5 gyakori tévhit a falusi CSOK-kal kapcsolatban
Tévhitek a falusi CSOK támogatással kapcsolatban is keringenek az emberek között, de ebben nincs semmi meglepő – az alábbiakban összegyűjtöttük a leggyakoribbakat.
A leggyakoribb tévhitek a falusi CSOK-kal kapcsolatban az igénylésre vonatkoznak, de persze mást is találni, ha beleássuk magunkat az internet erre vonatkozó bugyraiba. Szerencsére nem kell téves, vagy épp bizonytalan információk alapján belevágni az igénylési folyamatba, hiszen minden megtalálható helyesen, a valóságnak megfelelően is, méghozzá itt, az alábbi cikkben!
1. A falusi CSOK bárhol igényelhető
Ez egy meglehetősen gyakori tévhit a falusi CSOK-kal kapcsolatban, ám koránt sincs így: a támogatás kizárólag a rendeletben rögzített településeken vehető igénybe, a településekről pedig létezik egy lista, amely szintén megtalálható az interneten. Kivétel e szabály alól, ha a falusi CSOK-ot egy tanyára szeretnénk igényelni, ez esetben ugyanis az bárhol lehet.
2. A falusi CSOK-ból bármilyen korszerűsítés finanszírozható
Ez konkrétan a legtöbbször előforduló tévhit a falusi CSOK-kal kapcsolatban, holott létezik egy erre vonatkozó jogszabály, ami pontosan behatárolja azokat a tevékenységi köröket, amelyek elfogadhatóak korszerűsítésként.
3. A falusi CSOK-jogosultság automatikus a CSOK-hitel jóváhagyást is jelent
Szintén gyakori tévhit a falusi CSOK-kal kapcsolatban, ám szintén nem igaz. Tény, hogy ha a falusi CSOK támogatásra jogosultak vagyunk, akkor automatikusan a CSOK hitel jogszabályban előírt feltételeit is teljesítjük, ám ez esetben meg kell felelni a hitelt nyújtó bank feltételeinek is.
4. A falusi CSOK-ból le kell vonni a korábban igényelt támogatásokat
Ha egy olyan ingatlanra igényeljük a falusi CSOK-ot, aminek megvásárlásához 2015.07.01-ét követően igényeltük a CSOK-ot, akkor nem kell levonni az összegét a falusi CSOK-ból, de, ha a falusi CSOK igénylése egy másik ingatlanra történik, akkor viszont igen, és ugyanez a helyzet, ha a fenti időpont előtt igényeltünk CSOK-ot, vagy más állami támogatást.
5. A falusi CSOK kizárólag egyidejű vásárlásra és korszerűsítésre használható fel
Az utolsó tévhit a falusi CSOK-kal kapcsolatban – legalábbis ebben a listában. A támogatás igényelhető már meglévő ingatlan korszerűsítésére is, de ekkor csak a támogatási összeg felét kaphatjuk meg.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.