Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mit érdemes tudni a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelről?

2020.12.28.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 19:50

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel segítséget nyújt a vállalkozások számára ebben a különösen nehéz időszakban.

Mit érdemes tudni a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelről?

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel révén akkor is fenntarthatod céged működését, ha a koronavírus által okozott járványhelyzet miatt a forgalmad drasztikusan csökkent. Jelenleg ez kiemelkedő fontosságú a gazdaság összeomlásának elkerülése érdekében, épp ezért a kormány minden lehetséges eszközzel igyekszik segíteni a bajba került kis- és középvállalkozásokat. A hitel az alkalmazottaid megtartását segíti azáltal, hogy likviditási forrást biztosít számodra a munkabérek, személyi jellegű ráfordítások, illetve az egyéb, személyi jellegű kifizetések megelőlegezéséhez.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel előnyei

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel akár 750 millió forint hitelösszegig igényelhető, állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás jár hozzá, akár ingatlanfedezet nélkül is igényelhető. A hitelbírálat egyszerűsített, ezért gyors, és az ország több, mint 200 pontján igényelheted.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel feltételei

Természetesen ahhoz, hogy megkaphasd a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt, bizonyos feltételeknek meg kell felelned. A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt minden olyan kis- és középvállalkozás igényelheti, amelynek nincs lejárt köztartozása, sem lejárt hiteltartozása, és megfelel a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek, illetve vállalja a munkavállalói legalább 90%-ának megtartását.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel kondíciói

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel összege maximum 750 millió forint, de legfeljebb a vállalkozás 24 havi bérköltségével megegyező összeg lehet. A futamidő maximum 2 év, a nettó ügyleti kamat pedig fix 0,1% évente.

További előnyök

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel törlesztésének megkezdésére a türelmi idő – maximum 9 hónap – lejártát követően kerül sor havi, egyenlő összegű törlesztőrészletekben. Fontos, hogy a 2020-ban esedékes kamatfizetések teljesítésére is türelmi időt adtak meg.

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelt a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodáiban, a területi kereskedelmi és iparkamarák irodáiban és a KAVOSZ Zrt. irodáiban igényelheted, és számos hitelintézet közül választhatsz, így a Budapest Bank, az Erste Bank, a Gránit Bank, az MKB Bank, az OTP Bank, a Raiffeisen Bank, a Sberbank, a Takarékbank és az Unicredit Bank is a rendelkezésedre áll.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Jön a Széchenyi Kártya Program MAX!

Jön a Széchenyi Kártya Program MAX!

2022.08.26.

A Széchenyi Kártya Program MAX új lehetőségeket biztosít azoknak a hazai kis- és középvállalkozásoknak, amelyek szeretnék növelni a hatékonyságukat!

Tovább olvasom
Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

Milyen dokumentumok szükségesek az új Széchenyi hitelhez?

2020.08.17.

Az új Széchenyi hiteleket kizárólag vállalkozók, illetve vállalkozások igényelhetik, méghozzá az ide vonatkozó dokumentumok benyújtásával. Hogy milyen dokumentumokról is van szó, az alábbiakból kiderül!

Tovább olvasom
Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

Így változnak a Széchenyi hitelek 2024-től

2024.01.05.

Mi az a Széchenyi hitel? Mire jó? Miért érdemes felvenni? Ki jogosult rá? Mi az igénylés menete? Hogy változnak a feltételek 2024-ben? Szakértőink minden felmerülő kérdésre választ adnak, és mutatjuk a változásokat is.

Tovább olvasom
KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

KAVOSZ-ról vállalkozói hiteleknél, feltételek!

2020.07.15.

A KAVOSZ Zrt. viszonylag régóta létezik: 2002-ben indult a története, és a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások egyszerűsített módon történő, kedvezményes kamatozású hitelhez jutásában játszik szerepet. A KAVOSZ a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közös projektje, és a nevét is e két szervezetről kapta.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával