Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mire figyeljünk, ha hitelt veszünk fel vállalkozás indításához?

2021.04.19.
Szerző: Banknavigator
Utoljára módosítva: 2023. július 17. 14:44

A rohanó világban egyre többen torkig vagyunk vele, hogy az állandó robot mellett megkaparintott alkalmazotti fizetésből sajnos nem igazán tudunk ötről a hatra jutni, és a jobb élettel kecsegtető anyagi szint túl nagy árat követel az időnk, a stresszfaktorunk és a családi életünk tekintetében. Nem is csoda hát, hogy sokan törjük a fejünket az önmegvalósítás és egy saját vállalkozás indításán.

Mire figyeljünk, ha hitelt veszünk fel vállalkozás indításához?

Viszont a privát szféra szakmai startja nem a legegyszerűbb út, és sok esetben külső forrást kíván. Nézzünk utána, mire figyeljünk, ha hitelt veszünk fel egy vállalkozás indításához?

Kölcsönhöz folyamodnál a hőn áhított vállalkozás indításához?

Egy saját vállalkozás indításához elengedhetetlen a megfelelő anyagi háttér, és amennyiben nem rendelkezünk a váltáshoz szükséges financiális bázissal, akkor kénytelenek vagyunk banki hitelhez folyamodni. Vajon milyen lehetőségeink vannak?

· Szabad felhasználású, nem jelzálog alapú személyi kölcsön

· Szabad felhasználású, jelzálog alapú hitel

A személyi kölcsön opciót abban az esetben célszerű priorizálni, ha egyrészt nem rendelkezünk jelzálogjog bejegyzésre alkalmas ingatlannal, másrészt szeretnénk kizárni egy olyan slamasztikát, hogy egy esetleges anyagi nehézség miatt elárverezzék a házunkat a fejünk fölül. Azt feltétlenül tudnunk kell, hogy a személyi hitel némileg drágább, mint a jelzálog alapú, illetve ezzel a verzióval 10 millió forintértékben limitálva vagyunk a hitelösszeg tekintetében is. Utóbbi alternatíva viszont nagyobb értékű beruházások esetén is kiváló lehetőséget nyújt, mert a jelzálog alapú hitelek esetében akár 100 millió forintos hitelösszegben is gondolkodhatunk. Persze a jelenlegi fizetésünk azért némileg megakadályozhat a szárnyalásban, mert ez megszabja a felvehető kölcsön felső korlátját. És akkor itt is vagyunk egy fontos kritériumnál, ami nem más, mint a rendszeres havi jövedelem, merthogy a felvett hitelt hónapról hónapra fizetni kell. Így nem elég, hogy az induló cégbe folyamatosan „tolni kell a zsetont”, a pénzintézet irányába is egy állandó fizetési kötelezettséggel bírunk majd, amit előre kalkuláljunk be az életünkbe egy stabil stressztársnak. Rendelkezésünkre állhat olyan koncepció is a szabad felhasználású hitelek palettáján, amivel az igényelt összeg egy részét rövid ideig a törlesztőrészletek fizetésére és a megélhetés biztosítására fordíthatjuk, de ezt csak abban az esetben preferáljuk, ha biztosak vagyunk új vállalkozásunk gyors és sikeres felfutásában.

Nézzük, vajon milyen határt szab a jövedelmi helyzetünk?

Ahogy ezt már korábban is említettük, munkabérünk akadályokat gördíthet a szabad utunkba. A banki szortimentben viszonylag nagy szórást tapasztalhatunk ebben a kérdéskörben, így érdemes szétnézni a piacon, de átlagosnak mondható, hogy egy nagyjából 250 ezer forintos nettó keresettel személyi kölcsön esetében körülbelül 8 millió forintos összeghez juthatunk. Jelzálog hitelügyletnél egy ugyanilyen szintű járandóság már jobb üzletet hozhat, mert cirka 20 milliót is felvehetünk, így nyilvánvalóan komoly előnyt jelenthet, ha már rendelkezünk egy fedezetként ajánlható saját ingatlannal.

Kalkulátorok

Archívum

Ajánlott hitelek

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,88% - 16,97%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

Provident Sláger kölcsön

THM

14,9%

Futamidő

18 hó

Hitelösszeg

350.000 Ft - 700.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

14,6% - 16,3%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi a különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és a sima folyószámlahitel között?

Mi a különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és a sima folyószámlahitel között?

2020.07.21.

A legfontosabb különbség az új Széchenyi folyószámlahitel és egy hagyományos, a lakosság számára is elérhető folyószámlahitel között, hogy az előbbit csakis vállalkozások igényelhetik. Magánemberként kizárólag a lakossági folyószámlahitelekhez férsz hozzá, hiszen az új Széchenyi folyószámlahitelt csak cégnévre adják ki.

Tovább olvasom
Ezek a változások érintik a katás vállalkozókat

Ezek a változások érintik a katás vállalkozókat

2021.02.01.

Jelentős változások érintik a katás vállalkozókat az idei esztendőben, ezekkel fontos, hogy tisztában legyenek, akik ezt az adózási formát választották. A törvénymódosítási javaslatot még az előző esztendő júniusában nyújtották be és alig egy hónap elteltével, július 3-án el is fogadták azt. A változások az idei év első napjától léptek hatályba.

Tovább olvasom
Igényelhető a Széchenyi Lízing GO!

Igényelhető a Széchenyi Lízing GO!

2021.09.06.

Az idei ősz első napja vadonatúj lízing konstrukciót hozott a vállalkozásoknak. A hitelek mellett a Széchenyi Kártya Program erősen megtámogatott új terméke egy lízingkonstrukció lett. A Széchenyi Lízing GO! már elérhető, és választás elé állítja a cégeket: lízing vagy hitel? Hitel vagy lízing? Megnéztük a részleteket.

Tovább olvasom
Széchenyi Kártya Program 2022: fix, legfeljebb 3,5 százalékos kamatozású hitelek

Széchenyi Kártya Program 2022: fix, legfeljebb 3,5 százalékos kamatozású hitelek

2022.06.27.

A magyar kormány úgy döntött, hogy folytatja a Széchenyi Kártya Programot, amely a kis-, és középvállalkozások (kkv) hitelpiaci helyzetét igyekszik segíteni. Erre a jelenlegi gazdasági helyzetben ismét nagy szükség van, a program korábban szép eredményeket ért el.

Tovább olvasom