmi időt adtak meg.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodáiban, a területi kereskedelmi és iparkamarák irodáiban és a KAVOSZ Zrt. irodáiban igényelheted, és számos hitelintézet közül választhatsz, így a Budapest Bank, az Erste Bank, a Gránit Bank, az MKB Bank, az OTP Bank, a Raiffeisen Bank, a Sberbank, a Takarékbank és az Unicredit Bank is a rendelkezésedre áll.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Milyen feltételekkel vehetünk fel Széchenyi hitelt 2024-ben?

Milyen feltételekkel vehetünk fel Széchenyi hitelt 2024-ben?

2024.09.23.

A Széchenyi Kártya Program 2024-ben is rendkívül kedvező feltételekkel segíti a kis- és középvállalkozásokat. A program célja, hogy a vállalkozások versenyképességét növelje, és hozzájáruljon a gazdasági növekedéshez. Utánajártunk, hogy milyen feltételekkel vehetünk fel Széchenyi hitelt 2024-ben. Mutatjuk.

Tovább olvasom
Széchenyi MAX+ hitelek: milyen konstrukciók közül választhatunk 2023-ban?

Széchenyi MAX+ hitelek: milyen konstrukciók közül választhatunk 2023-ban?

2023.02.22.

A Széchenyi MAX+ hitelek 2023-ban is a vállalkozások rendelkezésére állnak; mutatjuk, hogy milyen feltételekkel és mit igényelhetsz!

Tovább olvasom
Mi a különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és a sima folyószámlahitel között?

Mi a különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és a sima folyószámlahitel között?

2020.07.21.

A legfontosabb különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és egy hagyományos, a lakosság számára is elérhető folyószámlahitel között, hogy az előbbit csakis vállalkozások igényelhetik. Magánemberként kizárólag a lakossági folyószámlahitelekhez férsz hozzá, hiszen az új Széchenyi folyószámlahitelt csak cégnévre adják ki.

Tovább olvasom
Milyen feltételekkel igényelhető a Széchenyi Turisztikai Kártya?

Milyen feltételekkel igényelhető a Széchenyi Turisztikai Kártya?

2021.06.23.

A Széchenyi Turisztikai Kártya, ahogy a neve is mutatja, a turisztikai szektorban tevékenykedő mikro-, kis- és középvállalkozások számára elérhető kedvezményes, kiemelt állami kamat-, kezességidíj- és költségtámogatást élvező, szabad felhasználású folyószámlahitel, amely a koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet kezelésére, illetve a vele együtt járó kedvezőtlen gazdasági és financiális hatások enyhítésére szolgál.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával