Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

A megfelelő kamatperiódus megválasztásának fontossága

2021.10.25.
Szerző: Horák Árpád
Utoljára módosítva: 2021. október 25. 13:22

Hitelfelvételkor tehetik fel nekünk a kérdést, hogy milyen hosszúságú kamatperiódust szeretnénk. Vannak a futamidő végéig fix kamatozású hitelek, ilyenkor nem kell foglalkoznunk ezzel a kérdéssel. Ha az általunk választott hitelnél kamatperiódusok vannak, akkor viszont igen. De mi a jó nekünk? Rövidebb vagy hosszabb kamatperiódus? Melyik kockázatosabb? És melyik kiszámíthatóbb? Lássunk néhány gondolatot arról, hogyan válasszuk ki a számunkra legoptimálisabb kamatperiódust.

A megfelelő kamatperiódus megválasztásának fontossága

Minél hosszabb a kamatperiódus, annál ritkábban változik a törlesztő részlet

Egy kamatperiódus alatt a törlesztés nagysága nem változik, és ez kiszámíthatóvá, tervezhetővé teszi számunkra a kiadásainkat. Ez viszont azzal jár, hogy a rövidebb kamatperiódusnál alkalmazott kamatnál magasabb kamattal kell számolnunk. A kamatperiódusok hossza néhány hónaptól több évig is terjedhetnek, sőt van húsz éves kamatperiódusok is. A kamatperiódus hossza függ a hitel fajtájától és futamidőtől is. Azt, hogy milyen kamatperiódussal kötjük meg a kölcsönszerződést, azt mi döntjük el.

A gazdaságban bekövetkező változásokat rövid távon sem lehet biztosan látni, nemhogy hosszú távon. Ezek a változások okozhatják a kamatok változását, ami miatt a törlesztőrészletünk megszokott összege megváltozhat. A változás számunkra lehet negatív vagy kedvező is, a döntéskor mégis inkább az emelkedő kamatok okozta törlesztőrészlet növekedés kivédése tűnik fontosabbnak. Egy túlzottan megemelkedő kamat ugyanis olyan törlesztőrészlet emelkedést hozhat, ami lehetetlen helyzetbe hozhat bennünket. Egy hosszabb kamatperiódussal az ilyen hatások kivédhetők lehetnek.

Tudnunk kell, hogy az állam által kamattámogatott hitelek esetében van némi eltérés a kamatperiódusokban, és azt is, hogy nem minden pénzintézet teszi lehetővé számunkra az igazán hosszú periódus választását.

Alapos tájékozódással képet kaphatunk a választott hitel kamatperiódusáról, és meghozhatjuk a felelős döntést a hosszáról. Hogy meglepetések helyett kiszámítható költségekkel kalkulálhassunk a családi költségvetésben.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Határozott idejű munkaszerződéssel kaphatunk hitelt?

Határozott idejű munkaszerződéssel kaphatunk hitelt?

2021.10.21.

Hitelfelvételnél meg kell felelnünk a bank által támasztott követelményeknek, ha hozzá akarunk jutni az áhított hitelösszeghez. A bankok eltérő módon kezelik a hiteleket, így van, ahol egy év folyamatos munkaviszonyt kérnek, van azonban ahol elég három hónap is. Van, ahol a nettó elvárt jövedelem magasabb, mint egy másik pénzintézetnél. Ez a különbség azonban nemcsak a bankoktól, hanem a hitel fajtájától is függ.

Tovább olvasom
A nulla százalékos hitel – sokba kerülhet, ha nem nézünk utána!

A nulla százalékos hitel – sokba kerülhet, ha nem nézünk utána!

2021.11.12.

A nulla százalék nagyon jól hangzik, amikor hitelfelvételen gondolkodunk. A nulla egy olyan szám, amit ilyenkor szívesen látunk. Nem mindegy azonban, hogy az a bizonyos nulla mire vonatkozik. Mutatjuk, hogy mire kell figyelnünk, ha nulla százalékos hitelt veszünk fel.

Tovább olvasom
Okok, amelyek miatt elutasíthatják a hitelkérelmedet

Okok, amelyek miatt elutasíthatják a hitelkérelmedet

2021.08.03.

Elutasították a hitelkérelmedet, és nem tudod, mi lehetett az oka? Az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakoribb, lehetséges okokat.

Tovább olvasom
Mikor érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Mikor érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

2021.05.21.

Hitelfedezeti biztosítást minden egyes hitelhez érdemes kötnöd, hiszen rengeteg helyzet adódhat, amikor csak ez képes hathatós segítséget nyújtani.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával